Çalışma Masaları

...
Çalışma Masaları

Endüstriyel çalışma tezgâhları; oyma, kesme ve zımpara gibi işlemlerin yapıldığı, darbelere ve çarpmalara karşı oldukça dayanıklı, işleri kolaylaştıran yapıya sahip olan masalardır. Bu tezgâhlar genel olarak fabrika, atölye, tamirhane ve imalathane gibi alanlarda kullanılmaktadır. Birçok farklı endüstriyel çalışma masası seçeneği vardır. Her bir masanın farklı özellikleri bulunabilir. Bu sebeple işletmeniz için bir masa seçimi yaparken öncelikle ihtiyaçlarınıza odaklanmanız gerekir.

Üretim, bakım ve servis gibi alanların ihtiyaçlarına cevap veren endüstriyel çalışma tezgâhı modelleri, çok sayıda çekmece içerebilen ürünlerdir. Bunun yanı sıra takım arabalı seçenekleri de bulabilirsiniz. Çekmeceler ve takım arabaları farklı kombinasyonlara sahip olabilir. Bunun yanı sıra masaların boyutları da farklılık göstermektedir. Uzun ömürlü olmasıyla dikkat çeken bu masalar genel olarak galvaniz sac, paslanmaz sac gibi materyallerden üretilmektedir. Endüstriyel çalışma tezgâhı seçenekleri elektrik panosu, mengene, floresan lamba ve askı panosu gibi ek özellikler barındırabilir ya da sonradan ilave edilebilir.

Geniş ürün gamıyla dikkat çeken endüstriyel çalışma masası seçenekleri takım aletlerinin düzenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlar. Konforlu bir çalışma ortamı sunan bu masalar, verimi de oldukça artırmaktadır. Askı özellikleriyle dikkat çeken bu tezgâhların, kilitli dolapları ve çekmeceleri de olabilir. Bu sayede birçok farklı alet güvenli şekilde saklanmaktadır. Her geçen gün önemi artan endüstriyel tasarımlar sayesinde, işler çok daha kolaylaşmakta ve verim optimum düzeye çıkmaktadır.

Siz de fabrikanız ya da işletmeniz için endüstriyel çalışma masası modellerini ayrı ayrı inceleyebilir ve ihtiyacınız olan seçeneği hemen satın alabilirsiniz.

Endüstriyel Çalışma Tezgâhı Özellikleri

Endüstriyel çalışma masası modelleri birçok farklı çeşide sahiptir. Bu çeşitliliğe karşın, temel olarak hepsinin ortak özellikleri vardır. Bu özellikler genellikle yaşam alanınızı daha verimli bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Endüstriyel çalışma tezgahı seçerken genel özelliklere dikkat etmeli ancak farklılıkları da incelemelisiniz.

Endüstriyel çalışma masası modellerinin en büyük ortak özelliği, ağır hizmet ortamlarında sorunsuz şekilde kullanılabilmesidir. Bunun yanı sıra oldukça sağlam ve dayanıklı bir metal iskelet üzerine tüm aksamları sabitlenerek üretilmiştir. Bu sayede uzun yıllar boyunca hiçbir sorun yaşamadan bu tezgahları kullanabilirsiniz. Endüstriyel çalışma masalarının bütün elektrikli ve hareketli aksamları, nemli ve tozlu koşullarda kullanılmaya uygundur. Endüstriyel alanlarda toz, buhar, nem, hava değişimi gibi faktörlerin sıklıkla değişebildiği düşünüldüğünde bu oldukça önemli bir özelliktir.

Bu masalarda bulunan bütün kapaklar ve çekmeceler kilitlenebilir özelliğe sahiptir. Bu da sizi yetkisi olmayan kişilerin aletleri kurcalamasından kurtaracak ve daha güvenli bir ortam oluşmasını sağlayacaktır. Çekmecelerde kendi kendine açılmasını önleyen basmalı mandal sistemler kullanılmıştır. Bu çekmeceler ağır sanayi tipi rulmanlı çelik rayları kullanmaktadır. Bozuk bir zeminde kullanılabilmesi için endüstriyel çalışma masası modellerinin rotil ayar vidası bulunmaktadır. Masalardaki çekmeceler istendiğinde seperatör ile bölümlenebilmektedir.

