Elektrikli Isıtıcı

...
Elektrikli Isıtıcı
Elektrikli Isıtıcı

Ülkemizde kış ayları oldukça soğuk geçiyor. Hepimizin farklı düzeylerde ısınma ihtiyacı ortaya çıkmakta. Isınma ihtiyacımızı karşılamak için birçok farklı ürün tercih edebilir. Elektrikli ısıtıcı modelleri de en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi. İnsanların ısınması için elektrik enerjisine alternatif çözümler olsa da bazı durumlarda elektrik tek seçenek olduğundan bu ısıtıcılar çok fazla tercih ediliyor.

Elektrikli ısıtıcı satın almayı düşünürseniz karşınıza onlarca farklı ürün çıkacaktır. Bu ürünler birbirlerinden tür olarak ayrılırken ebat ya da ortaya çıkardığı ısıya göre de farklılık gösterebilmektedir. Tercih edilecek olan ürünlerin nerede ve ne amaçla kullanılacağı seçim yaparken hepimizin dikkat etmesi gereken ilk etmen olarak gösterilebilir.

Elektrikli Isıtıcı Türleri Neler?

Elektrikli ısıtıcı dediğimizde herkesin aklına benzer ürünler gelir. İlk olarak UFO markası tarafından üretilen infrared ısıtıcılar hala UFO olarak anılmaktadır. Bu tarz ürünler akla ilk gelen elektrikli ısıtıcı modelleri olsa da kendi içerisinde çeşitlenen birçok farklı üründen bahsetmek mümkündür. Tercih ederken bu türler arasından seçimin yapılması şarttır.

Günümüzde en çok kullanılan elektrikli ısıtıcı türleri;
• İnfrared ısıtıcılar,
• Elektrikli sobalar,
• Fanlı ısıtıcılar, olarak sıralanabilir.

Elektrik enerjisini kullanarak ısı elde etmek ve soğuk günlerde sorunsuz bir şekilde yaşamınıza devam etmek istiyorsanız bu ürünler arasından seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Her biri farklı özelliklerde ve farklı yerler için uygun olan modellerdir.

İnfrared Isıtıcı Nedir?

İhtiyaç duyduğumuz ısının ışıkla birlikte taşındığı ürünler infrared ısıtıcı olarak tanımlanmaktadır. Hepimizin UFO olarak bildiği ısıtıcılar bu kategoride yer alır. UFO yalnızca üretici firmalardan bir tanesidir. İnfrared ısıtıcı alırken bizler gibi birçok farklı üreticinin ürünü tercih edebilir ve daha avantajlı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

İnfrared ısıtıcılar elektrikli ısıtıcıların arasında en çok tercih edilenlerdir. Evlerden işyerlerine kadar her alanda bolca kullanılırlar. İnfrared ürünler arasından seçim yapılırken kullanım alanına göre seçimler yapılır. Evlerde kullanılacak olan ürünler ile işyerlerinde kullanılacak olan ürünlerin aynı özelliklerde olması beklenemez. Paranızın boşa gitmemesi için en doğru kararları vermeniz gerekli.

İnfrared Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekli?

İnfrared ısıtıcılar satın alınacaksa ilk olarak nerede kullanılacağının net bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Bazı kişiler evlerinde ısı yeteriz kaldığında kullanırlarken bazıları işyerlerinde bacaklarını ısıtmak için tercih ederler. Bazı infrared ısıtıcılar ise çok geniş alanları ısıtmak amacıyla kullanılmaktadır. Nerede kullanılacağının belirlenmesi ve buna uygun bir ürün alınması şarttır.

Elektrikli ısıtıcı modelleri arasında çok önemli bir yere sahip olan infrared ısıtıcıların kullanım pozisyonu da önem arz eder. Bazı ürünler ayaklıdır ve ayağın üzerinde durarak etrafı ısıtırlar. Genellikle 1-1,5 metre yüksekliklere kadar çıkarak ortamı ısıtan ürünlerdir. Bazı modeller ise duvara monte edilebilir. Bu şekilde bir ürüne ihtiyaç varsa alışverişlerin de bu şekilde yapılması gereklidir.

Tercih edilecek ürünün ebadına dikkat edilmesi gereklidir. İnfrared ısıtıcılar üzerinde farklı kademeler yer alıyor olsa da ebadı uygun olmayan bir ürün alındığında bu kademeler yeterli etkiyi gösteremezler. Bu sebeple de çok küçük ya da büyük ebatlarda bir ürün almak doğru değildir. Ebat genellikle ısıtma düzeyi üzerinde etkili bir özelliktir ancak aynı ebatlarda olup daha fazla ısıtan elektrikli ısıtıcı modelleri olduğunun unutulmaması gerekir.

