Döküm Rezistans

...
Döküm Rezistans
Döküm Rezistans

Isıtılmak istenen yüzeye en uygun şartlarda sıcaklık transferi yapmak için alüminyum veya farklı alaşımlardan döküm rezistanslar kullanılmaktadır. Bu özel üretim rezistanslar CAD ortamında kullanılacak yerin şartlarını sağlayacak şekilde tasarlanırlar. CAD ortamında kullanıcı isteklerine uygun olarak tasarlanan, farklı şekil ve ölçülerde döküm rezistanslar firmamızın modern tesislerinde CNC işlemeleri ile birlikte hassas bir şekilde üretilmektedir.

Döküm Rezistans Teknik Özellikler

Alüminyum döküm rezistanslar 400°C, bronz dökümler ise 650°C sıcaklıklara kadar sorunsuz olarak kullanılmaktadır. Farklı özelliklerde kablo çıkışı seçenekleri ile kullanılmaktadırlar. Fiş ve soket kullanımına uygun üretimlerimiz vardır. Sadece ısıtıcı olarak kullanıldığı gibi, hava soğutmalı, su soğutmalı veya yağ soğutmalı olarak yapılabilirler. İhtiyaçlarınıza uygun döküm rezistans çeşitlerini web sitemiz üzerinden ve müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek satın alabilirsiniz.

Alüminyum döküm rezistans 4.7 W/cm², bronz döküm rezistans 7 W/cm² güçlerindedir.

Su Soğutmalı Döküm Rezistanslar

Bu tip rezistanslar en yüksek ısı transferi, homojen temas yüzeyi, üst sınırlarda mekanik dayanım, uzun ömürlü ve sorunsuz çalışma, hızlı soğutma kontrolü, kolay montaj ve demontaj gibi özellikleri nedeni ile tercih edilmektedir. Su soğutma uygulamaları ile işlem yapacaksanız bu tipte rezistans kullanmalısınız. Su yağ soğutmalı döküm rezistansların teminini yapmaktayız.

Döküm Rezistans Kullanıldığı Yerler

Evlerde kullanılan bazı su ısıtıcılarının tabanında döküm rezistans kullanılmaktadır. Sanayide kullanımı için şu örnekleri verebiliriz. Paketleme, gıda ısıtma, transfer baskı makineleri, ekstrüder kovanları, tutkal potaları, ekstrüzyon kafa kalıpları, kauçuk presleri, plastik şişirme ve pvc işleme makineleri

Aradığınız en ideal döküm rezistans için teklif almak isterseniz müşteri temsilcilerimiz sizlerden şu bilgileri isteyecektir: Rezistans iç çapı, rezistans dış çapı, kablo çıkış tipi, soğutma tipi, watt ve volt bilgileri, soket tipi…

Üretimini yaptığımız alüminyum döküm rezistanslar homojen ve sürekli sıcaklık transferi sağlar. Uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanacağınız tüm ısıtıcı elemanları sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetiniz Boş