Sanayi Tipi Rezistans

...
Sanayi Tipi Rezistans
Sanayi Tipi Rezistans

Her ölçekte işletmelerde ısı elde etmek gerektiğinde rezistanslar devreye girmektedir. Ortam ısıtma, hammadde ısıtma, malzeme işleme ve paketleme gibi işlemlerde rezistanslar devreye girmektedir. Endüstriyel mutfak aletleri, yüksek ısı fırınları, paketleme makineleri, buhar kazanları, ortam ısıtıcıları, panolar, varil ısıtıcıları gibi birçok cihaz sanayi tipi rezistanslar yardımı ile işlevlerini yapabilmektedir.

Endüstriyel Mutfaklarda Rezistans Kullanımı

Isı gıda sektöründe sürekli ihtiyaç duyulan bir enerji çeşididir. Gıdaların hazırlanması ve sunumu aşamalarında mutlaka ısıya ihtiyaç duyulur. Firmamız üzerinden temin ettiğiniz tüm rezistans modelleri için yüksek verim garantisi vermekteyiz.

Açık büfe rezistansları, termostatlı ve termostatsız olarak geniş bir kullanım alanına sahiptir. İşletmelerin kullanım özelliklerine çok farklı şekillerde tasarlanan reşo rezistansları bulunmaktadır. Müşterilere servis yapılacağı ana kadar, yemeklerin sıcak tutulması bu tür rezistansların kullanılması sayesinde olmaktadır. Firma olarak sizlere sunduğumuz tüm reşo rezistansları uzun ömürlü ve kullanışlı modellerden seçilmektedir.

Su ısıtıcı rezistans modellerini de temin etmekteyiz. Sıcak su ihtiyaçlarınızı, hızlı ve tasarruflu olarak sıcak su sağlayan sistemler sayesinde elde edebilirsiniz. Bu sistemlerin de en önemli parçası rezistanslar olmaktadır. Daldırma tipi rezistanslar su ısıtma için en fazla kullanılan dirençlerdir. Bazı uygulamalarda su ısıtma ve sıcaklığı korumak için, bir termostat ile birleştirilmiş rezistanslar kullanılmaktadır.

Tost makinelerinde kullanım, fritözde kullanım, fırınlarda kullanım rezistansların mutfak kullanımına diğer örnekleridir. Endüstriyel mutfaklarda kullanacağınız tüm rezistans modelleri için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Bu tür kullanımda uzun ömürlü sorunsuz kullanım çok önemli olmaktadır. Gıda işlerinde hazırlanan ürünün kalitesi kadar, sunumun tam zamanında yapılması da önemlidir. Üstün kalite sanayi tipi rezistans kullanımı ile işletimlerinizde sorun yaşamazsınız.

Kahve makinesi rezistansları, elektrikli ocak rezistansları gibi ihtiyaçlarınızı da firmamızdan temin edebilirsiniz.

Ortam Isıtmalarında Rezistans Kullanımı

Sanayi işletmelerinde, ortam sıcaklığını çalışanların ve hammaddelerin isteyeceği derecelere getirmek için ısı sağlayan rezistanslardan faydalanılır. Fanlı ısıtıcılar ve infrared ısıtıcılarda kapasitelerine göre rezistanslar kullanılmaktadır.

Bu ısıtıcıların, işletmelerin her anında verimli bir şekilde çalışması, ancak seçilecek kaliteli rezistanslar sayesinde olabilmektedir. Her türlü ortam ısıtıcı, endüstriyel rezistans ve varil ısıtıcı rezistanslarınızı firmamızdan temin edebilirsiniz.

Makinelerde Rezistans Kullanımı

Sanayi tipi rezistansların en fazla kullanıldığı alanlardan birisi de makineler içerisindeki bölümlerdir. Paketleme makineleri, fırınlar, kesme makineleri gibi birçok makinede rezistanslar kullanılmaktadır. İhtiyaca göre farklı tip ve kapasitede rezistans kullanımı olmaktadır. Rezistanslar elektriği ısıya çeviren dirençlerdir. Bu dönüşümü yaparken en az enerji kullanımı, en uzun ömür ve işlevsellik çok önemlidir.

Nozul rezistanslarımız paslanmaz çelik malzeme ile üretilmiş olup, elyaf ve zırhlı kablolar ile sarılmıştır. Bu ürünlerimiz plastik hammaddenin eritilmesi için kullanılmaktadır. Ekstrüder makinelerinin çıkış kalıplarında bu ürünümüzü tercih edebilirsiniz.

Fişek rezistanslarımız yüksek ısı gerektiren yerlerde kullanılmaktadır. Bu rezistans türünde telin tümü, eksende bulunan seramik taşın etrafında sarılı olmaktadır. Magnezyum oksit tozu ile dış boru kılıfı ile izole işlemi yapılmaktadır. Yüksek ısı yoğunluğu isteyen enjeksiyon presleri ve ısıtıcı plakalar gibi metal parçaların ısı ihtiyacı bu tür rezistanslar sayesinde sağlanmaktadır.

Boru içi hadde rezistanslar, kalıp rezistansları, boru rezistanslar, sıcak yolluk rezistanslar sanayi tipi rezistansların örneklerindendir. Rezistanslar ihtiyaca, işleyişe ve kapasiteye göre şekillendiği için çok çeşitli olabilmektedir.

İhtiyacınız olan her türlü rezistans çeşitlerinizi temin edebilmekteyiz. Web sayfamızdan dokümanlarımızı inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetiniz Boş