Elektrikli Isıtıcı

...
Elektrikli Isıtıcı
Elektrikli Isıtıcı

Kış aylarının dondurucu soğuklarından korunmak için çeşitli aletler kullanılır. Bu aletler arasında en yaygın olanlardan biri elektrikli ısıtıcılardır. Isıtıcılar ev ortamında kullanılabileceği gibi iş yerlerinde de tercih edilir. Kullanım alanları son derece geniş olan bu aletlerin çok etkili olduğunu söyleyebiliriz. Isıtıcı almaya karar veren kişiler nerede ve hangi amaçla kullanacaklarını belirlemelidirler. Kullanım amacı ve alanına uygun tercih yapılması, ısıtıcıdan alınan verimi doğrudan etkiler. Mesela çocuk odası için kullanılan ısıtıcılardan üst düzey bir performans beklenirken bahçe gibi dış mekanlarda kullanılan ısıtıcılara karşı daha basit düzeyde beklentiler olabilir. 

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte elektrikli ısıtıcı çeşitlerinde de ciddi bir artış yaşanmıştır. Elektrikli ısıtıcı çeşitlerinin günden güne artması ile birlikte kullanım alanları da oldukça gelişmiştir. Bu aletler pratik ve temiz bir kullanım sunduğu için çok fazla tercih edilir. Aynı zamanda ısıtıcıların farklı boyutlarda üretilmesi insanlar için bir avantajdır. Mesela bir iş yeri ısıtıcısı arayan kişi ile evin bir odası için ısıtıcı temin eden kişi, çoğu zaman farklı boyutlardaki ısıtıcıları tercih eder. Kısacası kullanım alanının genişliği, ısıtıcı boyutlarında oldukça önemli bir etkendir. Fakat unutulmamalıdır ki bazı ısıtıcılar küçük de olsa büyük ısıtıcılar ile aynı etkiyi gösterir. 

Elektrikli ısıtıcılar, standartları ısıtma sistemlerine karşı oluşturulan güçlü bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Zahmetsiz bir kullanım sunması, kullanıcıların en fazla ilgisini çeken özelliklerinden biridir. Elektrikli ısıtıcıları sunduğu avantajlardan bir diğeri ise, hemen hemen her ortam için uygun üretilen modellerinin bulunmasıdır. Firmamız üzerinden ısıtıcı modellerimizi inceleyebilirsiniz. Son teknolojiye uyumlu ve birbirinden çeşitli ısıtıcılarımız ile kış aylarının soğuğundan korunabilirsiniz. Isıtıcılarımız farklı boyutlarda sunulduğu için ihtiyacınıza en uygun olanı firmamız üzerinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Isıtıcılar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Isıtıcılar hakkında bilinmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bu aletlerin kullanım alanlarını ve kullanım koşullarını bilmek son derece önemlidir. Amacınıza uygun olan ısıtıcıyı kullandığınız takdirde ondan üst düzeyde verim alabilirsiniz. Fakat kullanım alanına uygun olmayan ısıtıcılar, kaliteli olsa dahi istenilen sonucu vermez. Bu nedenle ısıtıcı temin etmeden önce bilinçli bir şekilde inceleme yapılması tavsiye edilir. Isıtıcılar, kullanım biçimleri ve boyutlarına göre farklı kategorilerde karşımıza çıkar. 

Isıtıcı temin ederken ısıtıcının boyutları ile kullanım alanının genişliğinin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekir. Son yıllarda elektrikli ısıtıcı çeşitlerinin artması ile birlikte, herkesin amacına uygun modeli bulması daha kolay bir hâle gelmiştir. Farklı boyutlara ve özelliklere sahip modeller arasından en uygununu ararken markasına da dikkat etmeniz gerekir. Kaliteli ısıtıcıların satışının yapıldığı firmalar ile etkileşim içinde olmanız tavsiye edilir. Markası iyi olan ve kalite güvencesi veren ısıtıcılar, uzun yıllar boyunca hiçbir sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. 

