Varil Taban Isıtıcı

Varil Taban Isıtıcı
Fiyat: 180 €

İşletmenizde kullandığınız çok farklı hammaddelerin verimli, güvenli ve hızlı bir şekilde ısıtılması varil taban ısıtıcısı ile mümkün olacaktır. 250°C sıcaklığa kadar hızlı bir şekilde ısıtma, variller için alttan ve yanlardan hızlı ısıtma, 300°C sıcaklığa kadar dayanım sıcaklığı, verimli enerji kullanımı, farklı güç seçenekleri, üst düzey güvenlik, tam kontrol yapıları ile varil ısıtıcıları işletmenizin işlerini oldukça hızlandıracaktır 

Varil Taban Isıtıcı Kullanım Alanları

Endüstriyel tesislerde kullanılan boya, mum, jelatin, asfalt, bitüm, glikoz, ağır yağlar, mum gibi birçok malzemenin taşınmasından veya işlenmesinden önce ısıtılmaları gerekmektedir. Varil taban ısıtıcı bu gibi işlemler için büyük kolaylık sağlar. Varil ısıtıcılar ile uzun sürelerde yapılacak ısı artırım işlemleri kısa sürelerde mümkün olur.

Varil tabanından yapılan ısıtma ile erimeye başlayan hammaddeler daha yukarılara çıkarak kap içerisinde doğal bir sirkülasyon sağlar. Bu şekilde varil ısıtıcı hızlı ve homojen bir karışım olmasını da sağlar.

Varil Taban Isıtıcı Özellikleri

Varil ısıtıcılar metal taban ısıtıcı ünitesi ile varilin tabandan ısıtılmasını sağlarlar. Bu yüzden daha hızlı ve homojen ısı artışları sağlanmaktadır.5 cm.’lik cam yünü izolasyonuna sahiptirler. Tekerlekli mekanizmaları taşınma kolaylığı sağlar. Hareketli metal aksam ile varilleri tamamen kavrayabilirler. Bir kısmı dolu olan variller için kısmi ısıtma sağlanmaktadır. Yüksek sıcaklık noktaları oluşmaz, varil dış yüzeylerinde ısınma olmaz, bu sayede işlem sırasında yer değişiklikleri sağlanabilir.

Sitemiz içerisinde farklı varil taban ısıtıcı modellerini karşılaştırma yapabilirsiniz. Variller için kısmi ısıtma yapan modeller, yüksek ısının kısmen dolu varillerde oluşturabileceği tehlikelere karşı emniyet tertibat sistemleri çok daha hassas modeller mevcuttur. Esnek ısıtıcı özelliği sayesinde farklı ısıtma alternatifleri oluşmaktadır.

200 litre ve altı variller için kullanılabilir, sıcaklık kontrol ünitesine sahiptir, tekerlekli yapısı ile taşıma kolaylığı sağlar, varili tamamen içine alabilir, sağlam metal dış yapıya sahiptirler.

Sitemiz içerisinde farklı varil taban ısıtıcı modellerini karşılaştırma yapabilirsiniz. Varil taban ısıtıcıları kullanım alanlarına göre farklı modellere sahiptir. Size uygun olan model için daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bilgi talep formu ve e-mail ile bizim ile irtibata geçebilirsiniz. Sitemizde satışını yaptığımız ürünler, varil içerisinde bulunan malzemeyi eritme veya daha akışkan bir hale getirme işlemleri için kullanım amacı ile üretilmiştir. 200 litre hacme kadar variller için kullanırlar, daha küçük boyutlarda variller için de kullanıma uygundurlar.

Daha fazla varıl ısıtıcılara göz atmak istiyorsanız tıklayın.

Sepetiniz Boş