Regüleli Kablo Isıtıcı
...
Regüleli Kablo Isıtıcı
Regüleli Kablo Isıtıcı
Fiyat bilgisi almak için formu doldurun, ekibimiz sizinle iletişime geçsin.
Teklif Formu

Regüleli Kablo Isıtıcı Modelleri ve Fiyatları

Regüleli kablo ısıtıcı ürünleri, ortamın sıcaklığına bağlı olarak, ısı miktarını ayarlayabilen bir çeşit ısıtma iletkenidir. Regüleli kabloların tasarımları son derece basit ve sadedir. İki adet bakır iletken, telin uzunluğu boyunca gerilimi iletir. İletken matris, üretilen ısının miktarını otomatik olarak ayarlar. Yeni nesil tasarımıyla dikkat çeken regüleli kablolar, metal bir siper katmanla opsiyonel olarak desteklenebilir. Bu durum elektromanyetik etkilerden korunmanıza yardımcı olur.

Regüleli kablolar, manyetik hasarlara karşı özel koruma altındadır. Bu kablolar bulundukları ortamın sıcaklık derecesine göre kendisini sınırlandırabilir. Bu özelliğiyle regüleli kablo ısıtıcılar termostat kullanmaya gerek kalmadan işlevini yerine getirebilmektedir. Bu ısıtıcılar, sıcaklığı optimum düzeyde tutabilmektedir. Bunun yanı sıra sıcaklık kontrolünü de sağlamaktadırlar.

Regüleli Kablo Isıtıcı Modellerin Kullanım Özellikleri

Kendinden regüleli ısıtıcılarda, ısıtma fonksiyonları kablonun boyu ile sınırlı değildir. Bu kabloları istediğiniz yerden kesebilirsiniz. Bunun yanı sıra istediğiniz uzunlukta tek parça olarak da regüleli kablo ısıtıcıları kullanabilirsiniz. Bu ısıtıcıların en önemli özelliklerinden biri enerji verimliliğini son derece yüksek tutmaktadır. Bu ısıtıcılar ortam sıcaklığına göre kendisini sınırlayabilir. Bu sayede her bir bölümü bağımsız olarak çalışan bu ısıtıcılar, ortam sıcaklığını bağımsız olarak düzenler. Dirençli kabloların aksine bu ısıtıcıların montajında, kabloların üst üste gelebilme ihtimali risk oluşturmamaktadır. Regüleli heat trace olan kablolar son derece güvenlidir ve risksiz biçimde kullanılabilir.

İleri teknolojiden faydalanarak tasarlanan regüleli kablo ısıtıcılar, seri dirençli kablolara oranla çok daha fazla dayanıklıdır. Uzun vadede bu kablolar enerji tasarrufu sağladıkları için, enerji maliyetlerini optimum düzeylere çekebilmektedir. Bu ürünler çok farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Hem konut hem ticari hem de endüstriyel kuruluşlarda regüleli kabloların kullanımı oldukça yaygındır. Bu ürünler yağmur iniş borularında, eriyen suyun donmadan tahliye edilebilmesi amacıyla da sıklıkla kullanılmaktadır.

Regüleli Kablo Isıtıcıların Kullanım Alanları

Regüleli kablolar, aşırı ısınma riskinin mevcut olduğu sistemlerde kullanılmaktadır. Bu durumlardaki tüm ihtiyaçları karşılayabilen regüleli kablolar, hem uygulandıkları yüzeylere hem de kendilerine zarar vermemektedir. Sonuç olarak, ısıya karşı mukavemeti düşük olan sistemlerde, regüleli kablolar güven içerisinde kullanabileceğiniz seçeneklerdir.