Elektrikli ısıtıcılar özellikle kapalı ortamları çok kısa bir süre içinde ısıttığı için ısıtıcı kapatıldıktan sonra bile ortam sıcaklığı kalmaya devam eder. Dolayısıyla elektrikli ısıtıcıların tasarruf sağlayan bir yanının olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tasarruf sağlamasından ziyade kolay kullanım sunması, insanlar için cezbedici bir özelliktir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek ısıtıcı modellerimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda sunduğumuz hizmetleri de internet adresimiz üzerinden inceleyebilirsiniz. 

Elektrikli Isıtıcı Çeşitleri Nelerdir?

Elektrikli ısıtıcıların son yıllarda çok daha fazla çeşitlendiğinden bahsetmiştik. Bu aletlerin çeşitleri birbirinden farklı özellikleri ile öne çıkar. Elektrikli ısıtıcılar arasında en popüler olanlardan biri fanlı ısıtıcılardır. Fanlı ısıtıcılar, bu modeller arasında en küçük olanıdır. Küçük olduğu için çoğu zaman ısıtma performansı diğer ürünler kadar üst düzeyde değildir. Fanlı ısıtıcılar daha çok bölgesel ısıtmalar için tercih edilir ve bölgesel ısıtmalarda son derece etkilidir. Fanlı ısıtıcı modellerinin bazıları direkt olarak yere konumlandırılabilirken bazıları ise duvara monte edilerek kullanılır. 

Quartz ısıtıcılar ise daha çok elektrikli soba kavramı ile bilinir. Quartz ısıtıcı modelleri, ortamda bulunan havayı ısıtma özelliği gösterdiği için diğer modellerden ayrılır. İnfrared ısıtıcılar ise ortamdan ziyade kişinin ısınmasına odaklanan bir prensip ile donatılmıştır. Ayrıca infrared ısıtıcı modellerinde kendiliğinden termostat bulunur. Bu modellerde termostat bulunduğu için uzun süreli kullanımlarda elektrik enerjisinden yüksek oranda tasarruf sağlar. Aynı zamanda infrared ısıtıcılar, doğrudan kişinin ısınmasına odaklandığı için fazlasıyla etkilidir. 

Elektrikli ısıtıcılar grubunda yer alan konvektörler de elektrik enerjisinden üst düzeyde tasarruf sağladığı için sıklıkla tercih edilir. Bunun haricinde elektrikli radyatörler de bu grupta yer alır. Elektrikli radyatörler, evlerde yer alan radyatörler ile dış görünüş açısından benzerlik gösterir. Elektrikli ısıtıcı tercihi yaparken estetiğe de önem veren kişilerin sıklıkla tercih ettiği modeller arasında, şömine tipi ısıtıcılar yer alır. Şömine tipi ısıtıcılar, dekoratif açıdan en öne çıkan modellerden biridir. Sitemizi ziyaret ederek ısıtıcı modellerimizi inceleyebilirsiniz.

İnfrared Isıtıcı

İnfrared Isıtıcı Nedir? İhtiyaç duyduğumuz ısının ışıkla birlikte taşındığı ürünler infrared ısıtıcı olarak tanımlanmaktadır. Hepimizin UFO olarak bildiği ısıtıcılar bu kategoride yer alır. UFO yalnızca üretici firmalardan bir tanesidir. İnfrared ısıtıcı alırken bizler gibi birçok farklı üreticinin ürünü tercih edebilir ve daha avantajlı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

İnfrared ısıtıcılar elektrikli ısıtıcıların arasında en çok tercih edilenlerdir. Evlerden işyerlerine kadar her alanda bolca kullanılırlar. İnfrared ürünler arasından seçim yapılırken kullanım alanına göre seçimler yapılır. Evlerde kullanılacak olan ürünler ile işyerlerinde kullanılacak olan ürünlerin aynı özelliklerde olması beklenemez. Paranızın boşa gitmemesi için en doğru kararları vermeniz gerekli.

