Kaynak Makinesi Fiyatları

...
Kaynak Makinesi Fiyatları
Kaynak Makinesi Fiyatları

Sanayi kuruluşlarında kaynak makinası sürekli olarak kullanılan cihazlar arasında yer alır. Birçok farklı sektörde kullanılabiliyor olması farklı çeşitlerin de ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple de kaynak makinesi fiyatları son derece değişkendir. Fiyatları değerlendirebilmek için kaynak makinesinin ne olduğu, hangi amaçla kullanıldığı ve çeşitleri konusunda bilgi sahibi olmak gerekli olacaktır.

Kaynak Makinesi Nedir?

Günlük hayatta kullandığımız ürünler genellikle tek parça halinde üretilmemektedir. Üretim aşamasında birkaç farklı parça şeklinde üretildikten sonra birleştirme işlemi gerçekleşir. Parçaların birbirlerine birleştirilmesi aşamasında hem dayanım açısından bir problem olmaması hem de estetik açıdan görüntünün bozulmaması gereklidir. Bu ihtiyaçların karşılanması için kaynak işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kullanım alanına göre kaynak işlemleri birçok farklı maddeyi bir araya getirebilmektedir. Genellikle metal ya da plastik malzemelerin birleştirilmesi için kullanılan kaynak işlemi çeşitli kumaşların bir araya getirilmesinde de tercih edilebilir. Ahşap malzemeler de kaynak işlemi ile bir araya getirilebilmektedir. Bu aşamada önemli olan doğru malzemelerin ve cihazların kullanılmasıdır.

Isının ve basıncın ayrı olarak ya da bir arada kullanımı ile birlikte farklı parçaların bir araya getirilmesi işlemi kaynak olarak isimlendirilmektedir. Kaynak işleminde kullanılan makineler de kaynak makinesi olarak isimlendirilir. Kaynak makineleri son derece güvenli bir biçimde farklı parçaları bir araya getirebilen cihazlardır. Genellikle kaynak işlemi dışarıdan bakıldığında fark edilebilir ancak rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkarmaz.

Kaynak Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kaynak makineleri elektrik enerjisini çok yüksek seviyede bir ısı enerjisine dönüştüren cihazlardır. Bazı durumlarda ısının dışında farklı etmenlere de dönüştürerek kaynak işlemini gerçekleştirebilir. Genellikle ısının kullanıldığı bu cihazların kullanımı oldukça pratiktir. Ancak iş güvenliği için bilinçsiz bir şekilde kullanılmaması gerekli olacaktır.

Genellikle kaynak yaparken birleştirilecek olan malzemelerden elde edilmiş olan özel bir parça kullanılmaktadır. İki farklı metalin birleştirilmesi için arasına aynı türden bir metal konarak bu parça eritilir. Eritilen parça sayesinde iki farklı ürün birbirine tamamen birleştirilmiş olur. Bazı durumlarda bu ekstra parçanın kullanımına ihtiyaç duyulmaz.

Kaynak Makineleri Nerelerde Kullanılır?

Kaynak makineleri birçok farklı alanda kullanılabilen ürünlerdir. Kaynak makinesi fiyatları da kullanım alanların etkilenmektedir. Kaynak makineleri kapalı ortamlarda, açık ortamlarda, su altında ya da uzay boşluğunda kullanılabilen cihazlar olarak gösterilebilir. Bugüne kadar kaynak makineleri bu alanların tamamında kullanılmış ve çok başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Kapalı ortamlar kaynak makinelerinin kullanıldığı ilk alanlar olarak gösterilebilir. Fabrikalar genellikle kaynak makinelerinin kapalı ortamlarda en çok kullanıldığı alanlar olarak gösterilir. Zemin malzemelerinin kaynaklanması için de bu makineler tercih edildiğinden kapalı alanlar için oldukça popüler ürünlerdir. Plastik boru kaynak işlemleri de genellikle kapalı alanlarda gerçekleşmektedir. Kapalı alanlarda yapılacak kaynak işlemlerinin öncesinde her zaman gerekli önlemlerin alınması ve alanın havalandırılması gereklidir.

Açık alanlarda da kaynak işlemleri kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İnşaat sektöründe çelik konstrüksiyonların birbirine bağlanmasında kaynak makineleri kullanılmaktadır. Stadyum, alışveriş merkezi ya da havalimanı gibi devasa yapıların ortaya çıkmasında sürekli olarak kaynak makinelerinden faydalanılır. Yapılar ne kadar büyük olursa olsun bu makineler ile yapılan kaynaklar gerekli güvenliği sunabilmektedir.

Kaynak makineleri sualtında da sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Gemilerin üretimi ve onarımı için kaynak makinesi olmazsa olmazdır. Gemilerin ya da farklı deniz taşıtlarının suyun altında kalan kısımlarında bir problem ortaya çıktığında kaynak makineleri ile müdahale edilebilir. Özellikle denizaltılarda yaşanan sorunlarda hemen müdahale edilebilmesi için kaynak makineleri kullanılacaktır.

