Silindir Rezistans

...
Silindir Rezistans
Silindir Rezistans

Elektrik enerjisini dönüştürerek ısı enerjisine çeviren direnç tellerine rezistans adı verilir. Yüksek ısı derecelerine karşı yüksek direnç gösterebilen bir yapıya sahiptir. Alüminyum, nikel, krom, demir gibi alaşımlar kullanılarak imal edilmektedir. Rezistansların kullanım alanı oldukça geniştir. Üretimi doğru bir şekilde ve kaliteli malzeme kullanılarak yapıldıysa üründen verim alabilmek mümkündür.

Aksi halde birtakım arızalar meydana gelebilir. Bu nedenle rezistans seçimi yaparken dikkatli hareket edilmelidir. Rezistans Market olarak profesyonel ekipler tarafından ve en kaliteli alaşımlardan üretilen ürünlerimizi siz değerli müşterilerimizle buluşturmaktayız. Silindir formunda olması nedeniyle silindir rezistans olarak adlandırılan ürünlerimizi inceleyebilir, diğer direnç tellerinden farklı yanlarını öğrenebilirsiniz.

Silindir Rezistans Çeşitleri Nelerdir?

Rezistanslar kendi içinde farklı özelliklere sahiptir. İmalatta kullanılan teknikler sonrasında kullanıma özel hale getirilirler. Isıyı dönüştürmede yüksek performans sağlarlar. En çok tercih edilen çeşitleri arasında şunlar bulunur:

Boru Rezistans: Boru formunda imal edilen ürünlerdir. Endüstriyel sanayi sektöründe sıklıkla kullanıldığı görülür. Sanayi tipi fırınlarda kullanılmasının nedeni ısıyı en yüksek miktarda dönüştürebilmesi, bu sayede fırın kalıplarının daha kolay alınabilmesidir. Metal malzemelerin ısıtılmasında boru rezistansları önemli bir işleve sahiptir. 

Fişek Rezistans: Kullanım alanı en geniş ürünler arasındadır. Isı yoğunluğunun yüksek seviyelere çıkarılmasını sağlar. Bu nedenle endüstriyel alanda daha çok tercih edilir. Plastik, kauçuk gibi materyalleri işlemede yüksek ısı performansını mümkün kılar. Fişek rezistanslar talebe göre özelleştirilerek farklı sektörlerde kullanılması için tasarlanabilir.

Meme Rezistans: Üretiminde paslanmaz çelik materyaller kullanılır. Zırhlı bir yapıya sahip olup elyaf yapıdaki kablolarlar sarılmıştır. Plastik enjeksiyon makinelerinde kullanıma uygundur. Meme rezistans kullanarak plastik materyal eritilmesi sağlanabilir.

Silindir formundaki rezistansları niteliğine göre değerlendirmek önem taşıyacaktır. Hangi iş için kullanılacaksa, buna uygun bir tercih yapılmalıdır. Rezistans Market firması olarak bünyemizdeki rezistans çeşitlerini müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız. Ürünlerimizdeki yüksek kalitenin bir karşılığı olarak uzun ömürlü ve yüksek performanslı bir kullanımı garanti ediyoruz. Web sitemizde yayınladığımız rezistansları inceleyerek arzu ettiğiniz çeşidini sipariş sepetinize ekleyebilirsiniz. Uygun fiyat politikamız sayesinde en makul fiyatlara güvenceli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetiniz Boş