Termokupllar

Termokupl, iki farklı iletkenin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Bu termokupl iletkenleri, iki ucu birleştirilerek ısıtıldığında diğer uçlarda da gerilim açığa çıkması beklenir. Sıcaklık farkı ile orantılı olan bu gerilim, sıcak ve soğuk noktaların arasındaki farktır. Bu durumda sıcak ve soğuk noktaların arasındaki sıcaklık farkı termokupl üzerinde gerilim yaratır. Sıcaklık ile ilgili ısı kontrolleri alanlarında ya da ölçüm için doğrudan yaygın bir kullanımı bulunmaktadır.

Manifold, mineral izoleli ya da kapalı tip termokupl modelleri olmak üzere kullanım alanı ve projelere göre birbirinden farklı modellerde termokupl bulunmaktadır. Set üstü ocaklarda ocak termokupl kullanılarak en iyi şekilde ocakların yanması ve sönmesi istenir.  Buna bağlı olarak sıcaklık derecelerinde, set üstü için tüm ölçeklendirme için en iyi çalışma alanına bağlı şekilde kullanım imkanları sunar. Ev, iş yeri gibi ortamlar dışında endüstriyel alanlarda da yaygın olarak kullanım planlamaları bulunmaktadır.

Endüstriyel, bilimsel ve mekanik uygulamalar içerisinde sıcaklık derecelerinin ölçümlenebilmesi için termokupllara ihtiyaç duyulmaktadır. Termokupllar aynı zamanda enerji üretimi, petrol, gaz, ilaç, inşaat ve selüloz gibi farklı endüstriyel alanlarda da kendisine yer bulabilmektedir. Rezistans Market olarak sizlere sunduğumuz termokupl modellerini ocak, fırın ve tost makinesi gibi gündelik olarak kullanılan elektronik cihazlarda da kullanabilirsiniz.

Ev tipi ve endüstriyel tip olarak farklı şekillerde üretilen termokupl modelleri arasından seçim yapacağınız zaman kullanım alanlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Eğer seçim konusunda kararsızlık yaşıyorsanız ya da hangi modeli seçeceğiniz konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ser Rezistans kuruluşu olan Rezistans Market olarak sizlere sunduğumuz termokupl modelleri dayanıklılık, titreşim direnç seviyesi, kimyasal direnç seviyesi ve uygulamalara olan uygunluğu açısından farklı çeşitlere sahiptir. J, K, T ve E gibi farklı türlerde üretilen termokupl modelleri aynı zamanda R, S ve B termokupl türü olarak da üretilebilmektedir. Tüm projelerinize göre isteklerinize uygun şekilde termokupl çeşitlerinden faydalanabilir, özel üretim konusunda da bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Her bir termokupl tipinin kullanım alanı farklıdır. Bu sebeple, seçim yapmadan önce mutlaka hangi amaçlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda termokupl aradığınızı belirlemiş olmalısınız. Düşük ve yüksek sıcaklık uygulamaları için de ayrı olarak üretilen termokupl modellerini sizlere en kaliteli ve en ekonomik fiyat seçenekleri eşliğinde sunmaktayız. En uygun fiyat politikasında özel ölçülerde üretim istekleriniz olması halinde de bizimle irtibata geçebilirsiniz.  

Kişiye Özel Üretim Termokupl Modelleri

Ankara, Bursa, Konya, İzmir ve İstanbul gibi şehirlerimize erken termin imkanımız da bulunmaktadır. Termin tarihlerimizi öğrenmek isterseniz iletişim kanallarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. İsteğinize özel olarak üretimlerinizi yaparken hedefimiz her zaman ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretmektir.

Termokupl fiyatları ekonomik seçeneklere sahiptir. Sizlere sunduğumuz termokupl modellerinin fiyatları seçeceğiniz ürünün özelliklerine göre değişebilir. Fakat ürün kataloglarımızda her kişinin bütçesine ve ihtiyaçlarına uygun olabilecek özelliklere sahip termokupl modelleri bulunmaktadır. Bu noktada en iyi fiyatlarda termokupl çeşitlerini incelerken, katalog dışında da sormak istediğiniz sorular için yetkili uzman ekibimiz ile görüşebilir, bilgi ve destek alabilirsiniz.

Termokupl Model ve Fiyatları

Projelerinize bağlı ihtiyaçlarınızı karşılar nitelikte olan termokupl fiyat konusunda araştırmalarınızı yaparken, hertermokupl modellerine göre fiyatlandırmalarda da değişkenlik bulunur. Termokupl bileşenlerini oluşturan maddelere bağlı fiyatlar değişirken, en iyi fiyatlarla yararlanmak için Ser Rezistans olarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm sorularınızı dilediğiniz her zaman ekibimizle paylaşabilirsiniz. İletişime geçtiğinizde, ihtiyaçlarınız analiz edilir ve isteklerinize uygun şekilde verimli olarak termokupl modellerinde aradığınız özelliklere göre doğru ürün sizlere sunulur. Kullanım alanlarına bağlı şekilde termokupl çeşitleri ve modelleri üzerinde yapacağınız seçimlerle projelerinize katkı sağlar, çeşitli kullanım amacına bağlı hangi termokupl çeşidinden yararlanmak isterseniz de size profesyonel olarak destek sunabilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sepetiniz Boş