Kazan Termostatı

Kazan Termostatı
Fiyat: 200 ₺
Ürün Kodu: TM0105003017

Sıcak sıvıları üretmek için kullandığınız makineleriniz için kaliteli kazan termostatlarını da rezistansmarket.com üzerinden temin edebilirsiniz. Kazan termostatı kat kaloriferi, yağ kazanı, termosifon, çay kazanı, kalorifer kazanı gibi sıcak sıvı üreten cihazlarda kullanılır. Sıvılar çoğunlukla su ve yağ olmaktadır. Termostat kullanımı sayesinde, istenilen sıcaklığa ulaşan tüm kazanlarda devre kesilerek, ısı artışını engellenmektedir.

Kazan Termostatı Nasıl Çalışır?

Kazan termostatlarının yapısı basitçe sensör, elektrik kontak çıkışı ve sıcaklık ayarından oluşmaktadır. Cihaz sensörü vasıtasıyla sıvının sıcaklığını algılamakta, ayar sıcaklığına göre kontaklarından çıkış vermektedir. Kazan termostatının görevi bağlı olduğu sıvının sıcaklığını belirlenmiş seviyelerde tutmaktır.

Termostatlar kontak çıkışlarından brülör, ışık, rezistans veya fan devreye alıp kapatabilirler. Tek kontaklı veya daha fazla sayıda kontaklı termostatlar sayesinde farklı cihazlara kontak verilebilir. Tek kontaklı cihazlar çoğunlukla bir ısıtıcı rezistansa bağlı olarak çalışmaktadır. Daha fazla kontağa sahip termostatlar ise ısıtıcı, fan, çalışma lambasını aynı anda çalıştırabilirler.

Kazan termostatları sayesinde istenilen sıcaklıkta sıcak su elde edilmekte ve enerji tasarrufu sağlanmaktadır. İstenilen sıcaklığı ulaşıldığında termostat enerjiyi keserek ısıtma işlemini durdurmakta, sıvı soğursa tekrar enerjiyi devreye alıp ısıtma işlemine başlamaktadır.

Su deposu kazanlarında, elektrik kazanlarında kullanılan termostatlar enerji ve güvenlik açısından önemli işlevler yapmaktadır. İstenilen sıcaklığa geldiğinde devreyi kesmeyen kazan termostatları istenilmeyen kazalara sebep olabilmektedir. Sıvıların istenilmeyen sıcaklıklara ulaşmaması ve gereksiz enerji sarfiyatının yapılmaması için mutlaka kendini ispatlamış kazan termostatları kullanılmalıdır. Modellerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz kazan termostatları endüstriyel kullanıma ve ağır çalışma şartlarına uygun olarak dizayn edilmiştir. Kazan termostatları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Cihazın üreteceği sıcak suyu güvenli ve ekonomik bir şekilde elde etmek isterseniz termostat kalitesine ve seçimine dikkat etmelisiniz.

Kızgın Yağ Kazanlarında Termostat Kullanımı

Kızgın yağ kazanı 300 ° C gibi yüksek sıcaklıklarda ve düşük basınçlarda çalışmaktadır. İçerisindeki yağ uzun süreler kullanılabilirler. Kızgın yağ kazanlarında en önemli parça termostat olmaktadır. Sıcaklık kontrolü ve işletme bakım maliyetleri düşüktür.

Kimya endüstrisi, kâğıt endüstrisi, tekstil endüstrisi, sabun ve deterjan endüstrisi, lastik ve plastik endüstrisi, yağ ve madeni yağ geri dönüşüm sektörü, boya sektörü, gıda sektörü gibi birçok sektör kızgın yağ kazanları kullanmaktadır. Sektördeki birçok firma ihtiyacı olan kazan termostatlarını firmamızdan temin etmektedir.

Su Buharı Kazanlarında Termostat Kullanımı

Buhar kazanları da termostat seçiminin önemli olduğu yerlerdendir. Buhar kazanları kullanım yerlerine, kazan basınçlarına, ocak cinsine, yakıt cinsine ve konstrüksiyon tiplerine göre sınıflandırılmaktadır. Hangi tip kullanım olursa olsun kazan termostatlarımızdan sistemlerinizde güvenle kullanabilirsiniz. Termostat kullanımı istenilen sıcaklığa ulaşan buhar kazanlarında devreyi keserek ısı artışını engellemektedir.

