Sıcaklık Kontrol Ünite Modelleri

...
Sıcaklık Kontrol Ünite Modelleri
Sıcaklık Kontrol Ünite Modelleri

Plastik ve kauçuk endüstrilerinde sıcaklık kontrol ünite modelleri sık sık kullanılmaktadır. Bu tür uygulamalarda, cihazlar çalışma ısılarına önceden getirilir ve seri üretim esnasında malzemelerin ürettiği ısı dağıtılır. Böylelikle cihazın aşırı şekilde ısınmasının ve ürüne zarar vermesinin önüne geçilebilmektedir. Diğer uygulamalar arasında ise kimyasal endüstriler, gıda ve içecek ile ambalaj endüstrileri de yer almaktadır. Sıcaklık kontrol ünite modelleri metal işleme ve ağaç işleme alanlarında da kullanılmaktadır.

Plastik makineler sürekli çalışma modunda kalırlar. Güvenli çalışmalar büyük ölçüde sıcaklık kontrol ünitesine bağlıdır. Sıcaklık kontrol ünitelerinin plastik endüstrisinde enjeksiyon kalıplama aletinin sıcaklık kontrolü gibi bir devreye harici bağlantısı olur. Bunlar laboratuvarlarda veya kalite güvencesi gibi daldırma banyoları olarak da kullanılabilmektedir.

Sıcaklık Kontorl Ünitesi Modelleri Hangi Bileşenlerden Oluşur?

Sıcaklık kontrol ünitesi tasarımları standart seri üretim araçlarından büyük hacimlerde ısıya ihtiyaç duyulan büyük oranda ısıların çıkarılması gereken tasarımlar olarak ön plana çıkmaktadır. Sıcaklık kontrol tesislerinde de bu ürünlere ihtiyaç duyulabilmektedir. Sıcaklık kontrol ünite modelleri ısıtıcı ve eşanjörlü konteynerler, sirkülasyon pompası ve sıcaklık kontrolöründen oluşmaktadır.

Isı transfer ortamında su, glikol veya termal yağları kullanan bu ürünlerin seviye anahtarları depodaki ısı transfer ortamının yeteri kadar dolu olmasını ve otomatik olarak yeniden doldurulmasının kontrolünü sağlar. Tanklarda yeterli ısı transfer sıvısı mevcut ise dolaşım pompası yük boyunca onu tekrar kaba aktarmaktadır. Tanklarda gerçek sıcaklıklar ölçülür ve sıcaklık kontrolörüne iletilir. Sıcaklık kontrol ünitesi fiyatları ürünlerin fiyat, marka ve teknik özelliklerine göre değişebilmektedir. Endüstriyel alanlarda da en fazla tercih edilen ürünlerden olan bu ürünleri doğru ve güvenilir şekilde seçtikten sonra uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sepetiniz Boş