İnfrared Isıtıcıların Özellikleri

İnfrared ısıtıcılar, kızılötesi ışınları yayarak ısı açığa çıkarır. İsmini İngilizceden alan infrared ısıtıcıların, Türkçe karşılığı da kızılötesi olduğu için ismini doğrudan çalışma prensibinden aldığını söyleyebiliriz. Bu ısıtıcıların en büyük farklarından biri, direkt olarak ortamın havasını ısıtmamasıdır. İnfrared ısıtıcılar, en yakın temasta bulunduğu bölgeyi ısıtan bir ısıtıcı modelidir. Dolayısıyla infrared ısıtıcılar kapatıldığı anda yaydığı ısı direkt olarak ortadan kaybolur. Bu ısıtıcılar temas ettiği bölgeyi etkili bir şekilde ısıtsa da ortamı ısıtmadığı için çok sık tercih edilmez. 

İnfrared ısıtıcıların en yaygın kullanıldığı alanlardan biri; kış aylarında sürekli ıslak kalmayan ve sık kullanılmayan balkonlardır. Ev içinde kullanılan bu ısıtıcılar ise daha çok ısının kolay bir şekilde ulaşamadığı noktaların ısıtılmasında kullanılır. Örnek vermek gerekirse; kiler, depo ya da giyinme odası gibi alanlar için infrared ısıtıcılar son derece idealdir. Bu ısıtıcılar, her bütçeye hitap eden geniş fiyat aralığıyla sunulur. 

Devamlı olarak ısıtma ihtiyacı duyulmadığında infrared ısıtıcılar, maksimum düzeyde elektrikten tasarruf sağlar. Fakat sürekli ısınması gereken bir ortam için bu modelin kullanılması önerilmez. Çünkü kapatıldığı anda ortamın ısısı kaybolduğundan sürekli açık kalması gerekir ve bu da kişinin cebini yorar. Bu ısıtıcıların avantajlarından biri, yerleştirilmesinin ve kurulmasının uğraştırıcı olmamasıdır. Bu ısıtıcılar direkt olarak fişe takılarak kullanıma hazır hale gelir. Aynı zamanda bu model, ayaklı ve duvara monte edilebilen çeşitleri ile sunulduğu için zevkinize uygun modeli kolaylıkla seçebilirsiniz.

İnfrared Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekli?

İnfrared ısıtıcılar satın alınacaksa ilk olarak nerede kullanılacağının net bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Bazı kişiler evlerinde ısı yeteriz kaldığında kullanırlarken bazıları işyerlerinde bacaklarını ısıtmak için tercih ederler. Bazı infrared ısıtıcılar ise çok geniş alanları ısıtmak amacıyla kullanılmaktadır. Nerede kullanılacağının belirlenmesi ve buna uygun bir ürün alınması şarttır.

Elektrikli ısıtıcı modelleri arasında çok önemli bir yere sahip olan infrared ısıtıcıların kullanım pozisyonu da önem arz eder. Bazı ürünler ayaklıdır ve ayağın üzerinde durarak etrafı ısıtırlar. Genellikle 1-1,5 metre yüksekliklere kadar çıkarak ortamı ısıtan ürünlerdir. Bazı modeller ise duvara monte edilebilir. Bu şekilde bir ürüne ihtiyaç varsa alışverişlerin de bu şekilde yapılması gereklidir.

Tercih edilecek ürünün ebadına dikkat edilmesi gereklidir. İnfrared ısıtıcılar üzerinde farklı kademeler yer alıyor olsa da ebadı uygun olmayan bir ürün alındığında bu kademeler yeterli etkiyi gösteremezler. Bu sebeple de çok küçük ya da büyük ebatlarda bir ürün almak doğru değildir. Ebat genellikle ısıtma düzeyi üzerinde etkili bir özelliktir ancak aynı ebatlarda olup daha fazla ısıtan elektrikli ısıtıcı modelleri olduğunun unutulmaması gerekir.

