Hava Üflemeli Rezistans

...
Hava Üflemeli Rezistans
Hava Üflemeli Rezistans

Hava üflemeli rezistans modeller, kendi içinde hava akışını fandan üretilerek direkt ısıtıp sıcak hava şeklinde üflemeli sağlayan rezistanslardır. Kış aylarının gelmesiyle beraber kafe, lokanta ya da restoran işletmelerin açık alanlarında genel olarak sıcak hava üfleme rezistansları kullanıldığı ısıtıcı cihazlar tercih edilmektedir. Bu nedenle birçok açıdan kullanım alanları da geniştir.

Bu hava üflemeli rezistanslar genelde seramik, otoklav taşları, mika ya da ısı yalıtım plakasından üretimi yapılmaktadır. Sıcak hava tabancalarında direkt olarak kullanımı bulunan bu rezistanslar, genelde hangi cihaza göre kullanılacaksa ölçüleri de buna göre tercih edilir ve üretimi sağlanmaktadır.

Bu üflemeli rezistans ürünler, tek başına herhangi bir hava kaynağı yoksa çalıştırılamaz. Bu nedenle direkt olarak tek başına kullanımı bulunmamaktadır. Eğer mikadan üretilen şekilde üretim yapılacaksa, özel üretim seçeneklerinin de bulunduğu ürünler olarak bilinir.

Sıcak hava üfleyen bu rezistanslar doğrudan fanın ön kısmına monte edilen rezistanslardır. Mikanit levhalardan oluşturulmasıyla beraber üfleme rezistansları fanın ön tarafında bulunan alana monte edilerek kullanılır. Bu durumda dayanıklılığı da yüksektir. Sıcak hava üfleme noktasında 400 ile 800 C sıcaklıkta ısılara dayanan malzemelerle sıcak hava üflemeli monte edilen rezistans çeşididir.

Düşük dereceli fırınların içerisinde yaygın kullanılan, fan ile destek alarak ortam ısıtması için de tercih edilen hava üflemeli rezistanslar, yüksek sıcaklık mukavemeti sayesinde dayanıklı ısı yalıtımı için birebir kullanıma uygun olarak üretilmektedir.

Sıcak Hava Üfleme Rezistanslarının Kullanım Alanları

Ortam ısıtmalarında düşük dereceli fırın ve iç mekan ısıtmalarında vb alanlarda fan ile destek alarak birçok ortam ısıtmasında kullanılır. Ortam ısısını direkt olarak yaratabilmek adına sıcak hava üflemeli rezistanslar fandan destek alarak kullanılmaktadır. Buna benzer şekilde rezistans ürünlerinin sıcak hava üfleyen şekilde kullanıldığı birçok alanda bulunmaktadır.

Birbirinden farklı mekanlarda sıcak üfleme yapan fan ile destek alanın ortam ısıtmalarında kullanımı yaygın şekilde bilinmektedir. Kullanım alanlarına bakıldığında da, kış aylarının gelmesiyle beraber endüstriyel alanlarda da pek çok kulanım alanı bulunan rezistans türlerinden olan hava üflemeli rezistanslar, birçok açıdan son kullanıcı ile buluşturmak adına soğuk havalarda dış mekanların ortam ısıtıcısı olarak da kullanılmaktadır. Bu noktada hava üfleme ısıtıcısı olarak sanayi tipi ısıtıcı türlerinde kullanımı yaygın olmaktadır.

 

İletişim Formu
Sepetiniz Boş