Kelepçe Rezistans Fiyatları

...
Kelepçe Rezistans Fiyatları
Kelepçe Rezistans Fiyatları

Elektrik enerjisini kullanarak ısı elde etmeye yarayan rezistanslar birçok farklı alanda kullanılır. Kelepçeler kullanım alanlarına ya da şekillerine göre isimlendirilebilmektedir. Kelepçe rezistanslar şekline göre isimlendirilen rezistans modelleri arasında yer almaktadır. Ekonomik yapısıyla birlikte rezistans modelleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alır. Kelepçe rezistansların fiyatlarını değerlendirebilmek için yapısı ve çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak son derece önemlidir.

Kelepçe Rezistans Nedir?

Şekil olarak tam bir kelepçeyi andıran bu rezistanslar yüksek ısı gerektiren alanlarda kullanılan rezistans türlerinden bir tanesidir. Kelepçe rezistans modellerinin ortaya çıkardığı ısı miktarı 800 dereceye kadar yaklaşabilir. Ancak tüm kelepçe rezistanslar bu seviyede ısı üretmezler. Kullanım alanlarına göre uygun kapasiteli ürünlerin satın alınması gerekli olacaktır.

Özel galvanizden ve alüminize çelikten üretilen kelepçeler çok uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Isıtma işinin yanı sıra genleşmeyi önleyici özelliği de bulunur. Kullanıldığı malzemeler yüksek ısı altında genleşmeye çalışsalar da bu kelepçeler ile birlikte genleşme engellenecek ve malzemeler orijinal formunu kaybetmeyecektir.

Kelepçe Rezistans Çeşitleri Nelerdir?

Kelepçe rezistanslar kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bu ürünler üretiminde kullanılan malzemelere göre isimlendirilir. Tercih edilen çeşitler kelepçe fiyatları üzerinde de etkili olur. Bu sebeple de hangi tarzda bir ürünün alınacağına karar verilmesi doğru ürünü almada çok büyük önem taşır. Aksi takdirde gereğinden daha yüksek bedellerin ödenmesi kaçınılmazdır.

Ülkemizde kullanılan kelepçe rezistanslar;
• Mika yalıtımlı kelepçe rezistans,
• Seramik kelepçe rezistans,
• Kelepçe rezistans, olmak üzere üç farklı çeşit içerisinde kullanılmaktadır.

Mika Yalıtımlı Kelepçe Rezistanslar

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi bizim ülkemizde de plastik malzemeler oldukça fazla kullanılmaktadır. Mika yalıtımlı kelepçe rezistansların kullanım alanları içerisinde en büyük payı plastik üreticileri alır. Elde edilmesi gereken ısının 300 dereceye kadar olduğu durumlarda mika yalıtımlı kelepçe rezistansların kullanılması doğru olacaktır. Boru hatlarında ve bu hatlarda yer alan tanklarda yaygın bir biçimde kullanılır.

Kelepçe rezistans fiyatları bakımından en doğru ürünlerden bir tanesidir. Genellikle bu kelepçeleri tercih eden kişiler ekonomiyi ön planda tutan kişiler olmaktadır. Bazı ortamlarda çeşitli dezavantajları ortaya çıkmaya başlar. Açık devre bir rezistans türü olduğu için nemli, rutubetli ya da likit malzeme akışı olan bölgelerde kullanımı çok uygun görülmemektedir.

Her ne kadar handikapları olsa da ileri teknoloji gerektirmeden üretilmesi maliyetinin düşük seviyelerde kalmasını sağlar. Bu özelliği sebebiyle de her zaman uygun fiyatlardan bolca alıcı bulan ürünlerden bir tanesidir.

Seramik Kelepçe Rezistansı

Yüksek ısı gerektiren işlerde seramik kelepçe rezistansların kullanımı son derece yaygındır. Yapılan testler bu rezistansların tam 800 dereceye kadar ısı ortaya çıkarabildiğini ortaya koyar. Bu yönüyle birlikte mika yalıtımlı kelepçelerin üzerinde yer alan bir üründür. İçerisinde yer alan direnç telini yalıtmak amacıyla seramik malzeme kullanılır ve ismi buradan gelmektedir.

