Döner Kafa Termokupllar

...
Döner Kafa Termokupllar

Döner kafa termokupl, bir araya gelen iki farklı metal alaşımın uçlarının kaynak yapılmasıyla üretilen ve sıcaklığı ölçmeye yarayan çok işlevsel bir ürün olarak karşınıza çıkar. Termokupl; sıcak nokta ve soğuk nokta arasında yer alan farklı sıcaklık derecesinden meydana gelir. Bu aşamada oluşan elektrik akımı, birleşim noktasının sıcaklığına bağlıdır. Çıkış uçlarında ise mikro volt ve mili volt düzeyinde bir gerilim oluşur.

Bu ürünler yapısal olarak son derece basit bir çalışma prensibine sahiptir. Ayrıca sağlam ve düşük maliyetli olmasıyla fark yaratan termokupllar, özellikle yoğun çalışmalar yapılan endüstri alanında sıcaklık ölçme konusunda geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ortam sıcaklığının ölçülmesi için üretilen termokuplların yapımında bakır, nikel, krom, platin ve radyum gibi metaller yer alır.

Döner Kafa Termokupl Nedir?

Termokupllar; iki farklı metal bileşimin yüzey bölümlerinin ısıtılması amacıyla kullanılan ürünler olarak karşınıza çıkar. Yüzey kısımları ısıttıktan sonra, elektrik akımını ortaya çıkaran termokupl çeşitleri arasında kullanım alanına göre çeşitli şekillerde tasarlanan modeller vardır. Döner kafa termokupllar ise bu noktada en fazla tercih edilen esnek yapıya sahip ürünler olarak dikkat çeker.

Metal parçaların çeşitli termik ve elektriksel özelliklerini taşıyan döner kafa termokupl modelleri Rezistans Market kalitesiyle sizlere sunulurken, en yüksek sıcaklık derecesine karşı yüksek dayanıklılık sunan bu ürünler hayatı kolaylaştıran yönüyle kullanıcılar için birçok avantajı beraberinde getirir.

Döner Kafa Termokupl Çeşitleri

Elektronların yüksek termik enerji içerdiği durumlarda elektronların soğuk bölgelere hareket etmesine fırsat sunan döner kafa termokupllar, çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Montajı da son derece basit olan ve esnek yapısıyla farklı sistemlere entegre edilebilen döner kafa termokupl modelleri, uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabilen ürünler olarak beklentileri karşılar.

Özellikle endüstriyel çalışma alanları için ideal bir seçenek olan döner kafa termokupl modelleri direnç bazlı ölçüm sistemlerinde sıklıkla kullanılır. Bu sistemlerde ısıya göre direnci değiştirebilecek elemanları bulunan döner kafa termokupl modelleri, direnç ölçme sistemlerine karşı büyük bir ihtiyaç olarak görüldüğünden olmazsa olmazdır.

Termokupl çeşitleri; -200 ve 2500 C arasında çıkabilen endüstriyel alanlarda sıklıkla tercih edilen bir ısı kontrol sensörüdür. Otomotiv, havacılık, askeri, sağlık bilimleri, metal ve enerji üretimi gibi birçok alanda aktif şekilde kullanıldığı görülür.

Termokupl kullanım alanları içerisinde bilimsel, endüstriyel ve mekanik uygulamalar ön plana çıkar. Sıcaklık ölçümlerinde çok sık kullanılan ve birçok sektörde karşılaşılan termokupl ürünleri, kullanıldıkları sektöre sağladıkları önemli avantajlarından dolayı farklı sektörlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Enerji üretimi, petrol, gaz, selüloz, inşaat gibi farklı endüstriyel sektörlerde kendisine yer açan nitelikli bir ölçüm ürünü olduğu ifade edilebilir. Kişiye özel termokupl model üretimi ile bu konuda profesyonel üretimlere imza atan sektör çalışanı firmaların iş hacmi bu sayede her geçen gün büyümeye devam eder. Rezistans Market'te söz konusu olan bu firmalar arasında en üst sıralarda yer alır. Kalite, güven ve ihtiyaç odaklı üretimlerle her termokupl ihtiyacına akılcı çözüm önerileri getiren ürün tedarikçi firmamız sayesinde tek tık yakınınızdadır.

