Bulaşık Makinesi Rezistansları

...
Bulaşık Makinesi Rezistansları
Bulaşık Makinesi Rezistansları

Bulaşık makinesi rezistansı en basit tanımıyla elektrik enerjisini, değişen sıcaklıklarda ısı enerjisine çeviren bir aparattır. Rezistansların elektrik dirençleri standart olarak bilindiği için, özellikle bulaşık makinesinde kullanım alanı bulurlar.

Bulaşık Makinesi Rezistans Modelleri

Bulaşık makinesi rezistansları yuvarlak şekilli ya da dalga biçiminde tasarlanmış olabilir. Çoğu kez metalik renkte olsalar da piyasada siyah renkte imal edilmiş ya da seramik kaplı tipleri de bulunmaktadır. Hepsinin çalışması aynı prensibe dayanır. Rezistansın içindeki tel, elektrik enerjisi ile ısınır ve bu sıcaklığı suya ileterek bulaşık yıkama suyunun da ısınmasını sağlar.

Bulaşık makinenizi açtığınızda makinenin tabanında rezistansını görebilirisiniz. Buna karşılık kullandığınız makinenizin modeline bağlı olarak kapağı açtığınızda rezistansı direk olarak görmeyebilirsiniz. Ama sağlıklı çalışan her bulaşık makinesinde, açıkta görünse de görünmese de mutlaka rezistans vardır. Çünkü bulaşık makinesi, rezistans aparatı olmadan suyun sıcaklığını bulaşık yıkanması için ideal seviyeye ulaştıramaz. Buna bağlı olarak bulaşıklar soğuk suyla yıkanacağı için istenilen temizlik ve berraklık elde edilemez.

Yeni üretilen bazı bulaşık makinelerinde 2 adet rezistans bulunmaktadır. Böylece birinci rezistans suyun gereken sıcaklığa gelmesini sağlayamaz ise, ikinci rezistans devreye girer ve yıkama suyunu istenen sıcaklığa yükseltir. İkinci rezistans yıkama suyunun yanı sıra bulaşık makinesi içindeki havayı da ısıtır. Ayrıca ikinci rezistans bulaşık makinesindeki havayı ısıttıktan sonra,  sıcak havanın makinenin içindeki bulaşıkların üzerine homojen olarak dağılmasını da sağlar.

Bulaşık Makinesi Rezistans Arızası Nasıl Anlaşılır?

Bulaşık makinesi, rezistansı arıza yaptığı zaman, bulaşık makineye soğuk giren su gereken sıcaklık derecesine kadar ısıtılamaz. Bulaşık makinesi rezistansı arızasının bir başka olumsuz sonucu da, bulaşık kurutma işleminin de yeteri kadar iyi yapılamamasıdır.

Bulaşık makinenize elektrik gelişinde bir sorun yoksa ve makineye gelen su ısınmıyorsa, büyük bir ihtimalle makinenizin rezistansı bozulmuştur ve değiştirilmesi gerekir. Ne yazık ki hiçbir rezistansın bozulduktan sonra tamir edilmesi mümkün değildir.

Eğer rezistans seçimi, satın alınması ve değiştirilmesi hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, konunun uzmanından güvenilir ve profesyonel bir yardım talep etmelisiniz.

Bulaşık makinesini rezistans olmadan ya da bozuk rezistansla çalıştırmaya devam etmeniz mümkün değildir. Eğer bulaşık makinenizi kullanmaya devam etmek istiyorsanız mutlaka rezistansı yenisi ile değiştirmelisiniz.

Bulaşık Makinesi Rezistans Seçimi

Bütün bu anlatılar ışığında anlaşılacağı gibi bulaşık makinesi rezistansı çok önemli bir parçadır. Bu nedenle yeni rezistans alırken ucuz olması yerine kaliteli olmasını göz önünde bulundurmalısınız. Kaliteli bir rezistans almak sizin için uzun vadede daha ekonomik olacaktır. Kaliteli rezistanslar sıcak su elde edilmesi için gereken enerjiyi minimum düzeyde harcarlar.

Bu sayede hem cihazınızı herhangi bir sorun yaşamadan daha uzun süre kullanabilirsiniz,hem de daha az enerji harcarsınız. Kaliteli bir rezistans kullandığınızda bulaşık makinenizin uzun ömürlü olmasına yardım edersiniz. Bütün bu kriterler de uzun vadede alışverişinizin ekonomik olacağı anlamına gelir.

Bulaşık Makinesi Rezistans Fiyatları

Bulaşık makinesi rezistansı alırken, özel indirimlerden yararlanabilmek için, Ser Rezistans yan kuruluşu olan Rezistans Market web sitesinde ön araştırma yaptıktan sonra iletişim bilgilerimizi kullanarak bizimle temasa geçiniz. Unutmayın, rezistans çok pahalı bir parça olmamasına karşılık çok önemli bir parçadır. Sorunlu olması, kısa sürede makinenizin çalışamaz hale gelmesine yol açabilir. Bu nedenle sorunu erken tespit ederek, önlem almak bulaşık makinenizin kullanım ömrünü uzatır. 

Web sitemizde size sunduğumuz rezistans modellerini hiç tereddüt etmeden makinenize monte ettirebilirsiniz. Satışa sunduğumuz rezistanslar  uzun ömürlü, kaliteli ve garantili ürünlerdir. 

Sepetiniz Boş