İnfrared ısıtıcılar aynı ebatlardayken farklı seviyelerde güç üretebilirler. Bu durum kullanılan rezistans özelliğine göre belirlenmektedir. Bu sebeple de büyük bir alanı ısıtmak için büyük ebatlarda bir ürün almanız yeterli olmaz. Bu ürünün ortaya çıkardığı güç düzeyi aşağıdaysa ortam ısınmakta zorluk çekecektir. Alınan ürünlerin her zaman ısıtma düzeyine de bakılması gerekir.

Tercih edilecek elektrikli ısıtıcıların bazıları uzaktan kumandalıdır. Son dönemde üretilen bazı modellerde cep telefonu ile kontrol seçeneği de yer alır. Genelde insanlar bu modelleri fiyatından dolayı çok fazla tercih etmezler. Ancak seçenekler arasında olduğunun bilinmesi ve seçimin buna göre yapılması gerekmektedir.

Alınacak ürünlerde malzeme kalitesi bir diğer etmendir. Rekabetin oldukça ateşli olduğu bir sektör olan elektrikli ısıtıcı sektöründe birçok marka fiyat düşürmek için kalitesiz malzeme kullanım yoluna gider. Tüketiciler uzaktan bunları anlayamadığı için genel olarak uygun fiyatlı ürünleri almayı tercih edeceklerdir. Ancak her zaman kaliteye yönelmek uzun vadede kazanç elde edilmesini sağlamaktadır.

Isıtıcı fiyatları ise bakılması gereken en son etmen olarak gösterilebilir. Eğer bir infrared ısıtıcı alıyorsanız fiyatının ne seviyede olduğunu araştırmadan karar vermemelisiniz. Çok beğendiğiniz bir ürün piyasanın çok üzerinde bir fiyata sahip olabilir. Bu sebeple de birçok adresi gezerek fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekli olacaktır.

İnfrared Isıtıcılar Nerelerde Kullanılabilir?

İnfrared ısıtıcıların kullanım amacının ısınmak olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak kullanıldığı yerlerde ciddi farklar ortaya çıkabilir. İnsanlar herhangi bir alanda ısınma ihtiyacı ortaya çıktığında elektrikli ısıtıcı kullanmayı düşünüyor. Ancak bu ısıtıcılar ortam için doğru bir seçenek olmayabilir.

Elektrikli ısıtıcıların ilk kullanım alanı evlerdir. Birçok ev artık kalorifer sistemi ile ısınıyor olsa da elektrikli ısıtıcılara ihtiyaç ortaya çıkar. Özellikle merkezi sistemle kontrol edilen evlerde ısı yeterli gelmeyebilir. Böyle durumlarda zaman geçirilen odanın ya da evin tamamının ısıtılması için duvar tipi ya da ayaklı infrared ısıtıcıların kullanımı uygun olacaktır.

Bebekli aileler için infrared ısıtıcılar muhteşem birer ürün olacaktır. Evin genel sıcaklığı yetişkinler için uygun olsa da bebekler için düşük seviyede kalabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda insanların elektrikli ısıtıcı satın alması en doğru tercih olacaktır. İnfrared ısıtıcılar ya da diğer elektrikli ısıtıcı modelleri bebeklerin rahatlıkla ısınabilmesi için uygundurlar. Etrafa kesinlikle zehirli gaz salımı söz konusu değildir.

İşyerlerinde de infrared ısıtıcı kullanımı çok yaygındır. İşletmeler çok büyük alanlar olduğundan mevcut sistemler yetersiz kalabilir. Böyle durumlarda hemen elektrikli ısıtıcı modelleri kullanılmaya başlanır. Bu ürünler işyerinde tercih edilen tek ısı kaynağı da olabilmektedir. Ancak işyerinin ebadına göre çok sayıda kullanılması gerekli olabilmektedir.

Elektrikli Soba

Elektrikli soba tabiri çok uzun zamandır hayatımızda. Birçoğumuz evimizde bu ürünleri düzenli olarak kullandık. Elektrikli ısıtıcı denildiğinde sobalar da akla gelen ilk ürünlerden bir tanesidir. Bu muhteşem ürünler de infrared ısıtıcı kategorisinde yer alır. Ancak şekil olarak daha geniş ve yüksek olduğundan ve genellikle yerde konumlandırıldığından soba olarak isimlendirilecektir.

