Buzdolabı Defrost Rezistansı

...
Buzdolabı Defrost Rezistansı
Buzdolabı Defrost Rezistansı

Buzdolabı defrost rezistansı, tüm buzdolaplarında yer alan ve yiyecekleri soğuk tutup buzdolabının sıcaklığını ayarlayan akıllı bir sistemdir. Derin dondurucu bileşeni olarak tasarlanan defrost rezistansı cam, alüminyum, kuartz gibi malzemelerle kaplanan tel filamanlar olarak karşınıza çıkar. 

Buzdolabı satın alırken, ürünün tüm özelliklerini bilmek ileri dönemde herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına çok önemlidir. İhtiyaca yönelik üst düzey kalite ve özelliklerde donatılmış bir buzdolabı, uzun ömürlü kullanım rahatlığı sunar. Bunun için her bakımdan buzdolabı özelliklerini araştırıp, evinize ve kullanım alanına en uygun modeli tercih etmelisiniz.

No frost ya da çift kapılı buzdolaplarında ara bölme rezistansları yer alır. Bu ara bölme olarak kullanılan rezistans, üst bölmede ise defrost rezistansı şeklinde görev görür.

Defrost rezistansları, buz çözme ısıtıcıları olarak da tanımlanabilir. Genelde buzdolabının dondurucu bölümünün arka panel kısmında, bobinlerin altında veya buzdolabının evaporatör yüzeyinde olabilir. Çünkü defrost rezistansları evaporatörün yüzeyinde yapışık ya da boru içinde bulunmaktadır.  Bu parçayı bulmak, dondurucu raflarını ve dondurucu gibi farklı nesneleri kaldırdıktan sonra mümkündür. Bunun için profesyonel yardım alabilirsiniz.

Oluşan buzların erimesi için sadece defrost, periyodunda devreye girerek işlem yapar. Buzdolabının normal çalışma periyodunda iletken olarak görev yapar ve aynı süreçte motoru da beslemeye devam eder. Sağlıklı çalışma süreci bu sayede sekteye uğramadan devam eder.

Buzdolabı Defrost Rezistansı Çalışma Prensibi

Günümüz teknolojisinde üretilen buzdolabı modelinin birçoğu, donmaya karşı özel korumaya sahip şekilde üretilerek piyasaya sürülür. Bu anlamda otomatik şekilde donmanın önüne geçmek için rezistanslar kullanılır. Bu cihazlarda buzlanmanın önüne geçmek için buharlaştırıcı bobinlerin içine veya yakın kısmına defrost rezistanslar konumlandırılır.

Bu defrost saati belirli zaman dilimlerinde evaporatör yüzeyinde birikmiş buzları eritmek için rezistansı devreye sokar. Bu sırada elektrik rezistans boyunca akarken tüpü ısıtır ve yakınında yer alan buz zaman içerisinde erimeye başlar. Damla tepsisi ise son aşamada buharlaşmayı ve oluşan yoğunlaşmaya yakalamak amacıyla buharlaştırıcı sistemin altında durur ve devir daim ilkesi bu şekilde durmadan devam eder.

Eğer buzdolabında buzlanma ve karlanma görürseniz, büyük ihtimalle rezistansınız buz çözmeyi bırakmış demektir. Bu dolabın normal çalışmasına engel bir durumdur. Hemen çözüm sağlanmazsa, buzdolabınız kalıcı hasarlar alabilir. Yapılması gereken eski rezistansı, güçlü ve yeni bir defrost rezistansı ile değiştirmektir. 

Buzdolabınızda herhangi bir buzlanmaya ya da karlanmaya izin vermeden, sorunsuz çalışan defrost rezistansı için, her zaman kaliteli modellere yönelmekte fayda vardır. Bu gibi sürekli değiştirmeye gerek duyulmayan ürünlerde, nitelik çok önemlidir. Uzun ömürlü olması ve sorun çıkarmadan buzdolabınızın çalışması için en kaliteli rezistanslara yönelmelisiniz.

Defrost Rezistans özellikleri

Defrost rezistanslar devreye girerek buzları eritme özelliğine sahiptir. Bununla birlikte bağlantı uçları soket yerlerine bağlı şekilde çalışır. Kaliteli bir defrost rezistans ile enerji tüketimine pozitif anlamda katkı sağlayabileceğiniz gibi uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanım avantajına sahip olabilirsiniz.

Seçtiğiniz buzdolabı modelinin kalitesinin önemi oldukça büyüktür. Defrost rezistansların elektrik bağlantı kısmı soketlidir. Bu yüzden soket kısımlarına mutlaka bağlanması gerekir. Bu işlemi vidalar ve bir yıldız tornavida sayesinde kolayca yapabilirsiniz.

Defrost rezistansın mutlaka evaporatörün altında bulunan kanala yerleştirilmesi gerekir. Rezistansa ulaşılması gereken durumlarda çevre kısmında yer akan alüminyum yapıya sahip saçların sökülmesi elzemdir.

