Isıl İşlem Fırın Rezistansı

...
Isıl İşlem Fırın Rezistansı
Isıl İşlem Fırın Rezistansı

Isıl işlem fırın rezistans türleri, aynı zamanda endüstriyel fırın rezistansı olarak da bilinen ve günümüzde ısıl işlem fırın türleri olarak bilinen rezistanslardır. İç ortamlarını istenilen sıcaklık türlerine göre çıkartma noktasında faydalanacağınız rezistans çeşitlerinden biri olarak bilinir ve fırın iç kullanımında da sıcaklıklarına göre farklı tiplerde kullanım imkanını sizlere tanır. Birçok fırın içi tercih edilmesi noktasında iç ortam sıcaklık değerlerinin arttırılması için tercih edilen bu rezistans türleri, fırınların yüksek kapasiteli sıcaklık ortamlarına hem dayanıklı olması hem de ısıyı yüksek oranlara çıkartabilmesi kapasitesi ile üretilmiştir.

Müşteri odaklı çalışan Rezistans Market ile birlikte bu aşamada, fırınların iç kullanımına uygun olarak tercihi mümkün olmaktadır. Özel seramik kaplama ile birlikte üretilen bu ürünler, günümüzde yüksek ısıya dayanıklılık açısından yüksek dereceli fırınlara göre tasarlanarak üretilir. Bu aşamada özel projeler ve planlamalar dahilinde müşteri taleplerinin tamamını karşılayabilir kapasitede olan bir rezistans markasıyla bu isteklerinize uygun ısıl işlem fırın rezistanslarından faydalanabilirsiniz.

Isıl İşlem Fırın Rezistans Tip ve Çeşitleri

Fırınlarda kullanılacak olan fırın rezistansı ya da endüstriyel fırın rezistans türlerinin birbirinden farklı projelere uygun hazırlık aşaması, yüksek dereceli kullanıma uygun kapasitesi belirlenir. Günümüzde de bununla ilgili olarak pek çok fırın içi maksimum sıcaklıklara göre rezistans tipleri tercih edilmektedir. Boru tip rezistanslar, spiral sarım rezistanslar, silisyum karbür rezistansları, tubothal rezistans ya da molibden disilis rezistans gibi türleriyle birlikte her fırın türüne, maksimum sıcaklığa göre farklı kullanım amaçları, türleri bulunur.

Boru tip rezistanslar olarak fırın içi maksimum sıcaklık 500 santigrat derecelere kadar çıkabilmektedir. Eğer 1100 derecelere ulaşmak istiyorsanız spiral sarım rezistans türlerine göz atabilir, 1200 santigrat derece için tubothal rezistansları tercih edebilirsiniz. Benzer şekilde de silisyum karbür rezistanslar, maksimum 1400 santigrat derecelere ulaşmaktadır. Yüksek dereceli fırın tercihlerinde, yüksek sıcaklık beklentilerinizi karşılayacak bu kapasitedeki ısıl işlem fırın rezistanslar ile farklı tip ve çeşitlere göre ayrılmış çeşitlerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Isıl işlem gerektiren tüm işlemlerinizde çok geniş bir müşteri ihtiyacı karşılama aracı olarak tercih edeceğiniz, en iyi şekilde imal edilen ürünlerden biri olarak kullanabileceğiniz bu türlerde uzman personelleriyle beraber müşteri deneyimi noktasında uzman çözüm sunan ekibimiz Rezistans Market ile çalışabilirsiniz. Güçlü bir altyapısı ve %100 çözüm odaklı yaklaşımı ile beraber siz de endüstriyel fırın ve ekipmanlar konusunda her zaman imalat süreçlerinde doğru fırın rezistans türlerinden faydalanın.

Yüksek dereceli ısıtıcı olarak da bilinen ışıl işlem fırın rezistanslar, günümüzde 1400'lü santigrat derecelere kadar özel seramik malzeme ve yüksek derece yapısı ile birlikte rezistans telinden mal edilerek üretilmektedir. Günümüzde istenilen projelere uygun, fırın türlerine göre Rezistans Market olarak dilediğiniz ölçülerde üretimini sağlanmaktayız. Özel üretim noktasında dilediğiniz her zaman ulaşabilir, bilgi ve destek almak için de iletişimde kalabilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetiniz Boş