Serpantin Rezistansı

...
Serpantin Rezistansı
Serpantin Rezistansı

Her türlü ısıtıcı elemanları için, web sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Elektrikli ısıtma elemanları olarak bir veya iki alaşımdan oluşup, silindir şekilli sarmallarla oluşmuş direnç tellerine serpantin rezistansı denilmektedir. Kıvrımlı ve spiral şekilli elektrikli ısıtma elamanları olarak birçok alanda kullanılmaktadırlar. Alaşım olarak çoğunlukla Cr-Ni kullanılmaktadır.

Serpantin Rezistans Özellikleri

Bükülmüş veya kıvrılmış borulardan üretilmiş olan serpantinli rezistanslar, daha iyi ısı akışı isteyenlerin tercih ettiği rezistans çeşitleri arasında yer almaktadır. Serpantinli boru rezistans boya kurutma fırınları, sanayi fırınları, gıda fırınları ve fanlı ısıtıcılar gibi çok farklı alanlarda kullanılmaktadırlar. Boru rezistanslarda daha verimli ısı transferi için serpantinli rezistansların yüzeylerine nikel krom veya çelik borular yerleştirilmektedir.

Serpantin ısıtıcı genelde, alaşım olarak Cr-Ni boru veya kablolardan yapılmaktadır. Bazı durumlarda, Dkp ve bakır borular ile de rezistans üretimi yapılmaktadır. Acil ısı ihtiyacı olan birçok sektörde kullanımı vardır. Farklı çaplarda ve boru tiplerinde üretimini yaptığımız serpantin rezistansları için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. İstenilen boyutlarda ve güçlerde ısıtıcıyı temin etmekteyiz.

Serpantin rezistanslarda boru çapları 6,5 mm ile 20 mm arasında farklı değerlerde üretilmektedir. Projeye özel üretimler için iletişime geçmelisiniz. Kullanıcı isteklerine uygun olarak çok farklı ürünler ortaya çıkmaktadır. Rezistans Market ürünlerini incelerseniz, sizlere uygun serpantin rezistanslarını mutlaka bulursunuz. U tipli rezistanslar 150 mm den 3200 mm boylarına kadar üretilmektedir. M tipli, helezonik, dairesel serpantinli rezistans ısıtıcı üretimini ve satışını yapmaktayız. Kullanılacağı yere göre çeşit ve çap belirlenmektedir. Besleme gerilimi olarak 24 v ile 500 v arasında değerler vardır.

Montaj kolaylığı açısından ve verimliliği nedeni ile birçok işletme tarafından rezistans çeşitleri tercih edilmektedir. Diğer rezistans çeşitlerimizde olduğu gibi, serpantinli rezistanslarımız da uygun fiyat ve kaliteli malzeme seçimi nedeni ile sektörün tercih edilen ısıtıcılarındandır.

Kaliteli Ve Verimli Serpantin Rezistansı

Ortam ısıtmak için hava üflemeli cihazlarda da serpantin rezistanslar kullanılmaktadır. Hava sirkülasyonu olan yerlerde, hesaplama neticesi oluşturulan tablolardan uygun olarak seçilmektedirler. Hava akımı ile ısıtma yapılan yerlerde rekorlu serpantinli rezistanslar tercih edilmektedir. Montaj kolaylığı ve değişimlerin hızlı olması için ısıtıcıların başlarına rekor takılmaktadır.

Sanayi tipi fırınlarda, fanlı üflemelerde, fikse makineleri (ipliklere buhar veren),boya kurutma fırınlarında serpantin rezistansları kullanılmaktadır. Isı ve buhar elde etme ihtiyacı olan tüm işletmelerde kaliteli ve az tüketim ihtiyacı olan serpantinli rezistanslar kullanılmaktadır.

Serpantin rezistansı olarak U tipi, M tipi, düz, yuvarlak ve helezonik olmaktadır. Tip seçimi enerji tasarrufu, montaj kolaylığı, cihaz şekli ve büyüklüğüne göre seçilmektedir. Örnek olarak fan yardımı ile hava ısıtması yapılacaksa, şaşırtmalı olarak montajı yapılan U tipi serpantinli rezistans hava sürtünmesine daha çok maruz kalacağından daha iyi ısıtacaktır.

Satışını yaptığımız tüm ürünlerin yedek parça ve servis hizmetleri olarak takibini yapmaktayız. En uygun seçimi yapmak için firmamız ile iletişime geçerseniz, sizlere teknik veriler konusunda gerekli durumlarda yardımcı olmaktayız. Özel üretim Cr-Ni, bakır ve çelik serpantin rezistansları için müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Rezistans kategorimizin içerisindeki boru rezistanslar sayfamıza göz atarak tüm modellerimizi inceleyebilir, detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetiniz Boş