Uzay boşluğu kaynak makinelerinin kullanılabildiği diğer bir alan olarak gösterilebilir. Tahmin edilebileceği gibi diğer kaynak işlemlerine göre çok daha farklı bir ortam söz konusu olur. Biz farkında olmasak da sürekli olarak bizlere hizmet eden uydularda yaşanan problemlerde gönderilen kişiler ya da robotlar kaynak makinelerini kullanarak uyduları tamir etmeyi başarırlar.

Kaynak Makinesi Çeşitleri Hangi Etmenlere Göre Belirlenir?

Kaynak makinelerinin birçok farklı çeşidi yer almaktadır. İlk etapta kaynak makineleri kaynak yöntemlerine göre birbirinden ayrılmaktadır. Kaynak işlemini yaparken elde edilen elektrik enerjisinin nasıl kullanıldığı kaynak makinesinin çeşidini belirlemektedir. Kaynak yöntemine göre çok sayıda farklı makine bulunurken fiyatları arasında ciddi farklı ortaya çıkabilir.

Kaynak makineleri ayrıca kullanım alanlarına göre de birbirinden ayrılabilmektedir. Makine satın almadan önce insanlar direkt olarak hangi tarzda bir makine alacağını biliyorsa kaynak yöntemine göre seçim yapabilir. Ancak kullanacağı alana en uygun olan makineler konusunda bilgi sahibi olmayan kişilerin kullanım alanına göre seçimlerini yapması gerekecektir. Böylece her zaman en doğru ürünlerin satın alınması mümkün olur.

Kaynak Yöntemine Göre Kaynak Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Kaynağın uygulanış şekline göre kaynak makineleri birbirinden ayrılmaktadır. Kaynak makinesinin nasıl bir düzeneğe sahip olduğu yapılacak olan kaynak işlemlerinde çok büyük önem taşır. Hangi kaynak yönteminin kullanıldığı ortaya çıkabilecek maksimum ısı enerjisini de belirler. Bu sebeple de doğru kaynak makineleri seçilmezse erime ısısı yüksek olan malzemelerin kaynak işleminin yapılması mümkün olmaz.

Kaynak yöntemine göre kaynak makinesi çeşitleri;

• Örtülü Elektrot Ark Kaynak Makinesi
• Oksi- Asetilen Kaynak Makinesi
• Gaz Altı Kaynak Makinesi
• TIG Kaynak Makinesi, olmak üzere birbirinden ayrılmaktadır.

Kaynak makinelerinin kaynak yöntemine göre çeşitleri arttırılabiliyor olsa da en çok tercih edilen ürünler bunlardır.

Örtülü Elektrot Ark Kaynak Makinesi

Örtülü elektrot ark kaynağı elle uygulanabilen kaynak yöntemlerinden bir tanesi olarak gösterilebilir. Bu kaynak şeklini gerçekleştiren ürünler hem açık hem de kapalı alanlarda kullanılabilen son derece başarılı cihazlardır. Malzemelerin birleşme noktalarında oluşturulan ark sayesinde kaynak işlemi gerçekleşecektir. Bu arkın ortaya çıkarılmasında da elektrotlar kullanılır.

Örtülü elektrot ark kaynağı özellikle metallerin birleştirilmesinde kullanılan bir kaynak işlemidir. Ülkemizde metal sanayisinin gelişmesi sebebiyle fazlaca tercih edilmektedir. Oldukça dar ve hareketin sınırlı olduğu bölgelerde kullanımı çok uygundur. Ebat olarak küçük makineler olduğundan bu dar alanlarda başarılı bir şekilde kullanımı söz konusu olacaktır.

Oksi-Asetilen Kaynak Makinesi

Çok basit bir kullanım şeklinin olması ve ekipmanlarının çok uygun fiyatlarda seyretmesi sebebiyle oksi-asetilen kaynak makineleri insanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Oksijenin ve asetilenin birlikte yanması ile birlikte 3100 dereceye ulaşabilen bir alev elde edilmektedir. Elde edilen bu alev ile birlikte kaynak işlemi oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Ortaya oldukça yüksek bir ısı seviyesi çıktığından bu makineler metallerin kesim işlemi için de kullanılabilmektedir. Ekonomik şartlar sunuyor olması basit bir kesim işlemine ihtiyaç duyulması durumunda bu ürünlerin tercih edilmesine sebep olur.

Farklı kaynak makinelerinin üretilmeye başlaması bu ürünleri arka plana atmaya başlamış olsa da birçok işletme için en doğru ürünler olmaya devam ederler. Özellikle boru kaynak makinesi denildiğinde ilk akla gelen ürünlerdir.

Gaz Altı Kaynak Makinesi

Gaz altı kaynak makineleri de ülkemizde en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Kullanılan elektrotların yanması ile birlikte ortaya çıkan yüksek ısı, malzemeleri eritmek için kullanılmaktadır. Zamanla tükenmeye başlayan elektrotlar aynı zamanda erir ve kaynak işleminde ihtiyaç duyulan ekstra malzemeyi de oluşturur. Bu özelliği sebebiyle gaz altı kaynak makinesi son derece fazla tercih edilmektedir.