Defrost rezistansları yerinden çıkarabilmek için, ilk etapta elektrik bağlantısı mutlaka kesilmelidir. Sonra evaporatör yukarı doğru kaldırılıp rezistans bulunduğu yerden çıkarılır. Yerine yerleştirilirken de aynı şekilde elektrik bağlantısı sökülmeli sonra işlem yapılmalıdır. Elektrik bağlantısı ve alüminyum saçlar sökülmeden defrost rezistansa ulaşılması mümkün değildir. 

Ayrıca yerine yenisi konulan defrost rezistans, güç ve özellik bakımından eskisiyle aynı özelliklere sahip olmalıdır. Aksi takdirde çok zaman geçmeden yine buzlanma ve karlanma ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca yenisi ile eskisi eşleşmeyen bu rezistansların çalışması için buzdolabını zorlamak, dolaba büyük zararlar verebilir.

Tüm bu uygulanan işlemler, buzdolabının sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlayacaktır. Defrost saati ya da rezistans zarar gördüğü takdirde. Tamir edilmesi mümkün değildir. Mutlaka yeni parçalar alınıp buzdolabına takılmalıdır. Bu unutulmaması gereken bir durumdur.

Etkili ve doğru bir uygulamayla defrost rezistansını dilediğiniz kadar kullanabilme imkanı yakalarsınız. Gıda sektöründe çok sık tercih edilen defrost rezistanslar, bu alanlarda meydana gelen herhangi bir arıza durumunda tamir edilip, yerine hemen yenisi takılan ürünlerdir. Bu sebeple defrost rezistans satın alırken firma güvenilirliğine çok dikkat etmelisiniz.

Defrost Rezistans ve Buzdolabı Fiyatları

Buzdolabınızı satın alırken genel olarak ürünün tüm özelliklerine hâkim olmanız gerekir. Enerji tüketimini ve sağladığı tasarrufu, uzun ömürlü kullanım sunan dayanıklılığını, geniş hacimli oluşunu ve buzdolabı modelinin diğer tüm özelliklerini göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz. Beyaz eşya satın almanız gerektiğinde, doğru analizler yapmak yol gösterici bir unsur olacaktır. Bu sayede sağlam ürünler kullanabilirsiniz.

Buzdolabı, bir evin en aktif kullanılan ve en önemli beyaz eşyalarından biridir. Tüm yiyecekleri sağladığı soğuk hava ile muhafaza edebilen bu ürünler, beyaz eşya dendiğinde ilk akla gelen ürünlerdir. Mutfakta olmazsa olmaz olan bu eşyanın her bakımdan kaliteli hizmet sunuyor olması, uzun yıllar boyunca sorunsuz ürün kullanım deneyimi yaşamanızı sağlar.

Defrost rezistanslar, her biri farklı özelliklerde pek çok çeşitliliğe sahip ürünlerdir.  Bu nedenle standart bir fiyat aralığı beklemek doğru olmayacaktır. Bu sebeple fiyatı birbirinden farklı rezistanslar alırken, ihtiyacınızı baz almalısınız. Size gereken ölçü, kullanım alanı gibi faktörler fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. 

Defrost rezistansları konusunda geniş çaplı bir araştırma yaparak, yüksek maliyetten kurtulmanızı sağlayacak kaliteli ürünlere yönelmenizi sağlayacaktır. Kaliteli ürünler üretmeyen firmalardan rezistans alışverişi yapmak, hem zamandan hem de nakitten zarar etmenizi sağlayacaktır.

Özensiz üretilmiş bir defrost rezistans, kısa bir süre içinde tekrar sorun çıkaracak ve tekrar bu işlerle uğraşmanıza neden olacaktır. Bu anlamda sektörde nitelikli ürünleri ve müşteri memnuniyeti ile kalitesini ispat etmeyi başarmış Ser Rezistans farkına güvenebilirsiniz.

Buzdolabınızı satın alırken, defrost rezistans özelliklerini incelemenizde fayda vardır. Ser Rezistans, ürettiği tüm rezistans çeşitlerini sizin ihtiyacınız olan form ve ölçülerde üreterek sizlere sunmaktadır. Geniş kullanım yelpazesine sahip olan bu ürünler üst düzey kalite standartlarında tasarlanmaktadır. 

Firmamız bütçeye uygun fiyatlandırma politikası uygulayarak satışa sunduğu tüm ürünlerinde, müşteri memnuniyet odaklı ilerlemektedir. Bu anlamda kaliteye uygun fiyatlarda sahip olabilme imkânı doğar.

Teknolojisinin her gün gelişmesi, rezistans modellerinin daha pratik ve cazip modellerle karşınıza çıkmasını sağlayan bir etken haline geliyor. Rezistanslar, hayatı kolaylaştıran ve her gün aktif kullanılan ürünlerin arka planında yer alan kahramanlar denilebilir. Ser Rezistans, bu yüzden bu ürünlerin üretiminde sizin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik üretim yapar.

Üst düzey kalite standartları dâhilinde üretilen bu rezistans modellerini, uygun fiyatlarda uzun yıllar kullanmak istiyorsanız Ser Rezistans’a hemen göz atabilirsiniz. Fiyat ve ürün özellikleri hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir, nitelikli ürün farkını Ser Rezistans ışığında gönül rahatlığıyla deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetiniz Boş