İnfrared ısıtıcılar aynı ebatlardayken farklı seviyelerde güç üretebilirler. Bu durum kullanılan rezistans özelliğine göre belirlenmektedir. Bu sebeple de büyük bir alanı ısıtmak için büyük ebatlarda bir ürün almanız yeterli olmaz. Bu ürünün ortaya çıkardığı güç düzeyi aşağıdaysa ortam ısınmakta zorluk çekecektir. Alınan ürünlerin her zaman ısıtma düzeyine de bakılması gerekir.

Tercih edilecek elektrikli ısıtıcıların bazıları uzaktan kumandalıdır. Son dönemde üretilen bazı modellerde cep telefonu ile kontrol seçeneği de yer alır. Genelde insanlar bu modelleri fiyatından dolayı çok fazla tercih etmezler. Ancak seçenekler arasında olduğunun bilinmesi ve seçimin buna göre yapılması gerekmektedir.

Alınacak ürünlerde malzeme kalitesi bir diğer etmendir. Rekabetin oldukça ateşli olduğu bir sektör olan elektrikli ısıtıcı sektöründe birçok marka fiyat düşürmek için kalitesiz malzeme kullanım yoluna gider. Tüketiciler uzaktan bunları anlayamadığı için genel olarak uygun fiyatlı ürünleri almayı tercih edeceklerdir. Ancak her zaman kaliteye yönelmek uzun vadede kazanç elde edilmesini sağlamaktadır.

Isıtıcı fiyatları ise bakılması gereken en son etmen olarak gösterilebilir. Eğer bir infrared ısıtıcı alıyorsanız fiyatının ne seviyede olduğunu araştırmadan karar vermemelisiniz. Çok beğendiğiniz bir ürün piyasanın çok üzerinde bir fiyata sahip olabilir. Bu sebeple de birçok adresi gezerek fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekli olacaktır.

Tüm infrared ısıtıcı modellerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.

İnfrared Isıtıcılar Nerelerde Kullanılabilir?

İnfrared ısıtıcıların kullanım amacının ısınmak olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak kullanıldığı yerlerde ciddi farklar ortaya çıkabilir. İnsanlar herhangi bir alanda ısınma ihtiyacı ortaya çıktığında elektrikli ısıtıcı kullanmayı düşünüyor. Ancak bu ısıtıcılar ortam için doğru bir seçenek olmayabilir.

Elektrikli ısıtıcıların ilk kullanım alanı evlerdir. Birçok ev artık kalorifer sistemi ile ısınıyor olsa da elektrikli ısıtıcılara ihtiyaç ortaya çıkar. Özellikle merkezi sistemle kontrol edilen evlerde ısı yeterli gelmeyebilir. Böyle durumlarda zaman geçirilen odanın ya da evin tamamının ısıtılması için duvar tipi ya da ayaklı infrared ısıtıcıların kullanımı uygun olacaktır.

Bebekli aileler için infrared ısıtıcılar muhteşem birer ürün olacaktır. Evin genel sıcaklığı yetişkinler için uygun olsa da bebekler için düşük seviyede kalabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda insanların elektrikli ısıtıcı satın alması en doğru tercih olacaktır. İnfrared ısıtıcılar ya da diğer elektrikli ısıtıcı modelleri bebeklerin rahatlıkla ısınabilmesi için uygundurlar. Etrafa kesinlikle zehirli gaz salımı söz konusu değildir.

İşyerlerinde de infrared ısıtıcı kullanımı çok yaygındır. İşletmeler çok büyük alanlar olduğundan mevcut sistemler yetersiz kalabilir. Böyle durumlarda hemen elektrikli ısıtıcı modelleri kullanılmaya başlanır. Bu ürünler işyerinde tercih edilen tek ısı kaynağı da olabilmektedir. Ancak işyerinin ebadına göre çok sayıda kullanılması gerekli olabilmektedir.

Elektrikli Soba Nedir?

Elektrikli soba tabiri çok uzun zamandır hayatımızda. Birçoğumuz evimizde bu ürünleri düzenli olarak kullandık. Elektrikli ısıtıcı denildiğinde sobalar da akla gelen ilk ürünlerden bir tanesidir. Bu muhteşem ürünler de infrared ısıtıcı kategorisinde yer alır. Ancak şekil olarak daha geniş ve yüksek olduğundan ve genellikle yerde konumlandırıldığından soba olarak isimlendirilecektir.

İnfrared ısıtıcılarda olduğu gibi rezistanslar sayesinde elektrik enerjisini ısı enerjisini çevirip, ışık ile birlikte kullanıcılara aktaran ürünler elektrikli soba olarak isimlendirilmektedir. Klasik infrared ısıtıcılardan en büyük farklı tek bir rezistansa sahip olmayıp üst üste 3-4 adet rezistansa sahip olmasıdır. Bu durum sobanın daha yüksek olmasına sebep olurken soba ismini almasında da ektilidir.