Termokupllar, birçok durumda 0,010 inç ya da 0,25 mm çapları olan çok ince tellerden oluşan alaşımlardan oluşmuştur. Termokupl sensörü; sıcaklık ölçümleri konusunda çok önemli bir konumda yer almasından kaynaklı sıklıkla tercih edilen önemli bir cihazdır. Her türlü elektronik elemanda olduğu gibi, termokupllarda da kullanım alanlarına göre farklı modeller söz konusudur. Buna bağlı olarak yaygın şekilde kullanılan termokupl çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Bayonet Termokupllar: Bayonet termokupllar genel olarak prosesi basit olan alanlarda kullanılan bir ürün çeşididir. Bu çeşide ait olan termokupllar sabit kollu olacak şekilde üretilirler. Prosese monte edilme sırasında yay sıkıştırmalı olacak şekilde monte edilir ve sıvı içeren rutubetli ortamlarda kullanılması doğru değildir,
  • Portatif Termokupllar: Portatif olan ürünler yüzel ölçüme sahip proseslerde ve ortam sıcaklığının ölçülmesi gereken alanlarda tercih edilir. Portatif olanlar bayonetler gibi sabit kollu olarak üretilirken, sipariş verilirken diğer termokupl çeşitlerinden farklı olarak termokupl kablo boyu doğru olarak verilmesi gerekir,
  • Döner Kafalı Termokupllar: Bu termokupllar ise -200 C ile 2500 C arasında kullanılan bir termokupl çeşidi olarak bilinir. Günümüz şartlarında fabrikalar, sanayi alanları ve otomasyonlarda kullanılan popüler bir çeşittir. Bu popülaritenin temel nedeni ise uzun ömürlü bir yapıya sahip olması olarak ifade edilebilir,
  • Rekorlu Termokupllar: Rekorlu termokupllar genel olarak çok küçük boyutlarda ihtiyaç duyulan proseslerde tercih edilir. Firmalar tarafından yüzeysel bakımdan ve ortam sıcaklığının ölçülmesini sağladığı avantajlardan dolayı günümüzde çok sık tercih edilir.

Döner Kafa Termokupl Ne İşe Yarar?

Uzun süreli kullanım amacıyla üst düzey kalitede üretilen döner kafa termokupllar, doğru şekilde monte edildiği takdirde kalıcı ve güvenilir şekilde kullanılabilen, sorun ve arıza açısından konfor sunan ürün grupları arasında yer alır. Farklı kullanım alanları ve sistemleri içerisinde barındıran, doğru entegrasyon ve kullanımla beraber düzgün ve yüksek performans sunan ekipmanlardır.

Döner kafa termokupllar, farklı metal yapıların kaynaklanması sonucunda kullanılan ürünler olduğunda sanayi alanında yalın şekilde kullanılması mümkün değildir. Çevresel etkilerden korunması için mekanik etkilere ve sıcaklığa dayanıklı, halojensiz koruyucu elemanları ve kılıflar sayesinde yalıtılarak kullanılır. Kullanılan özel metal alaşımlardan dolayı çıplak şekilde kullanılan döner kafa termokupllar, metal alaşımında ortaya çıkan farklılık nedeniyle sistemi bozar. Sistemde yaşanan gerilim bozulmadan ölçüm noktasına kadar ulaşılabilmesi amacıyla tüm bağlantılar ve eklenen diğer kablolar sistem için tasarlanmış elemanlar olmak zorundadır.

Termokupl modelleri arasında tercih yaparken, kullanım ihtiyacınıza ve amacınıza uygun modeli tercih etmeniz önemlidir. Bu konuda seçim yaparken, ilk olarak ne amaçla termokupl kullanmak istediğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Eğer alacağınız termokupl modeline karar veremiyorsanız, Rezistans Market'in alanında uzman ekibinden teknik destek alabilirsiniz.

Döner Kafa Termokupl Fiyatları

Çeşitli ölçüm aralıklarına sahip olan döner kafa termokupl modelleri fiyat olarak da son derece ekonomik çözümler sunar. Döner kafa termokupl fiyatları, tercih edilen ürünün teknik özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Rezistans Market tarafından dünya kalite standartlarına uygun olarak üretilen döner kafa termokupl modelleri ile enerji tasarrufu elde ederken, güvenli çalışma ortamları yaratmak mümkündür.

Ürün seçiminde firma seçimi ilk dikkat edilmesi gereken kriterdir. Doğru firma, uzun ömürlü termokupl kullanımı için atılan en önemli adımdır. Bu konuda her bakımdan beklentileri karşılayan çalışma prensibine sahip Rezistans Market; termokupl satışı konusunda hızlı teslimat özelliği ile gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceğiniz nitelikli bir adrestir. Son teknoloji ürün tedariği ile rakiplerinden hep bir adım öne çıkmayı başaran firmamız için öncelikli olan ihtiyaçlarına yanıt veren ürün portföyüne sahip olmaktır. Uzun yıllardan bu yana sektörde fark yaratan işlere imza atan Rezistans Market farkını yaşamak için web sitemizi ziyaret edebilir ve kalite odaklı sunulan ürünlerin uzun vadede sunduğu konforu tek tıkla deneyimleyebilirsiniz.

Alanında uzman ekibiyle Rezistans Market; yüksek kalite ürünleri bütçe dostu fiyat aralıklarıyla satışa sunar. Firmamızın geniş yelpazesi arasında ortam ısıtıcılar, termostatlar, yanmaz fişler, boru rezistanslar, infrared rezistanslar ve farklı modellerde termokupllar yer alır. İhtiyacınız olan termokupl modelini, yüksek kalitede ve sadece tek tıkla satın almak için web sitemizi ziyaret etmeniz yeterlidir.

Sepetiniz Boş