Semaver Rezistansları

Rezistans Market olarak, gerek ticari kullanım gerekse kişisel ve ev tipi kullanımlar için özel olarak tasarlanan, dayanıklı ve yüksek standartlı semaver rezistanslarını müşterilerimizle buluşturuyoruz. Farklı güç ve tasarım özelliklerine sahip bu ürünler, Krom-Nikel alaşımlarından imal edilir ve bozulduğunda, kolayca yenisi ile değiştirilebilir. 

Semaver Rezistansı ve Çalışma Prensibi

Her gün milyonlarca insan tarafından kullanılan elektrikli su ısıtıcıları, basit bir çalışma prensibine sahiptir. Semaver veya çaydanlık gibi elektrikli ev aletlerinde su ısıtıcısı, elektrik prizine takıldığında ve kullanıcı tarafından çalışmaya başlatıldığında, aletin içinde veya tabanında yer alan metal bir bobin, üzerinden geçen elektrik akımı sayesinde suyu ısıtır. Prensip olarak bobin, aslında bir ısıtma elemanıdır ve rezistans olarak adlandırılabilir. Çaydanlık ve semaver gibi ürünlerde bulunan bu rezistansa, semaver rezistansı adı verilir. 

Semaver rezistansı, sızdırmaz bir ünite içerisinde yer aldığından, sıcaklık hızla yükselir ve çok geçmeden su, istenen kaynama noktasına ulaşır. Tüm elektrikli ısıtıcıların temel bir bileşeni olan rezistansların belirli bir kullanım ömrü vardır. Kireçlenme, elektrik voltaj değişiklikleri, vb. pek çok faktöre bağlı olarak rezistanslar arızalanabilir ve yenisi ile değiştirilmesi gerekebilir. Rezistans Market olarak, ihtiyaç duyacağınız tüm semaver ve çaydanlık rezistansı modellerini online mağazamızda, ekonomik fiyatlarla sunuyoruz. 

Semaver Rezistansı Modelleri

1000 W ile 2.500 W arası çeşitli güç seçeneklerine sahip semaver rezistansı modelleri için sayfamızdaki ürün gruplarına göz atabilirsiniz. Ürünlerimiz, yüksek kalite standartlarına sahip bileşenlerden imal edilmiştir ve hemen her kullanım alanı için bir alternatif sunmaktayız. Farklı tasarım ve güç seçenekleriyle, her türlü su ısıtıcı cihaz için bir rezistans türüne sahip olabilirsiniz. Ürünlere ait spesifik teknik özellikler ve tasarım detayları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Rekabetçi fiyatlar ve geniş model seçenekleriyle, hem ülkemizde hem de dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesine sahibiz. İhtiyaçlarınıza uygun semaver rezistansı modelleri için ürün sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Çay Semaveri Rezistansı

Çay semaverlerinde ısıtma elemanı olarak görev yapan rezistanslar, bir direnç türüdür. Su ısıtıcıların içerisinde bulunan bu ısıtma elemanı, termostat ile bağlantılıdır ve kullanıcı dilediği bir sıcaklığı seçtikten sonra, termostat yardımıyla çay semaveri ısıl açıdan kontrol edilir. Bir başka ifadeyle, kullanıcı sıcaklık aralığını yüksek seçerse, termostatın direnci azalır ve çay semaveri rezistansı daha fazla elektrik kullanarak ısıyı artırır. Kullanıcının daha düşük bir sıcaklık değeri seçmesi ise, değişken direnci artırır ve daha düşük bir sıcaklık üretilmesini sağlar. 

Çok amaçlı cihazlar arasında değerlendirebileceğimiz su ısıtıcıları, çay semaveri, kahve makinesi, yumurta haşlama makinesi gibi çok çeşitli kullanım alanı içerisinde kendisine yer bulur. Genellikle doğalgazla ısıtma ve tüple ısıtma gibi yöntemlere göre çok daha hızlı bir şekilde istenen su sıcaklığının elde edilmesini sağlar. Evlerimiz ve birçok farklı endüstri için önemli bir bileşen olan çay semaveri rezistansları, teknoloji ilerledikçe daha verimli hale geldi ve bu da enerji tasarrufunu beraberinde getirdi. Rezistans Market üzerinden satın alabileceğiniz çay semaveri rezistansları, verimli, yüksek performanslı ve enerji tasarruflu ürünler arasında yer almaktadır.

Elektrikli Semaver Rezistansı

Elektrikli semaver rezistansları, üzerinden geçen elektrik akımını ısı enerjisine dönüştürerek, içerisinde yer alan suyun istenen sıcaklık değerine ulaşmasını ve belirli değer aralığında kalmasını sağlar. Su, kaynama noktasına geldiğinde, termostat kontrolü ile çalışmayı durdurur ve suyun daha fazla kaynamasını önler. Ayrıca termostat özelliklerine bağlı olarak, kaynama noktası ve istenen sıcaklık aralığı ayarlanabilir. Dayanıklı, uzun ömürlü, kaliteli ve uygun fiyatlı elektrikli semaver ısıtıcıları için mağazamızdan ihtiyaç duyduğunuz rezistans modellerini güvenle satın alabilirsiniz. 

Semaver Rezistansı Fiyatları

Semaver rezistansı fiyatlarını belirleyen temel faktör, rezistansın hangi malzemeden imal edildiği, ne tür bir tasarıma sahip olduğu ve kaç W’lık güç tüketimi yaptığıdır. 1000 W semaver rezistansı, 1500 W semaver rezistansı, 1900 W semaver rezistansı, 2000 W semaver rezistansı, 2100 W semaver rezistansı ve 2500 W semaver rezistansı fiyatları hakkında net bilgi almak için sitemiz üzerinden “İletişim” sayfasını takip ederek müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Çaydanlık Rezistansı Fiyatları

Evlerimizde ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılan bir ısıtıcı eleman olan elektrikli çaydanlıklar, daha çok hızlı, etkin ve verimli bir ısıtma sağlaması nedeniyle tercih edilmektedir. Kullanıcılarına, diğer tüm ısıtma sistemlerine göre (doğalgazla su ısıtma, tüple su ısıtma, vb.) daha güvenli bir çalışma ortamı sunan elektrikçi çaydanlıklar, nadiren de olsa arızalanabilen ürünlerdendir. Elektrikli çaydanlıkların en sık arızalanan bileşeni ise rezistanslarıdır. Fakat her ne kadar arıza durumu söz konusu olsa da; basit elektrik bilgisi olan herhangi birisi tarafından kolaylıkla değiştirilebilir. Burada önemli olan arızalı rezistans ile değiştirilmesi gereken rezistansın aynı güç ve tasarıma sahip olmasıdır. Çaydanlık rezistansı fiyatlarında rekabetçi bir politika izleyen Ser Rezistans, gerek Türkiye pazarında, gerekse Avrupa’da ve tüm Dünya’da farklı coğrafyalarda yüksek kalite standartlarına sahip ürünlerle adından söz ettirmektedir.  

Sepetiniz Boş