Elektrikli Soba Modelleri Nerede Kullanılır?

Elektrikli soba modellerine baktığımızda klasik infrared ısıtıcıların kullanıldığı her alanda kullanılabildiğini görürüz. Ancak evler en çok kullanıldığı alanlar olmaktadır. Elektrikli ısıtıcılar arasında çok önemli bir yere sahip olan soba modelleri rahatlıkla taşınabildiği için evlerde popüler ürünlerdir. İstenen odaya taşınarak bu odanın ısısında yükselme sağlanabilir.

Ofis ortamında da elektrikli soba modelleri bolca tercih edilmektedir. Çok büyük ebatlarda olmayan soba modelleri ofisteki yalnızca birkaç masayı ısıtma amacıyla satın alınabilir. Özellikle birkaç farklı odadan oluşan bir ofis söz konusu ise böyle ofislerde elektrikli sobalar çok kullanışlı olacaktır. Doğru bir ürün tercih edilirse çok uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler.

Elektrikli Soba Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekli?

Elektrikli sobaları alırken ısıtma gücü dikkat edilmesi gereken ilk etmendir. Açıklamalar kısmında rezistansların her biri için ısıtma düzeyleri belirtilir. Yalnızca tek bir rezistanstan oluşmadığı için ortaya çıkacak toplam enerjiyi hesaplamak doğru olacaktır. Aksi halde gereğinden çok daha fazla ısıtan ürünler satın alınabilir.

Soba fiyatları da bakılması gereken etmenler arasında bulunur. Elektrikli soba alırken her zaman en iyi fiyat kalite oranının yakalanması önemlidir. Çok uzun ömürlü ola, kaliteli ürünler her zaman uzun vadede size kazanç sunar. Ayrıca yangın gibi riskleri ortadan kaldırma özelliği olan ürünler de her zaman doğru bir seçim olarak gösterilmektedir.

Fanlı Isıtıcı Nedir?

Ortamdaki havadan bir miktarını çekip ısıttıktan sonra sıcak olarak geri üfleyen ve bu şekilde ortamı ısıtmayı başaran ürünler fanlı ısıtıcı olarak isimlendirilmektedir. Nispeten daha küçük ebatlarda olan bir ürün olduğundan kişisel ısıtıcı kategorisinde yer alır. Elektrikli ısıtıcılar arasında çok önemli bir yere sahiptir ve her sene binlerce kişi bu ürünleri almayı tercih eder.

Fanlı ısıtıcı içerisinde yer alan rezistans sayesinde havayı çok kolay bir biçimde ısıtacaktır. İçerisine aldığı hava çok yüksek seviyede olmadığından hızlı bir şekilde havanın ısınmasını sağlayabilir. Her ne kadar havayı içerisine alsa da birkaç saniye içerisinde sıcak halde geri üflediğinden ortamda havasızlığa sebep olmamaktadır.

Fanlı Isıtıcı Nerelerde Kullanılır?

Fanlı ısıtıcı modelleri en çok kişisel ısınma amacıyla kullanılmaktadır. İnsanlar evlerde çok fazla bu ürünleri tercih etmezler. Daha çok infrared ısıtıcı ya da elektrikli soba modelleri evlerde tercih edilmektedir. İşyerlerindeki ana ısı kaynağı olarak da fanlı ısıtıcı kullanmak çok mümkün olmaz. Bu doğrultuda ofis ortamları en doğru seçim olacaktır.

Bilindiği üzere ofislerde birçok farklı çalışanın masası yer alırken ebat olarak büyük alanlardır. Çeşitli ısınma sorunları ortaya çıkabildiğinden fanlı ısıtıcı modelleri oldukça iyi bir tercih olur. Ortamda yer alan insanların tamamı aynı seviyede sıcaklığı talep etmediğinden üşüyen birçok kişi olabilir. Bu kişiler fanlı ısıtıcı ile birlikte rahatça ısınma ihtiyaçlarını karşılayacaklardır.

Ofislere ek olarak yanma riskinin bulunduğu alanlarda da bu ısıtıcılar doğru bir tercih olur. Isıyla birlikte kolayca tutuşan malzemeler yer alıyorsa bu durumda fanlı ısıtıcı modelleri doğru bir tercih olacaktır. Aksi halde diğer ısıtıcılar etraftaki ürünleri fazla ısıtarak alev almalarına sebep olabilir. Ahşap ya da kimyasal ürünlerin bulunduğu alanlar kullanım alanı olarak gösterilebilir.

Fanlı Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gereklidir?

Fanlı ısıtıcı satın alırken ilk dikkat edilmesi gereken nokta ne kadar kullanışlı olduğudur. Bu aşamada ebat ve ağırlık verileri devreye girer. Eğer çok ağır ya da büyük bir ürünse kişisel ısınma için çok uygun olmaz. Her zaman kolay taşınabilir bir ürün olması şarttır. Bunun yanı sıra duvar tipi fanlı ısıtıcılar da yer alır. Duvara monte edilerek de kullanılabilen ürünlerdir.

