Spiral Rezistanslar

...
Spiral Rezistanslar
Spiral Rezistanslar

Projelere bağlı şekilde spiral rezistans ya da sıcak yolluk meme rezistansları olarak görebileceğiniz, duyacağınız çeşitleriyle bilinen plastik sıcak yolluk sistemlerinde birbirinden farklı alanlarda kullanılan bu rezistanslar, memedeki hammaddenin akışını sağlama amacıyla pek çok çeşitlikte yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hammaddelerin akışı amacıyla kullanılan spiral rezistans modeller, birbirinden farklı ölçülerdeki çaplara sahip şekilde üretilir. Bu çaplar içerisinden geçen gaz ve likit ile beraber boru hatlarının ısıtılmasında, özel bilimsel projelere bağlı şekilde kullanımı söz konusudur. Pek çok geniş alanlarda kullanılan bu spiral rezistansların geniş bir kullanım alanına yaygınlaşmasıyla birlikte pek çok farklı güce sahip spiral rezistans üretimi de bu sayede sağlanır. Aynı şekilde besleme gerilimlerinin de yeni spiral rezistansı olarak üretildiği türevleri bulunmaktadır. 

spiral rezistans

Genel olarak üretilen spiral rezistanslar standart haliyle 2,4 mm ile 4,5 mm ölçüler arasında olmaktadır. Dikdörtgen kesit şekline sahip olan bu rezistanslar dışında ise diğer model olarak anılan modellerden ayıran özellikler yuvarlak kesitli olmalarıdır. Yuvarlak kesitli olan modellerde 1,8 mm ile 4 mm arasında ölçü değişkenliği olup her proje bazlı şekilde bu ölçülerde her zaman değişkenlik olmaktadır.

Spiral Rezistans Fiyatları

Spiral rezistans türlerinde birbirinden farklı alanlarda kullanıma bağlı şekilde çalışma sıcaklıklar 500 santigrat dereceye kadar çıkartılabilmektedir. Hal böyle olunca bu tip spiral rezistans fiyatları da çok değişken olmaktadır. Dikdörtgen kesitli olması, milimetrik ölçülerinin farklı olması ve daha birçok özelliğiyle beraber fiyatlandırmalarda da buna göre değişiklik söz konusu olmaktadır. 

Spiral rezistanslar standart olarak j tipi termokupl şeklinde üretilirken, kablo boylarının da doğrudan proje bazlı şekilde hazırlanabildiğini söylemek mümkündür. Elektrik enerjisi çıkışı ise bu durumda teflon izolasyonlu kablolara uygun olarak hazırlanırken, bu kablolar ile faz, nötr ve toprak olarak yapı sağlanmaktadır.

Yeni Spiral Rezistanslar

Enjeksiyon bölgelerinde kullanılan bu rezistanslar, hammaddelerin belirlenen sıcaklık derecelerinde hem sıvı hem de akışkan hale getirilerek spiral rezistans tellerden geçirilmesi sağlanmaktadır. Plastik enjeksiyon memelerindeki sıcak yolluk alanlarında kullanımı için tasarlanırken, daha sonrasında da günümüz şartlarıyla beraber gelişim kazandırılarak spiral rezistans halleriyle beraber yaygın kullanıma sahip olmuştur.

Yeni spiral rezistans ve türevleri, günümüz şartlarında birbirinden farklı ölçülerde üretilir. Müşteri isteklerine uygun şekilde üretilen bu spiral rezistans modelleri, bireysel ve kurumsal firmaların doğrudan taleplerine göre üretilmektedir. Bu aşamada firmaların ihtiyaçlarına uygun olarak tercih edilen ve uygun ölçülerle üretilen spiral rezistanslar, günümüzde her firmanın özel şartlarına uygun şekilde üretilir.

Spiral rezistans modellerinde sarım yönleri doğrudan saat yönüne doğru yapılırken, bu standart üretim hattından çıkan spiral rezistans modelleri olur. Eğer spesifik istek veya özel bir üretim durumu olursa, saat yönü tersinde de üretimler yapılabilmekte ve buna göre sarım talepleri saat yönü tersinde de istenebilmektedir. Sarım yönleri saat yönü tersine yapılarak üretilen bu yeni spiral rezistanslarda en iyi şekilde, pratik olarak teslimattan faydalanabilirsiniz.

Tüm ihtiyaçlar konusunda isteklerinize uygun şekilde 90 derece dik bükümlü şekilde imal edilen bu spiral rezistans modeller, sağ teğet, orta teğet veya sol teğet spiral rezistans modelleri olmak üzere kendi içlerinde de çeşitlere sahiptir. Bununla ilgili olarak günümüz şartları içerisinde faydalanacağınız 180 Watt ile başlayıp 1000W'a kadar üretilen pek çok spiral rezistans ya da sıcak yolluk rezistans modelleri bulunmaktadır. 

Firmalar, talep ettikleri ölçülerde ve elektrik gücünde ihtiyaçlarına uygun şekilde bu rezistansların taleplerini bulundukları için, günümüzde Ser Rezistans’a ait Rezistans Market ile ihtiyaçlara en iyi karşılık verecek şekilde taleplerinizi bildirebilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetiniz Boş