Fabrika Isıtma Sistemleri

...
Fabrika Isıtma Sistemleri
Fabrika Isıtma Sistemleri

Her sektörde rekabet oranları son derece yüksek olduğu için işletmeler ilk olarak maliyetlerini düşürebilme çalışmaları yapmaktadır. En önemli gider kalemleri arasında yer alan ısıtma kalemleri ise üzerinde çok fazla düşünülmesi ve çalışılması gereken kalemler arasında yer almaktadır. Klasik ısıtma sistemleriyle fabrika ısıtma sistemleri karşılaştırıldığı zaman %55’e kadar varabilen enerji tasarrufu elde edildiği ortaya çıkmaktadır.

Fabrika Isıtma Sistemleri Enerji Tasarrufu Elde Edebilmenizi Sağlar mı?

Radyant ısıtıcılar ya da direkt yakmalı gazlı hava ısıtıcıları çok kısa sürede kurulabilen, hızlı bir şekilde ısıyı yayabilen ve kontrol edecek personele ihtiyaç duymayan ısıtıcılardır. Herhangi bir arıza durumunda bütün sistemi otomatik olarak devre dışı bırakabilmek gibi avantajlara da sahip olan bu ürünler tamamen güvenilir olan ürünlerdir. Fabrika ısıtma sistemleri arasından seçim yapılacağı zaman ortamın iklim şartları, bina yüksekliği ve iletimsel özellikler ile iç ortam konfor şartları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Isının doğru şekilde yayılabilmesini sağlayan fabrika ısıtma sistemleri enerji verimliliği ve tasarrufu açısından da kritik önem taşımaktadır. Temassız şekilde doğru sıcaklık değerlerinin ölçülebilmesi için kullanılan pirometreler 0 ile 50 derece çalışma sıcaklığı olan ısı kontrol üniteleri ısının algılanma işleminde de termostatlar ile birlikte kullanılır.

Sıcak hava ısıtıcı sistemleri kendi içlerinde farklı kategorilere ayrılmaktadır. Ürünler arasında kullanım alanlarına göre değişik modeller yer almaktadır.

Sepetiniz Boş