Su buharı kazanları sabit kazanlar, portatif kazanlar, gemi buhar kazanları ve lokomotif kazanları olmak üzere kullanım yerlerine göre çeşitlenmektedir. Sanayi tesislerinde sabit kazanlar ve portatif kazanlar karşımıza çıkmaktadır.

Kazan basınçlarına göre; su buharı kazanları alçak basınçlı, yüksek basınçlı ve süper kritik basınçlı kazanlar olarak çeşitlenmektedir. Endüstriyel tesislerde basınçlı kazanların kullanımı denetim ve deneyim gerektirmektedir. İşletmelerde kullanılan basınçlı kazan termostatları özenle seçilmelidir.

Ocak cinsine; göre su buharı kazanları, dıştan ocaklı kazanlar ve içten ocaklı kazanlar olarak ikiye ayrılmaktadır.

Su buharı kazanları kullanılan yakıt cinsine göre; kömür yakan, sıvı yakıt yakan ve gaz ile ısınan kazanlar olarak çeşitlenmektedir.

Konsrüksüyonuna göre su buharı kazanları ise duman borulu kazanlar, alev borulu, alev-duman borulu ve su borulu kazanlar olarak çeşitlenmektedir. Endüstriyel kullanımda her türlü kapasiteye uygun su buharı kazan termostatları için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Isıtma Sistemlerinde Termostat Kullanımı

Isıtma sistemlerinde elde edilen ısı enerjisi naklinde, sıcak su, kızgın su, alçak ve yüksek basınçlı buhar, kızgın yağ olmak üzere dört cins akışkan kullanılmaktadır. Her türlü ısıtma sitemlerinde termostatlarımız en güvenilir yardımcınız olacaktır.

Kabul edilen normlara göre  (  TS 2796 veya DIN 4751 ) çıkış suyu sıcaklığı 110 dereceye kadar olan sistemler sıcak sulu sistemler olarak kabul edilmektedir. Çıkış suyu sıcaklığı bu değerin üzerinde olan sistemler kızgın sulu sistemler olarak sınıflandırılmaktadır. Kızgın sulu sistemler daha yüksek kapasiteli ısıtma işlerinde kullanılmaktadır.

Buhar basıncı 1 bar ve altında olan sistemler alçak basınçlı buhar ısıtma sistemleri, 1 bar üzerinde olan sistemler ise yüksek basınçlı buhar sistemleridir. Kızgın yağ ile ısıtma sistemleri kaynama noktası 260 ila 390 derece arasında olan ısı transfer yağlarının kullanıldığı sistemlerdir.

Endüstriyel ısıtma sistemlerinizde veya konut ısıtma sistemlerinizde ihtiyacınız olan kazan termostatlarında en uygun fiyatla ile sizlerin çözüm ortağınız olmak isteriz.

Kazan Termostatı Fiyatları

Sıcak su üreten her türlü cihazda termostatlarımızı güvenle kullanabilirsiniz. Kazan termostatı fiyatları kapasite ve kaliteye göre çok çeşitlenmektedir. Güncel fiyatlarımız için müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Kızgın yağ kazanı, çay kazanı, termosifon, sıcak su kazanı gibi birçok cihaz için çözümlerimiz vardır. Termostatlar, ısıtıcı içindeki yakıtın ısısının sabit tutulması ve istenilen ısı derecesine getirilmesi için rezistanslara giden akım devresini açar veya kapar.

Kazan türü cihazlar için termostat seçimi yaparken, sadece fiyat belirleyici olmamalıdır. İşletmelerde üretilen sıcak su, buhar veya kızgın yağ maliyetlerini seçilen termostat kalitesi de etkilemektedir. Özellikle, basınçlı kazanlarda güvenlik yönünden de termostat seçimi çok önemlidir. Anlık olarak görevini yapamayan termostatlar can ve mal kayıplarına sebep olabilmektedir. Sadece, fiyat yönünden değerlendirilerek kazan termostatı almak profesyonel bir yaklaşım değildir.

Kaliteli malzemeler ve yıllar süren ar-ge çalışmalarımız ile sizlerin hizmetine sunduğumuz kazan termostatları gerekli olan tüm testlerden geçerek sizlerin hizmetine sunulmaktadır. Montaj ve kullanım kolaylıklarına sahiptirler. Ürünlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz teknik ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sepetiniz Boş