Düşük enerji tüketimine sahip olması da çok önemlidir. Geçmiş dönemlerde insanlar her zaman elektrikli ısıtıcı modellerinin çok fazla elektrik tükettiğine inanırlar. Ancak günümüz teknolojisi bunun önüne geçmeyi başarmıştır. Bu doğrultuda her zaman düşük enerji ile yüksek ısınma kabiliyeti sunan ürünlere yönelim gösterilmelidir.

Son olarak fiyatlara bakılması şarttır. Birçok marka aynı kalitedeki ürünü daha yüksek fiyatlardan alıcılara ulaştırır. Bizler gibi üretici firmalar ise sektördeki en uygun fiyatları sunacaktır. Firmamızdan satın alacağınız ürünlerde en iyi fiyatlarla alışveriş yaptığınızın bilincinde olarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Elektrikli Isıtıcıda Düşük Enerji Tüketimi Yüksek Performans

Elektrikli bir ürün satın alırken enerji kullanım düzeyi her zaman incelenen bir noktadır. Evlerde ya da işyerlerinde sürekli olarak kullanılan elektrikli ürünler eğer çok fazla enerji harcıyorsa bu durum fiyatlara direkt olarak yansıyacaktır. Uygun fiyatlar ile alınan ürünler uzun vadede ciddi kayıpların yaşanmasına sebep olabilir.

Firmamız çok uzun yıllardır rezistans üretimi ve satışını gerçekleştirmektedir. Elektrikli ısıtıcı gibi içerisindeki ana elemanı rezistans olarak birçok ürün firmamız tarafından üretilir. Üretimini gerçekleştirdiğimiz rezistansların tamamı en yüksek enerji tasarrufuna sahip ürünlerdir. Bunlar kullanılarak üretilen ısıtıcı modellerine de bu özellikler geçer.

Sitemize girerek yapacağınız alışverişler sizlere uzun vadede muhteşem bir kazanç sağlayacaktır. Firmamız tarafından üretilen ve satışı yapılan ürünlerden daha uygun fiyatlar ile satılan ısıtıcılar bulabilirsiniz. Ancak bunların tamamı kalite ve enerji tasarrufu yönünden zarar sunacaktır. Bizler her zaman müşterilerimizin uzun vadede kazançlı çıkması için çaba sarf ediyoruz. Aldığınızı ısıtıcıların faturalara etkisini rahatlıkla test edebilirsiniz.

Online Elektrikli Isıtıcı Alışverişi

Elektrikli ısıtıcı satın alırken dikkat etmeniz gereken etmenler hakkında sizlere ayrıntılı bilgiler sunduk. Bu bilgilerde ürünü yakından görmenizi gerektirecek herhangi bir etmen yoktu. Ürünlerin tamamı resimli olarak internet sitemizde bulunduğundan ürünün genel hatlarını görebilirsiniz. Tüm teknik özellikleri de bir tablo halinde sizlere sunulmaktadır.

Satın almadan önce dikkat etmeniz gereken tüm etmenleri internet sitemizden görebildiğiniz için elektrikli ısıtıcı alırken online alışveriş en doğru seçenek olacaktır. Firmamızdan yapacağınız bu alışverişler ile birlikte sektördeki en uygun fiyatlı ürünlerden bir tanesini satın alabilirsiniz. Bizler üretimden halka satış işlemi gerçekleştirdiğimiz için diğer sitelerin inemeyecekleri seviyelerde satış işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Kargo Takibi ve Kısa Sürede Teslimat

Sitemizde satılan elektrikli ısıtıcı modelleri yüksek kalitede olmasına rağmen uygun fiyatlardan satışa sunulur. Bu durum her gün yüzlerce kişinin sitemizden alışveriş yapmasına sebep olmaktadır. Sitemizden gerçekleştirilen alışverişlerde ürünlerin olabilecek en kısa sürede adreslere ulaştırılması bizim için en önemli etmenlerden bir tanesidir.

Sitemizden satın alacağınız ürünler aynı gün kargoya verilebilmektedir. Rahatlıkla sitemiz üzerinden kargo takibinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ürününüzün kargoya verilmeden önceki durumu hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri danışmanlarımıza sorma şansınız da olacaktır. Kargoya teslim edilen ürünlerin hangi aşamada olduğunu sitemizden görmeniz mümkün olur. Ancak henüz adresinize ulaşmamışsa bunun için kargo firması ile iletişime geçebilirsiniz. Genel olarak birkaç gün içerisinde elektrikli ısıtıcı modelleri adresinizde olacaktır.

Sepetiniz Boş