İnfrared ısıtıcılarda olduğu gibi rezistanslar sayesinde elektrik enerjisini ısı enerjisini çevirip, ışık ile birlikte kullanıcılara aktaran ürünler elektrikli soba olarak isimlendirilmektedir. Klasik infrared ısıtıcılardan en büyük farklı tek bir rezistansa sahip olmayıp üst üste 3-4 adet rezistansa sahip olmasıdır. Bu durum sobanın daha yüksek olmasına sebep olurken soba ismini almasında da ektilidir.

Elektrikli Soba Modelleri Nerede Kullanılır?

Elektrikli soba modellerine baktığımızda klasik infrared ısıtıcıların kullanıldığı her alanda kullanılabildiğini görürüz. Ancak evler en çok kullanıldığı alanlar olmaktadır. Elektrikli ısıtıcılar arasında çok önemli bir yere sahip olan soba modelleri rahatlıkla taşınabildiği için evlerde popüler ürünlerdir. İstenen odaya taşınarak bu odanın ısısında yükselme sağlanabilir.

Ofis ortamında da elektrikli soba modelleri bolca tercih edilmektedir. Çok büyük ebatlarda olmayan soba modelleri ofisteki yalnızca birkaç masayı ısıtma amacıyla satın alınabilir. Özellikle birkaç farklı odadan oluşan bir ofis söz konusu ise böyle ofislerde elektrikli sobalar çok kullanışlı olacaktır. Doğru bir ürün tercih edilirse çok uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler.

Elektrikli Soba Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekli?

Elektrikli sobaları alırken ısıtma gücü dikkat edilmesi gereken ilk etmendir. Açıklamalar kısmında rezistansların her biri için ısıtma düzeyleri belirtilir. Yalnızca tek bir rezistanstan oluşmadığı için ortaya çıkacak toplam enerjiyi hesaplamak doğru olacaktır. Aksi halde gereğinden çok daha fazla ısıtan ürünler satın alınabilir.

Soba fiyatları da bakılması gereken etmenler arasında bulunur. Elektrikli soba alırken her zaman en iyi fiyat kalite oranının yakalanması önemlidir. Çok uzun ömürlü ola, kaliteli ürünler her zaman uzun vadede size kazanç sunar. Ayrıca yangın gibi riskleri ortadan kaldırma özelliği olan ürünler de her zaman doğru bir seçim olarak gösterilmektedir.

Fanlı Isıtıcı

Fanlı Isıtıcı Nedir? Ortamdaki havadan bir miktarını çekip ısıttıktan sonra sıcak olarak geri üfleyen ve bu şekilde ortamı ısıtmayı başaran ürünler fanlı ısıtıcı olarak isimlendirilmektedir. Nispeten daha küçük ebatlarda olan bir ürün olduğundan kişisel ısıtıcı kategorisinde yer alır. Elektrikli ısıtıcılar arasında çok önemli bir yere sahiptir ve her sene binlerce kişi bu ürünleri almayı tercih eder.

Fanlı ısıtıcı içerisinde yer alan rezistans sayesinde havayı çok kolay bir biçimde ısıtacaktır. İçerisine aldığı hava çok yüksek seviyede olmadığından hızlı bir şekilde havanın ısınmasını sağlayabilir. Her ne kadar havayı içerisine alsa da birkaç saniye içerisinde sıcak halde geri üflediğinden ortamda havasızlığa sebep olmamaktadır.

Fanlı Isıtıcı Nerelerde Kullanılır?

Fanlı ısıtıcı modelleri en çok kişisel ısınma amacıyla kullanılmaktadır. İnsanlar evlerde çok fazla bu ürünleri tercih etmezler. Daha çok infrared ısıtıcı ya da elektrikli soba modelleri evlerde tercih edilmektedir. İşyerlerindeki ana ısı kaynağı olarak da fanlı ısıtıcı kullanmak çok mümkün olmaz. Bu doğrultuda ofis ortamları en doğru seçim olacaktır.

