Direnç Teli

...
Direnç Teli
Direnç Teli

Elektrik kullanarak ısı enerjisi oluşturan tellere rezistans adı verilmektedir. Direnç teli sayesinde ısıtma ve ısınma amaçlı cihazlarda gereken ısı oluşturulmakta ve bu sayede çok farklı sektörlerde, birçok işlem yapılabilmektedir. Direnç telleri farklı elementlerden yararlanılarak oluşan özel alaşımlardan yapılmaktadır. Rezistans teli krom, alüminyum, demir ve nikel alaşımlarından yapılmaktadır. Kaliteli direnç telleri ancak uygun kesit ve uygun alaşım oranları sayesinde üretilmektedir.

Enerji tasarrufu yönünden kullanışlı olan direnç tellerimiz sayesinde, uzun süreler boyunca, kullanıldığı sistem veya cihazlar sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Buğu çözmekten ortam ısıtmaya, tutkal potalarından plastik şişirmeye kadar çok geniş bir aralıkta bu rezistanslar kullanılmaktadır. Araçların camları içerisinde direnç teli bulunmaktadır. Rezistanslar kullanıldığı cihazın çalışma randımanını etkileyen parçalardan olduğu için seçimi doğru yapılmalıdır. Bu seçim yapılırken kapasite, boyut ve teknik değerlerin dikkate alınması uzun süreli kullanımın şartlarından olmaktadır.

Direnç Teli Nerelerde Kullanılır?

Elektriğin hangi oranda ısıya dönüşeceği tespit edilerek elektrikli cihazlar için direnç teli seçilmektedir. Bu tespit için elektriksel formüllerden faydalanılmaktadır. Cihazlar üretilirken, elde edilebilecek ısı miktarına uygun tasarım yapılmaktadır. Direnç teli tasarım kabullerine uygun seçilmez ise cihaz verimli çalışmamakta veya aşırı üretilen ısı çevreye zarar verebilmektedir. İhtiyaçlarınıza uygun rezistans teli çeşitlerini web sitemiz üzerinden ve müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek satın alabilirsiniz.

Direnç telleri çok farklı sektörlerde kullanılabilmektedir. Kullanılacak cihaz veya sistemlere uygun şekilde direnç teli kullanımı gerekmektedir. Firmamız farklı sektörler için uzun süreli kullanıma uygun direnç teli üretimi ve satışı yapmaktadır. Nikel bazlı rezistanslar en çok kullanılan rezistans çeşitlerindendir,”nikrom” olarak adlandırılan ısıtıcılar yüksek sıcaklıklarda bile oksitlenmez ve erime sıcaklıkları çok yüksektir. Nikrom rezistanslar aşırı genleşme yapmadığından uzun süreler boyunca sahip olduğu formu korumaktadır. Direnç telleri yuvarlak ve yassı formda üretilmektedir.

Rezistans telleri çoğunlukla iki grup altında üretilmektedir. Yuvarlak olarak üretilen rezistans telleri endüstriyel uygulamalarda daha çok yer almaktadır. Yüksek ısıya ihtiyaç duyulan endüstriyel cihaz ve sistemlere yuvarlak teller tercih edilmektedir. Ayrıca sanayi fırınları da yuvarlak rezistans telleri sayesinde yüksek ısılar elde eder. Yassı direnç telleri ise daha çok kesme ve yapıştırma işlemi yapan makinelerde yer almaktadır.

Direnç Teli Fiyatları

Rezistanslar içerisinde bulunan direnç telleri yüksek ısılara karşı dayanan malzemelerden yapılmaktadır. Cihazlarda kullanılan tel kalitesi cihazın kalitesini ve kullanım süresini belirlemektedir. Kullanım yerlerine göre faklı ebat ve çeşitte üretilen direnç tellerinin fiyatları da çok çeşitlidir. Tüm rezistans çeşitlerimizde uygun fiyat ve kaliteli malzeme nedeni ile sektörün tercih edilen ısıtıcılarındandır. Direnç teli ihtiyaçlarınızda, sadece fiyata değil, kalite ve arkasındaki desteğe de bakmanız uzun süreli kullanımlarda her zaman yararınıza olacaktır.

Yüksek ısılarda bile tüm teknik özelliklerini muhafaza eden direnç tellerimiz dünya standartlarında üretilmekte ve kullanıcılara sorunsuz olarak ulaştırılmaktadır.Teknik veri ve detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetiniz Boş