Kafalı Isıtıcı

...
Kafalı Isıtıcı
Kafalı Isıtıcı

Bir diğer ismi kazan rezistansı olan kafalı ısıtıcılar, su ve yağ ısıtmak amacıyla kullanılan ürünlerdir. Sanayi sektörünün, rezistans modelleri arasında sık tercih ettiği bu ürünler standart boyutlarda üretmekle beraber, talep- kullanım alanına uygun niteliklerde ve ebatlarda da üretilmektedir.

Ser Rezistans olarak kafalı ısıtıcı üretimi aşamasında, tüm ürünlerimizde olduğu gibi, maksimum seviye de kaliteli malzemeden sizler için üretiyoruz. Kafalı ısıtıcı tercihinde kalite, ilk kriter olmalıdır. Bu ürünleri satın alınırken, dış yüzeyine bakarak ürünün gerekli özelliklerini anlayabilmek pek mümkün değildir.

Bu nedenle yeterince araştırma yaptıktan sonra, kazanlı rezistans hakkında teknik bilgilere sahip olmak gereklidir.

Kafalı ısıtıcı seçerken, az enerji tüketerek yüksek performans ve verimlilik sağlayan modellere yönelmek uzun dönemde avantaj sağlar. Kullanım aşamasında herhangi bir parça arızasında, yeni parça alırken kaliteden ödün vermemek rezistans ömrünü uzatan faktörler arasındadır.

Kafalı Isıtıcı Çeşitleri

Kullanım pozisyonuna göre farklılıklar gösterebilen kafalı ısıtıcılar yağ, su vb. ürünleri ısıtmak amacıyla kullanılmaktadır. Tek tip modelde üretilen kafalı ısıtıcılar haricinde, standart dışı özel boyutlarda da kullanıma sunulmaktadır.

Kafalı ısıtıcı çeşitlerinden sık tercih edilen ürünler çelik borulu, Cr-Ni boru ve bakır borulu olan modellerdir. Ayrıca tüketici ihtiyacı baz alınarak, talepleri değerlendirilerek farklı boyut ve güçlerde de kafa ısıtıcı üretilebilmektedir.

Kafalı ısıtıcılara, Endüstriyel alanlarda, ev ortamında ve elektronik aletlerde çok fazla rastlanmaktadır. Dikkat çeken elektronik aletler ise rezistansı gizli olmayan özelliklere sahip olanlardır. Bunlara en güzel örnek; kahve makinesi, çay makinesi çeşitleri, fritöz ve elektrikli su ısıtıcılardır.

Bunlar haricinde gizli rezistans özelliğine sahip kafalı ısıtıcılar, farklı bir sebepten arıza vermiş olsa da ilk etapta rezistans durumuna bakılması tavsiye edilir. Bu noktada yapılması gereken, elektrik enerjisinin makineye ya da cihaza temas ettiğini kontrol etmektir. Elektrik enerjisi cihaza temas ediyor ancak beklenen derece de ısınma sağlanmıyorsa, sorun rezistanstan kaynaklı denilebilir. Arıza veren cihazın rezistansı değiştirildiği takdirde, sorunsuz kullanıma devam edilebilir.

Kafalı ısıtıcı alırken, içinde kullanılması amaçlanan sıvının özelliğine uygun olan rezistans yapısı tercih edilmelidir. Mesela kafalı ısıtıcı rezistansını asit ısıtma amacı için kullanılacağı durumlarda, asit ısıtmaya uygun ürün seçimi yapılmalıdır. Bu rezistanslar daha farklı niteliklerde üretilmektedir. Ancak geniş açıdan bakıldığında, kafalı ısıtıcı kategorisinde değerlendirilen tüm ürünler benzer özellikler de üretilmiştir. Ortalama olarak 12-440 Volt arası voltaja uygun olarak üretilen ürünler, paslanmaz boru ve pirinç kafa ile üretilmiş olan ürünler; asit, asfalt, yağ, su ve parafin gibi moleküllerin ısıtılması amacıyla kullanılır.

Kazanlı ısıtıcı rezistansların bir önemli püf noktası da ürünün kendine ait sıvısının içinde var olması gerektiğidir. Dilediğiniz formda ve özellikte rezistanslar, kullanım konumları da göz önünde tutularak Ser Rezistans tarafından üretilir. Firmamız her talebe karşılık verebilmek için çalışmaktadır.

Çok amaçlı kullanılan kafalı ısıtıcı rezistanslar,  endüstriyel fırınlarda ve çeşitli metal malzemelerin ısıtılması için yıllar boyu tehlike oluşturmayan kullanılmaktadır.  Kazanlı ısıtıcı diye de bilinen bu ısıtıcılar paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Standart kullanılan paslanmaz çelik malzeme dışında, özel üretim kafalı ısıtıcılar için özel alaşımlı paslanmaz çelik borular da kullanılmaktadır.

Kafalı ısıtıcı rezistanslar, Flanş ve Manşon ile ilişkili üretilmektedir. Bunlar sayesinde birden fazla Rezistans malzemesi bir araya getirmekte ve küçük alanlarda daha fazla güç kazancı sağlanabilmektedir.

Rezistans Market, boru tipi kafalı ısıtıcı üretebildiği gibi sizler için yassı ve değişebilen ölçüler de ısıtıcı da üretebilir. Bu tarz ürünler, genellikle Endüstriyel Fritözlerde yağ ısıtmak amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca Tren yolunda makasları ısıtmak amacıyla da kullanılır.

Kafalı Isıtıcı Fiyatları

Yüksek fiyatlı ve başarılı sanarak satın almış olduğunuz kafalı ısıtıcı rezistanslar, beklentinize uygun kalifiye özelliklere sahip olmayabilir.

Kafalı ısıtıcı arayışına girdiğinizde ilk önceliğiniz bedel olmamalıdır. Piyasa hakkında bilgi topladıktan sonra, en sağlam üreticiyi tercih etmelisiniz. Ser rezistans, uzun yıllar rezistans konusunda deneyim sahibi olan uzman bir firmadır. Kaliteli ürüne erişmek ve uzun yıllar sorunsuz kullanmak için firma garantisine, bununla beraber tüm ürün parçalarını tekli olarak kendi üreten Ser Rezistans’a güvenebilirsiniz.

Uzun yıllar kullanmak için rezistans seçimi yaparken, sadece ürünler arası fiyat kıyaslaması yapmak ve görselden fikir elde etmeye çalışmak sağlıklı bir alışveriş yöntemi değildir. Bu nedenle iyi rezistans sahibi olmak istiyorsanız, üretici firma hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir.

Rezistans konusunda uzman olan ve deneyimi uzun yıllara dayanan Ser Rezistans, satışa sunduğu tüm ürünleri garanti dâhilinde müşteriye teslim ediyor.  Ayrıca sadece kafalı ısıtıcı değil tüketicinin tüm rezistans taleplerine karşılık verebilecek niteliklerde, geniş ürün yelpazesinde ürünler üretiyor. Standart boyutlarda üretilen modeller, müşteri isteği doğrultusunda özel ebatlarda da üretilebiliyor.

Hayatın her alanında aktif şekilde kullanılan kafalı ısıtıcılar hakkında, Ser Rezistans firmamızın web sitesinden bizlere ulaşarak destek ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Kaliteli materyalden üretilen ve bununla beraber uygun fiyatlarda satışa sunulan kafalı ısıtıcı modellerini, kullanım alanınıza uygun şekilde sipariş verebilir ve uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanabilirsiniz. 

İletişim Formu
Sepetiniz Boş