Bilindiği üzere ofislerde birçok farklı çalışanın masası yer alırken ebat olarak büyük alanlardır. Çeşitli ısınma sorunları ortaya çıkabildiğinden fanlı ısıtıcı modelleri oldukça iyi bir tercih olur. Ortamda yer alan insanların tamamı aynı seviyede sıcaklığı talep etmediğinden üşüyen birçok kişi olabilir. Bu kişiler fanlı ısıtıcı ile birlikte rahatça ısınma ihtiyaçlarını karşılayacaklardır.

Ofislere ek olarak yanma riskinin bulunduğu alanlarda da bu ısıtıcılar doğru bir tercih olur. Isıyla birlikte kolayca tutuşan malzemeler yer alıyorsa bu durumda fanlı ısıtıcı modelleri doğru bir tercih olacaktır. Aksi halde diğer ısıtıcılar etraftaki ürünleri fazla ısıtarak alev almalarına sebep olabilir. Ahşap ya da kimyasal ürünlerin bulunduğu alanlar kullanım alanı olarak gösterilebilir.

Fanlı Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gereklidir?

Fanlı ısıtıcı satın alırken ilk dikkat edilmesi gereken nokta ne kadar kullanışlı olduğudur. Bu aşamada ebat ve ağırlık verileri devreye girer. Eğer çok ağır ya da büyük bir ürünse kişisel ısınma için çok uygun olmaz. Her zaman kolay taşınabilir bir ürün olması şarttır. Bunun yanı sıra duvar tipi fanlı ısıtıcılar da yer alır. Duvara monte edilerek de kullanılabilen ürünlerdir.

Düşük enerji tüketimine sahip olması da çok önemlidir. Geçmiş dönemlerde insanlar her zaman elektrikli ısıtıcı modellerinin çok fazla elektrik tükettiğine inanırlar. Ancak günümüz teknolojisi bunun önüne geçmeyi başarmıştır. Bu doğrultuda her zaman düşük enerji ile yüksek ısınma kabiliyeti sunan ürünlere yönelim gösterilmelidir.

Son olarak fiyatlara bakılması şarttır. Birçok marka aynı kalitedeki ürünü daha yüksek fiyatlardan alıcılara ulaştırır. Bizler gibi üretici firmalar ise sektördeki en uygun fiyatları sunacaktır. Firmamızdan satın alacağınız ürünlerde en iyi fiyatlarla alışveriş yaptığınızın bilincinde olarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Konvektör Isıtıcılar

Konvektör ısıtıcılar, infrared ısıtıcılardan farklı olarak ortamdaki havayı ısıtır. Bu modellerin alt kısmı ortamdaki havayı içine alır ve içeriğinde yer alan rezitans aracılığıyla o havayı ısıtır. Isıttığı havayı, üst hava panellerinin içerisinden direkt olarak ortama üfleyen bir mekanizmaya sahiptir. Günümüzde çok sık tercih edilen bu ısıtıcı modeli, doğal konveksiyon prensibiyle çalıştığı için diğer modellerden ayrılır. 

Konvektör ısıtıcılar ortamda bulunan havayı ısıtarak tekrar ortama gönderdiği için daha sağlıklı bir tercih olarak nitelendirilir. 

Konvektör ısıtıcıların son teknolojiyle birlikte ortaya çıkan yüksek kapasiteye sahip modelleri; ısıtma aracı olarak değil, ana ısıtma sistemi olarak sıkça karşımıza çıkar. Konvektör ısıtıcı modellerinin fiyatları ise infrared modellere göre daha pahalı olabilir. Ürünün çeşidine ve markasına göre fiyatları farklılık gösterir. 