Endüstriyel çalışma tezgâhlarının elektrik panosu kancaları ve aksesuarlarında geniş bir çeşitlilik söz konusudur. Boya dayanıklılığı kazanması için, boyadan önce fosfatlama işlemi uygulanmıştır. Bunun yanı sıra darbe ve çarpmalara karşı yüksek mukavemet sergilemesi için pütürlü toz boya kullanılmıştır.

Endüstriyel Çalışma Tezgâhı Modelleri

Endüstriyel çalışma tezgâhı modellerini üç farklı temel noktada inceleyebilirsiniz. Bunlardan ilki daha küçük alanlarda kullanılmaya uygun olan sadece masa olarak tasarlanmış tezgâhlardır. İkincisi daha geniş çalışma alanlarına uygun olan ve farklı çekmece kombinasyonları bulunan çekmeceli modellerdir. Sonuncusu ise çekmeceleri de bulunan takım arabalı çalışma tezgâhlarıdır.

Endüstriyel Çalışma Tezgâhları

Yalnızca bir çekmeceli takım dolabı bulunan çalışma tezgâhları genel olarak daha küçük işletmeler için tasarlanmıştır. Bu tezgâhlar 100 x 190 x 70 ebatlarına sahiptir. DKP ve HRP sac malzemelerden üretilen çalışma tezgâhları, elektrostatik toz boyaya sahiptir. Standart şekilde üretilen 18 mm sunta ve 2 mm galvaniz sac tablasıyla oldukça sağlam ve dayanıklı olan çalışma masasının 1 adet kapaklı 220 V topraklı prizi vardır. Bunların yanı sıra LED aydınlatmaya sahip olan bu masalar, atölyelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Çekmeceli Endüstriyel Çalışma Tezgâhları

Çekmeceli endüstriyel çalışma tezgâhlarının farklı modelleri bulunmaktadır. Bu çekmeceler tercih edeceğiniz modele bağlı olarak 4, 6 ya da 10 adet çekmece bulundurabilmektedir. Kimi masalar daha fazla personelin aynı anda çalışmasına izin verecek şekilde uzun bir yapıya sahiptir. Kimi çekmeceli çalışma tezgâhları ise daha kısa şekilde, dar alanlar için tasarlanmıştır. Çekmeceli endüstriyel çalışma masası modellerinin bazılarında bir ya da iki adet dolap da bulunmaktadır. Bu çekmeceler, çalışma verimini oldukça yükseltmektedir. Çekmeceler sayesinde onlarca farklı alet, derli ve toplu bir şekilde el altında bulunabilmektedir. Farklı renk seçeneklerine sahip birbirinden şık endüstriyel çalışma tezgâhı modelleri LED aydınlatmaya sahiptir.

Takım Arabalı Endüstriyel Çalışma Tezgâhları

Eğer geniş bir fabrikanız ya da çalışma alanınız varsa, takım arabalı masaları tercih ederek, bakım ve servis gibi işlemleri çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Bu endüstriyel çalışma masası seçenekleri bir ya da iki adet takım arabasına sahip olabilmektedir. Takım arabaları beş adet çekmeceye sahiptir. Bu arabalar tekerlekleri sayesinde, dilenen her yere rahatça taşınabilmektedir. Bu sayede bakım yapılması gereken yerlere, takım aletleri kolayca götürebilir. Bu durum zamandan tasarruf ve iş verimi açısından oldukça faydalıdır.

Endüstriyel Çalışma Tezgâhı Kullanmanın Faydaları

Endüstriyel alanlarda çalışma tezgâhı kullanmak, işlemleri çok daha kolay hale getirmektedir. Bu sayede personelin çalışma verimi de artmaktadır. Bu çalışma masalarının panosu duvara monte edilebilmektedir. Bu sayede tüm el aletlerini bu panoya yerleştirebilirsiniz.

Endüstriyel çalışma tezgâhı kullanmanın işletmenize birçok faydası bulunmaktadır. Bu tezgâhlar 750 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Bu sayede üzerinde ağır parçalarla çalışabileceğiniz bir alana sahip olursunuz. Bunun yanı sıra üretkenlikte önemli bir rolü vardır. Sürekli olarak eğilme gerektiren durumlarda, iş verimi düştüğü gibi kaza riski de artacaktır. Çalışma tezgâhları bu tip durumlarda ihtiyaca göre ayarlanabilmektedir. Geniş bir ürün çeşitliliği olması sayesinde tam olarak işletmenize uygun seçeneği bulabilirsiniz.