Regüleli kabloların en yaygın kullanıldıkları alanlar metal ve ametal tanklardır. Bunun yanı sıra boru hatları ve ekipmanlarında da sıklıkla regüleli kablo ısıtıcılar kullanılır. Isı kontrolü gerektirmeyen birçok sistemde de bu ürün tercih edilebilmektedir. Bitüm yüzeye sahip olan çatılarda, oluklarda donmayı önlemesi amacıyla da regüleli kablo ısıtıcılar tercih edilebilmektedir. Bu ısıtıcılar buz birikiminin engellenmesi gerektiren her durumda oldukça işlevsel ürünlerdir.

Regüleli Kablo Isıtıcıların Teknik Özellikleri

Regüleli kablolar, çok farklı sıcaklıklarda rahatlıkla görev alabilen ısıtıcı kablolardır. Kullanım özellikleri sebebiyle birçok endüstriyel alanda ve konutta tercih edilmektedirler. Bunun yanı sıra enerji tasarrufu sağlaması nedeniyle uzun vadede maliyetleri oldukça düşürmektedir. Bu gibi üstün özellikleri nedeniyle birçok işletme ve konut sahibi tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır.

Regüleli kablo ısıtıcıların devamlı olarak çalışma sıcaklıkları ise eksi 30 santigrat derece ile artı 300 santigrat derece arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu kablo ısıtıcı seçeneklerin güçleri ise 10 W/mt ile 60 W/mt arasında değişiklik göstermektedir. Bu ürünlerle enerji tasarrufu yapabiliyor olmanız, kablo ısıtıcı modellerin en büyük avantajlarından biridir. Regüleli kablo ısıtıcılarla enerji tasarrufu yapmak istediğinizde termostatlar da kullanılabilmektedir.

Regüleli kablo modelleri sıcaklık kontrolü gerektirmeyen, rezistans kablo seçenekleridir. Makara formuna sarılmış bir şekilde kullanıma sunulmaktadır. Bu ürünleri istenen uzunlukta keserek kullanabiliyor olmak, bir diğer avantajıdır.

Ekstra ısı kontrolüne gerek duymaması nedeniyle son yıllarda özellikle endüstriyel alanlarda bu kablo ısıtıcı modelleri yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Enerji tasarrufu noktasında sunduğu çözümler nedeniyle, beklentilerin çok üstünde bir performansa sahiptir. Sanayi alanında yaygınlaşmasının en önemli nedenlerinden biri de bu tasarruftur. Bu anlamda regüleli kablo ısıtıcılar endüstriyel alanda önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.

Regüleli Kablo Isıtıcı Fiyatları

İşlevsel özellikleriyle dikkat çeken regüleli kablo ısıtıcıların birden fazla kullanım alanı vardır. İş sahalarında yaygın olarak kullanılan bu ürünler, konfor ve yüksek verim sağlamaktadır. Bununla birlikte regüleli kablo ısıtıcı alırken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Bu kablolar çok güvenli ekipmanlar olmakla birlikte iş güvenliği açısından özenli bir seçim yapmanız gerekir.

Regüleli kablo ısıtıcı modellerinden herhangi birini satın alırken ürünün fiyatları da önemli kriterlerden biridir. Güvenli bir çalışma açısından regüleli kablo ısıtıcıların gerekli sertifikalara sahip olması ve kaliteli malzemelerden üretilmesi gerekir. Regüleli kablo ısıtıcı fiyatları ise kablo boyuna göre değişken olabilmektedir. Bu sebeple net rakamlar vermek her zaman mümkün değildir.

Rezistans Market olarak, regüleli kablo ısıtıcılarını en iyi malzemelerle imal ediyoruz. Tüm ürünlerimiz, gerekli standartlara bağlı olarak üretilmektedir. Bu noktasıyla ürünlerimiz sertifikaları da mevcuttur. Son derece güvenli ve uzun ömürlü bir kullanım için sayfamızda bulunan regüleli kablo modellerini inceleyebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek, istediğiniz ürün hakkında detaylı bilgi alabilir ve avantajlı tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

Sepetiniz Boş