Konvektör ısıtıcıların harcadığı elektrik enerjisi, modellerine göre farklılık gösterir. Son yıllarda gelişen konvektör ısıtıcılar, daha çok enerji tasarrufu üzerine odaklanılarak hazırlanmıştır. Günümüzde tercih edilen konvektör ısıtıcılar açıldığı anda havayı maksimum düzeyde ısıtırken, ortam ısındıkça üflemeyi yavaş yavaş azaltır ve otomatik bir şekilde kendini kapatır. Bu sayede enerjiden yüksek oranda tasarruf sağlanır. Firmamız üzerinden konvektör ısıtıcı modellerini inceleyebilirsiniz. Bütçenize en uygun modeli belirleyerek kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Elektrikli Isıtıcı UFO Kullanımının Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Isıtıcı olarak UFO tercih etmenin, kullanıcılara sağladığı ciddi avantajlar vardır. Bu avantajları inceleyelim;

 • Odun, kömür gibi yakıtlar kullanılarak gerçekleştirilen ısınma yöntemlerinin bazı riskleri vardır. Ama UFO kullanımında herhangi bir zehirlenme ya da yangın riski oluşmaz. Dolayısıyla güvenli bir ısınma ortamı oluşturmak isteyenler için ideal bir tercih olacaktır. 
 • UFO ısıtıcıların içeriğinde infrared dalgalar yer alır. Bu sayede ortamda bakterilerin oluşmasının ve çoğalmasının önüne geçer.
 • UFO, kullanıldığı ortamda biyokimyasal dengeyi sağlayıcı bir görev görür. Bu durumda kişinin sağlığına olumlu bir katkıda bulunmuş olur. Kişinin vücudundaki toksinlerin atılımını kolaylaştırarak zindelik hissi verir. 
 • UFO kullanımında ısı iletimi ve yayılımı son derece verimli olur. Verilere göre UFO, ısınmak için kullanılan diğer ürünlere göre %82 oranla daha çok etki gösterir. 
 • UFO kullanımının sağladığı en büyük avantajlardan biri, kullanıldığı ortamdaki oksijeni tüketmemesidir. 
 • Isıtıcı olarak UFO tercih edenlerin ısıtıcıyı yerleştirdikleri odada herhangi bir kötü koku oluşması beklenmez. 
 • UFO, rüzgara karşı dayanıklılık gösteren ve etkilenmeyen bir ısıtıcı olduğu için kişiye güven verir. 
 • UFO temin etmek, kurmak ve kullanmak diğer ısınma yöntemlerine göre daha az maliyetlidir. Ev bütçesine katkı sağlayan bu ısıtıcılar, istenilen herhangi bir alana kolaylıkla monte edilebilir. Dolayısıyla ister duvarda ister yerde UFO kullanabilirsiniz. 

Elektrikli Isıtıcı Ne Kadar Yakar?

Elektrikli ısıtıcıların ne kadar yaktığı sorusu her zaman gündemdedir. Fakat bu sorunun tek bir cevabı yoktur. Çünkü elektrikli ısıtıcılar çok çeşitli olduğu için her çeşidinde harcanan enerji miktarı birbirinden farklı olabilir. Bu durumun nedeni ısıtıcıların kullandıkları Watt değerinin farklı olması ve bazılarının küçük bazılarının büyük olmasıdır. Elektrikli ısıtıcının yakma derecesi, ürünün gibi ile doğru orantılı olarak hesaplanır. Bu sebepten ötürü elektrikli ısıtıcı temin eden kişilerin öncelikle kaç metrekare için ne kadar Watt harcadığını göz önünde bulundurmaları gerekir. 

A++ elektrikli ısıtıcı modelleri günümüzde yaygın olarak kullanıldığından dolayı ne kadar yaktığı çokça merak edilir. A++ ısıtıcıların ne kadar yaktığı hesaplanırken ilk olarak, ısıtıcının güç değeri 1000’e bölünmelidir. Bu işlem sonucunda KW değeri ortaya çıkar. KW diğeri ise ısıtıcının bir saatte harcadığı enerjiyi ifade eder. A++ elektrikli ısıtıcıların ne kadar yaktığı hesaplanırken ürün bilgilerini dikkate almanız gerekir. Bunun nedeni ise ürün çeşidine göre harcanan enerji oranının farklılaşmasıdır. 