TIG Kaynak Makinesi

Çalışma prensibine bakıldığında gaz altı kaynak makineleri ile benzer bir düzene sahip olduğu görülebilir. Ancak bu ürünlerde asla tükenmeyen elektrotlar kullanılmaktadır. Bu yönü ile birlikte diğer cihazlardan ayrılır. Elektrot eriyip ekstra bir kaynak malzemesi oluşturmadığı için bu malzemenin dışarıdan eklenmesi gerekli olacaktır.

Kullanım Alanlarına Göre Kaynak Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Herhangi bir işlem için kaynak makinesine ihtiyaç duyan kişiler hangi tarzda bir ürüne ihtiyaç duyduğunu bilmiyorsa kullanım amacına göre ayrılmış olan makinelerden bir tanesini seçebilirler. Sitemizde yer alan kaynak makineleri bu kategorilere göre ayrılmıştır. Bu sebeple de oldukça rahat bir şekilde birbirinden ayrılabilir.

Sitemizde yer alan kaynak makineleri;
• Zemin Kaplama Otomatik Kaynak Makineleri
• Teknik Tekstiller Otomatik Kaynak Makineleri
• Extruder Kaynak Makineleri
• El Kaynak Makineleri
• Çevre İnşaat Mühendisliği Otomatik Kaynak Makineleri
• Çatı İzolasyon Otomatik Kaynak Makineleri, olmak üzere birbirinden ayrılmaktadır.

Zemin Kaplama Otomatik Kaynak Makineleri

İsminden de anlaşılabildiği gibi zemin kaplama işlemlerinde kullanılan makinelerdir. Zemin kaplama malzemesi olarak tercih edilen ürünlerin birbirlerine kaynatılması işleminde tercih edilir. Ülkemizde inşaat sektörü son derece hareketli olduğundan bolca tercih edilen ürünler olarak gösterilebilmektedir.

Teknik Tekstiller Otomatik Kaynak Makineleri

Tekstil sektöründe kullanılan cihazlardır. Hem tekstil ürünlerinin ambalajlarının hazırlanması hem de bazı tekstil ürünlerinin birbirine kaynatılması için bu makineler kullanılabilmektedir. Tekstil sektöründe hizmet veren fabrikaların tamamında bu tarz ürünler düzenli olarak kullanılır.

Extruder Kaynak Makineleri

İnverter kaynak makinesi yüksek enerji tasarrufu sağlayan makinelerdir. Birçok insan bu türdeki ürünlere yönelir. Extruder kaynak makineleri de bu özelliğe sahip ürünler arasında yer almaktadır. Tam anlamıyla bir çevre dostu olarak gösterilebilir. Etrafa zararlı gaz yayımı düşük seviyede olan bu ürünler ayrıca enerjiyi en iyi şekilde kullanırlar.

El Kaynak Makineleri

Kaynak işlemleri için kullanılan robotlar her alana girme özelliğine sahip değildir. Böyle durumlarda el kaynak makinelerinin kullanımı gerekli olur. Bu ürünler çok küçük ebatlarda olduğu için çanta kaynak makinesi kategorisinde yer alır. Robotların ulaşamadı durumlarda hemen kullanımına başlanarak kaynak işlemi kolayca tamamlanabilir.

Çevre İnşaat Mühendisliği Otomatik Kaynak Makineleri

Çevre mühendisliği ve inşaat mühendisliğinin çalışma alanlarında sürekli olarak farklı malzemelerin bir araya getirilmesi gerekli olmaktadır. Bu işlemlerde profesyonel bir çözüm arayan kişiler bu kategoride yer alan ürünlerin tamamını tercih edebilirler. Bu modeller birleştirme ya da bir araya getirme olgusunu en profesyonel şekilde gerçekleştiren birer ark kaynağıdır.

Çatı İzolasyon Otomatik Kaynak Makineleri

Çatı izolasyonu hem suya hem de ısı kaybına karşı yapılan işlemdir. Bu işlemlerin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için kullanılan malzemelerin birbirine en iyi şekilde kaynaştırılması gerekli olur. Bu kategoride yer alan ve alternatif akım ile ısı üreten cihazlar çatı izolasyonlarında kullanılan tüm malzemeleri birbirine başarılı bir şekilde bağlamayı başarır.

Çatı gibi yüksek noktalara çıkartılacak olan bu ürünlerin kolay taşınabilir olması en önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

En Ekonomik Kaynak Makinesi Fiyatları

Kaynak makinesi alışverişi denildiğinde sitemiz ilk akla gelen adresler arasında yer alır. Sitemize giriş yaptığınızda karşınıza çıkacak olan onlarca ürün arasından seçimlerini çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her zaman kaliteyi ön planda tutan sitemizde satışa sulan ürünlerin tamamı yüksek dayanıma sahip, uzun süre garantili ürünlerdir. Siz de uzun yıllar kullanabileceğiniz bir ürüne ihtiyaç duyuyorsanız hemen alışverişe başlayın.

İletişim Formu
Sepetiniz Boş