Dolaplı endüstriyel çalışma masası modelleri sayesinde, aletler için özel bir alana sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra çekmeceli modeller sayesinde, kendinize çok daha geniş bir alan yaratabilirsiniz. Yer tasarrufu sağlayan bu tezgâhlar, çalışma alanlarındaki bütün araç ve gereçleri organize etmenize fayda sağlayacaktır. Bunların yanı sıra takım arabası bulunan modeller sayesinde, takımları fabrikanın dilediğiniz noktasına kolayca taşıyabilirsiniz.

Endüstriyel çalışma masası alırken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Bu sayede çok daha uzun ömürlü ve çok daha verimli bir masaya sahip olabilir, üretkenliğinizi üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

Endüstriyel Çalışma Tezgâhı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer bir endüstriyel çalışma tezgâhı satın almak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bir takım faktörler vardır. Bunların başında elbette ihtiyaçlarınız gelir. Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Bu tezgâhta kaç personel çalışacak, takım arabasına ihtiyacınız var mı, masanın boyutu ne olmalı gibi soruları kendinize sorarak, cevaplarına bağlı olarak bir model tercih edebilirsiniz.

Bu noktada önemli bir diğer ayrıntı alanınızın boyutlarıdır. Eğer geniş bir alanınız varsa, büyük bir endüstriyel çalışma masası satın alabilirsiniz. Ancak daha küçük bir imalathane ya da atölyeniz varsa, küçük ebatlarda bir endüstriyel çalışma masası tercih etmeniz gerekebilir. Masaların üretim materyalleri de son derece önemlidir. Endüstriyel alanlar nemli ve tozlu olabildiği gibi çarpma ve darbe gibi olayların da sık yaşandığı yerlerdir. Tüm bu faktörlere karşı mukavemet gücü yüksek materyallerle üretilen masalar, çok daha uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

İşlevsel olarak birçok özelliğine dikkat etmeniz, çalışma verimi açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra estetiğe de kısmi bir önem verebilirsiniz. Endüstriyel çalışma tezgâhları mavi, kırmızı, sarı ve siyah gibi renklere sahiptir. İşletmenize uygun renkleri tercih etmek, dekorasyon açısından da doyurucu bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Son olarak fiyatlar da dikkat etmeniz gereken faktörlerden biridir. Endüstriyel çalışma masası fiyatlarını araştırarak, sizin için en iyi seçeneği bulabilirsiniz.

Endüstriyel Çalışma Tezgâhı Fiyatları

Endüstriyel çalışma tezgâhları çeşit olarak oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Bu özellik, fiyatlara da doğrudan yansımaktadır. Geniş ürün skalası, fiyatların da geniş bir skalaya sahip olmasını sağlamıştır. Bu masaların fiyatlarının belirlenmesinde bazı kriterler rol oynamaktadır. Ortak özelliklerini bir kenara bıraktığımız zaman bu kriterler genel olarak işlevselliklerine bağlıdır. Daha fazla çekmecesi, dolabı ve takım arabası olan modeller genel olarak fiyat açısından daha maliyetlidir. Bunun yanı sıra boyutlar da fiyatlarda önemli bir rol oynamaktadır. Masanın boyutu büyükçe, fiyatında da artış gözlemlenebilir.

Eğer bir endüstriyel çalışma masası satın alacaksanız, üretim materyallerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Bu materyaller, masanın kullanım ömrünü belirleyecektir. Düşük maliyetli olmasından etkilenerek, kalitesiz malzemelerle üretilen bir masa aldığınızda, kısa sürede ihtiyaçlarınıza cevap vermeyen bir ürün aldığınızı anlayabilirsiniz. Bu da sizi yeni bir endüstriyel çalışma tezgâhı almaya zorlayacaktır. Bu durum bütçenize olumsuz olarak yansıyacaktır. Bu sebeple fiyat ve kalite dengesini doğru şekilde tutturmalısınız.

Rezistans Market sayesinde, birçok farklı endüstriyel çalışma tezgâhı modelini inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı hemen tercih edebilirsiniz. Bu tezgâhlarla ilgili olarak aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz. Uygun fiyatlara kaliteli bir endüstriyel çalışma masası almak için tüm ürünleri ayrıntılarıyla birlikte inceleyebilir, siparişinizi kısa sürede oluşturabilirsiniz.

Sepetiniz Boş