2000W elektrikli ısıtıcıların yakma oranları ise, ne kadar kullanıldığına göre değişiklik gösterir. 2000W ısıtıcıların ne kadar yaktığı ile alakalı kesin hükümler vermek doğru olmaz. Fakat hesaplama yapılırken çoğunlukla kullanılan formül “ 2000W*30*0.25(saat) / 1000 “ şeklinde karşımıza çıkar. Bu formülü uygularken ısıtıcının özelliklerini ve kullanım şartlarını dikkate alırsanız ortaya çıkan sonuç daha fazla gerçeğe yakın olur. 

Elektrikli Isıtıcı Seçimi Yapılırken İhtiyaçların Dikkate Alınmasının Önemi

Elektrik ısıtıcı seçimi yapılırken İhtiyaçların ve kullanım alanın özelliklerinin dikkate alınması gerekir. Koşullar en uygun ısıtıcı tercih edilirse, ortaya çıkan sonuç kişiyi daha çok memnun eder. Dolayısıyla elektrikli ısıtıcıların özelliklerine hakim olmak gerektiği kadar ihtiyaçların belirlenmesi de önem arz eder. Isıtıcı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktaları inceleyelim;

 • Isıtıcıların güçleri, ısıtma performansını doğrudan etkiler. Dolayısıyla odanın ebatlarına uygun olarak en verimli şekilde ısıtacak ürünün tercih edilmesi gerekir. Isıtıcının gücü düşük olursa ve kocaman bir odayı ısıtması beklenirse, çoğu zaman beklenti karşılanmaz. Ürün kılavuzunda yer alan bilgileri inceleyerek ürünü temin etmeden önce gücüyle ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. 
 • Elektrikli ısıtıcıların bazılarında ısı derecesi ayarlanabilirken bazılarında ayarlanamaz. Dolayısıyla kontrolün elinizde olmasını istiyorsanız, ısı derecesi ayarlanabilen modelleri incelemeniz fayda sağlar. 
 • Elektrikli ısıtıcıların gelişen teknolojiye uyum sağlaması, maliyetlerin düşmesine katkıda bulunur. Dolayısıyla günümüzde yaygın olarak kullanılan otomatik tepkiler veren ısıtıcıları temin etmeniz bütçesel anlamda sizi rahatlatacaktır. Ortam gerekli ısıyı aldıktan sonra kendi kendini kapatan, ortam tekrar soğuduğunda yeniden aktifleşen ısıtıcı modellerini inceleyebilirsiniz.

Firmamız üzerinden bizlere ulaşarak elektrikli ısıtıcı modellerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Birbirinden kaliteli ve çeşitli elektrikli ısıtıcılarımız ile ihtiyaç duyduğunuz sıcak ortama en düşük maliyetlerle kavuşabilirsiniz. Firmamızda, her insanın ihtiyacının birbirinden farklı olması dikkate alındığı için birbirinden farklı özelliklere sahip ısıtıcılarımız tasarlanmıştır. Ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve sipariş oluşturmak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz. 

Elektrikli Ayak Isıtıcı Nedir?

Elektrikli ayak ısıtıcı, daha çok keyfi olarak kullanılan bir üründür. Son yıllarda özellikle okullarda ve iş yerlerinde kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Elektrikli ayak ısıtıcıları, ayaktan başlayarak tüm vücudu etkili bir şekilde ısıttığı için insan sağlığına doğrudan etki eder. Bu ürünler, gelişen teknoloji ile birlikte uzaktan kumandalı modelleri ile piyasada yerini almıştır. Elektrikli ayak ısıtıcılarının en çok öne çıkan özellikleri; su geçirmemesi ve yeterli ısınma sağlandığında kendini otomatik olarak kapatmasıdır. 

Elektrikli ayak ısıtıcılarının kullanımı ve montajı çok basittir. Enerjiyi en üst düzeyde kullanan bu ürünler, ayakların kolaylıkla ısınmasını sağlar. Hem sıcaklık hem rahatlık sağlayan bu ürünler, son zamanlarda birçok mecrada yaygın olarak satışa sunulmuştur. 

Sepetiniz Boş