Seramik kelepçe rezistanslar genel olarak özel projelerde kullanılmak üzere üretilen ürünlerdir. Plastik hammaddelerinin şekillendirildiği ve akışkan bir halde kullanıldığı düzeneklerde bu kelepçeler kullanılabilir. Bunun yanı sıra yüksek seviyede ısıya ihtiyaç duyulan boru hatlarında da bu kelepçelerin kullanılması uygun görülür.

Kelepçe Rezistanslar

Kelepçe türleri arasında kapalı devre ile üretilen modeller bu kategoride değerlendirilmektedir. Dış kılıfında paslanmaz çelik kullanılması sebebiyle son derece kaliteli ürünler olarak tanımlanabilir. Dikdörtgen ya da kare formunda kullanılabilen bu kelepçeler genel olarak rutubet ve nemin bulunduğu alanlara uygundur. Kapalı devre sistemi sebebiyle bu olumsuz ortamlarda rahatlıkla çalışmaya devam eder.

Kelepçe rezistanslar arasında yer alan bu türün çıkabileceği maksimum ısı seviyesi 500 derece olarak belirlenmiştir. Daha yüksek bir ısıya ihtiyaç duyulan durumlarda seramik kelepçelerin kullanımı şart olacaktır. Çok uzun süre bozulmadan kalabilen ürünler olsa da fiyat olarak oldukça yüksek seviyede seyreder. Fiyatı ön plana koyan işletmeler oldukça fazla olduğundan bu kelepçeler çok fazla kullanılmamaktadır.

Kelepçe Rezistanslar Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

Kelepçe rezistanslar alınırken belirli özellikler baz alınarak karar verilmesi gerekli olmaktadır. Kelepçe rezistans ürünler arasında ilk seçenek olan mika kaplamalı rezistanslar 300 dereceye kadar ısı sunabildiği için bu seviyeyi aşan projelerde kullanılamamaktadır.

Rezistansların kullanılacağı alanda gerekli ısı miktarı çok yüksek olmamasına rağmen ortamda ekstra olumsuz durumlar varsa bu durumda standart kelepçe rezistansların kullanımı gerekli olmaktadır. Kapalı devre olarak üretilen bu rezistanslar nemli ya da rutubetli ortamlara oldukça dayanıklıdır. Herhangi bir likit akışının olması da bu rezistansları etkilemez. Bu sebeple de standart rezistanslar zorlu ortamlar için birebirdir.

Proje içerisinde gerekli olan sıcaklık 300 derecenin üzerindeyse ve ortamda herhangi bir olumsuzluk bulunmuyorsa seramik kaplı kelepçelerin kullanımı gerekli olmaktadır. Bu kelepçeler 800 dereceye kadar ısı üretebildiği için yüksek ısı gerektiren projelerin olmazsa olmazları arasında yer alır. Aynı zamanda fiyat olarak da çok yüksek seviyelerde olmaması insanların sıklıkla tercih etmesini sağlar.

En Uygun Kelepçe Rezistans Fiyatları

Kelepçe rezistans fiyatları çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle projeler analiz edildiğinde hangi ürünün kullanılması gerektiği de ortaya çıkar. Proje doğru analiz edilmemişse ya da kelepçe rezistanslar hakkında yeterli bilgiye sahip olmama durumu söz konusu ise yanlış kararlar alınabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda gereksiz bir harcama ortaya çıkar.

Kelepçe rezistanslarda en uygun fiyatların yakalanabilmesi için doğru çeşitlerin seçilmesi şarttır. Bunun yanı sıra doğru adreslerden kelepçelerin alınması gerekir. Bizler hem üretim hem de satış işlemini gerçekleştirdiğimiz için fiyatlarımız sektörün en uygun fiyatları olma özelliğine sahiptir. Araya farklı aracılar girmediğinden en son kalite ürünler sizlere uygun fiyatlarla sunulur.

İletişim Formu
Sepetiniz Boş