Çamaşır Makinası Rezistansı

...
Çamaşır Makinası Rezistansı
Çamaşır Makinası Rezistansı
Stokta Yok
Çamaşır Makinası Rezistansı
Fiyat: 25 ₺

Günümüzden yaklaşık 100 yıl önce icat edilmiş olan çamaşır makinesi, bugün neredeyse her evde bulunan beyaz eşyalar arasında yer almaktadır. Bu makineler markası veya modeli değişmek üzere standart bir çalışma sistemine sahiptir. Makine içerisinde elektrik motoru vasıtasıyla tambur dönerken, çamaşır makinası rezistansı sayesinde makineye gelen su ısıtılır ve çamaşırlar seçilen su sıcaklığında yıkanır.

Ev hayatı içerisinde büyük bir kolaylık oluşturan çamaşır makinesi, komplike bir şekilde içerisinde bulunan bu sistem sayesinde el değmeden çamaşırların temizlenmesini sağlar. Buna bağlı olarak elde edilen bu kolaylık da bir ihtiyaç haline gelmeye başlarken, çamaşır makinesinde karşılaşılan her arızada da sürekli bir şekilde hızlı olarak yedek parça aranmaktadır. 

Firmamız çamaşır makinesi gibi birçok farklı cihazda yedek parça hizmetleri verirken, özellikle farklı bir kategori dahilinde de çamaşır makinesi rezistansı ürünü temin etmenize yardımcı olmaktadır. Çünkü farklı marka ve modellerde bulunan çamaşır makineleriniz için detaylı bir şekilde aradığınız rezistans ürünlerini sayfamız üzerinde kolayca bulabilir ve temin edebilirsiniz. 

Çamaşır Makinenizin Rezistansını Kolayca Bulun

Bugün beyaz eşya markaları konusunda Türkiye'de gelişmiş birçok farklı üretici yer alırken, aynı zamanda da dünyanın birçok ülkesinden ithal beyaz eşya ürünleri ülkemize gelmektedir. Bu nedenle çamaşır makinesi konusunda da seçim yapma şansınız çok yüksek bir noktaya ulaşmaktadır. İster yerli bir marka isterseniz yabancı bir marka üzerinden seçtiğiniz makineyi evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Yaptığınız seçimlere bağlı bir şekilde farklı kalitelerde ve farklı fonksiyonlar ile çamaşır makinenizin değişen özellikleri sayesinde istediğiniz yıkama ve temizlik imkanlarını elde edebilirsiniz. Ancak makine ile ilgili karşılaştığınız arızalarda da yine bu marka ve modele göre rezistans seçimi yapmanız gerekebilir. Çoğu zaman çamaşır makinesi rezistansı standart şekilde benzer boyutlara ve benzer bir modele sahip olsa da yine de değişiklikler oluşabilir. 

Makinenizin markasını elbette çok pratik bir şekilde kendi üzerinde yazan bilgi sayesinde öğrenirken, modelini de öğrendikten sonra sayfamız sayesinde istediğiniz rezistans ürününü daha kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Firmamız size pratik bir alışveriş mantığıyla çok hızlı bir sipariş sistemi sağlamaktadır. 

Çamaşır Makinası Rezistansı Neden Arızalanır?

Çamaşır makinesi her çalıştığında belirli bir sıcaklık ayarı ve program ayarı yapılır. Bu seçimlere bağlı olarak makinenin su tesisatı üzerinden aldığı soğuk suyu istenilen sıcaklığa ulaştırılması gerekir. İşte bu sıcaklık derecesinin elde edilmesi açısından da çamaşır makinası rezistansı görev alır. 

Evinizde neredeyse haftada birkaç gün kullanmış olduğunuz çamaşır makinesi, her seferinde yaptığınız bu ayara uygun bir şekilde su sıcaklığını ayarlar ve yıkama gerçekleştirir. Bu konuda siz hiç fark etmeseniz dahi rezistans her seferinde tekrar çalışmak zorunda kalır ve su ısıtma görevini gerçekleştirir. Bu durumda da her çalıştığı seferinde şebeke üzerinden gelen kireçli su ile temas etmek zorunda kalır. 

Makine kullanımlarında genellikle çamaşır makinesi rezistanslarının arıza çıkarması su ile temas etmesinden ve sürekli bir çalışma döngüsü içerisinde bulunmasından kaynaklanır. Aslında bakılırsa, rezistans uzun ömürlü ve sağlam bir yapıya sahip olmasına rağmen belirli bir kullanım ömrü sonrasında arıza gösterebilir. Bu durum genellikle çamaşır makinesinin yeterli sıcaklıkta ısıtma sağlamaması ve yıkama yapmamasından anlaşılabilir. 

Genellikle çamaşır makinesi çalışması sırasında seçmiş olunan döngü içerisinde takılmalar ve durmalar ile karşılaşıyorsanız, rezistans gerektiği gibi su üretmiyor denilebilir. Bu sistem benzer şekilde birçok ev aletleri içerisinde de yer almaktadır. Örneğin, çay makinesi belirli bir süre sonrasında hala suyu kaynatmıyorsa, rezistans arızası ile karşılaşmış denilebilir. 

Rezistans üzerinde arızaya neden olan etkenlerin başında kullandığınız şebeke suyunun aşırı derecede kireçli olması gelmektedir. Kireç, her kullanımda rezistans üzerinde birikerek, artık rezistansın gereken ısıyı suya yansıtmasını engeller ve verimli bir şekilde çalışmasının önüne geçer. Çoğu zaman bu ve benzeri durumlarda rezistans bloke olduğundan ya da artık yandığından dolayı kullanılmaz bir hale gelir.

Çamaşır Makinası Rezistansı Nasıl Temin Edilebilir?

Evinizde kullandığınız çamaşır makinesinin veya işletmelerde kullandığınız makinenin banyo, mutfak veya farklı bir bölüme konumlandırılması mümkündür. Konumlandırılan bu bölümde sahip olduğunuz alanınıza göre su tesisatında en uygun noktayı belirleyip, makine montajı yapmanız gerekecektir. Makine montajının yapıldığı bölgeye uygun bir şekilde sadece soğuk su şebekesi ile bağlantı sağlanabilir veya rezistans parçasının daha az çalışarak daha az elektrik çekmesi için sıcak su sistemi ile de bağlantı yapılabilir.

Eğer makineniz sadece soğuk su şebekesi üzerinden gelen hat ile çalışıyor ve sürekli bir şekilde çamaşır makinası rezistansı su ısıtmak zorunda kalıyorsa, belirli bir dönem sonrasında arıza ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda çok kolay bir şekilde firmamız üzerinden en uygun rezistans fiyatları sayesinde aradığınız ürünü temin edebilirsiniz. Hem kullanıcılar hem de profesyonel olarak servis ekipleri tarafından kolay bir şekilde montaj edilebilecek bu ürünleri, online sipariş yöntemi ile elde edebilirsiniz. 

Sağlıklı ve pratik temizliğe devam edebilmek için sayfamız üzerinde çamaşır makinası rezistansı yedek parça ihtiyaçlarını sadece birkaç dakikada çözebilirsiniz.

Sepetiniz Boş