Su Isıtıcı Rezistans

...
Su Isıtıcı Rezistans
Su Isıtıcı Rezistans

Hayatımızı devam ettirirken tahmin ettiğimizden çok daha fazla su kullanıyoruz. İnsanlar her gün kilolarca su kullanarak hayatlarını devam ettiriyorlar. Tabi ki kullanılan suyun gerektiğinde sıcak olabilmesi oldukça önemli. Her ne kadar çeşmelerimizden sıcak su alma imkanımız olsa da kaynayan suya ulaşma şansımız bulunmuyor. Bu sebeple de su ısıtıcı ürünleri kullanmamız şart.

Hazırladığımız yemeklerde ve sıcak içeceklerde sürekli olarak suyu kaynatarak kullanıyoruz. Suyu herhangi bir tencereye koyup ocaklarda kaynatma şansımız var. Ancak bu işlem oldukça fazla zaman alıyor ve çok daha fazla enerji harcaması yapıyoruz. Bu doğrultuda kettle olarak da isimlendirilen su ısıtıcılarının kullanılması en doğru seçenek.

Neden Su Isıtıcı Kullanmamız Gerekli?

Zaman verdiğimiz değer her geçen gün daha fazla artıyor. Artık birçoğumuz işlerimizi olabilecek en kısa süre içerisinde gerçekleştirmek istiyoruz. Yemek ya da içeceklerin hazırlanması da çok fazla zaman harcamak istemediğimiz durumlardan bir tanesi. Bu aşamada su ısıtıcı modellerini kullanırsak zamandan çok ciddi bir kazanç elde edebiliriz.

Suyu kaynatırken kaç litre su kullandığımızı görmek ve rahatlıkla istediğimiz alana bu suyu boşaltmak da önemli ayrıntılardan bir tanesi. Su ısıtıcısı olarak satışa sunulan ürünler suyu kaynattıktan sonra rahatlıkla servis etme imkanı da sunuyor. Bu sebeple de sıcak suyun kullanıldığı bir alanda ısıtıcıların olmaması düşünülemez.

Su Isıtıcı Nerelerde Kullanılır?

Su ısıtıcılar kısaca mutfak bulunan her yerde kesinlikle kullanılmalıdır. Mutfakta hazırlanan birçok yemek ve içecek içerisinde kaynar su kullanılır. Bazı durumlarda ürünlerin soğuk su ile temizlenmesi de yeterli olmadığından sıcak suya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple de suların kısa sürede ısınmasını ve kaynamasını sağlayan bu ürünler mutfakların vazgeçilmez elemanları arasında yer alır.

Evlerde Kullanılan Su Isıtıcıları

Mutfak denildiğinde hepimizin aklına ilk olarak evler geliyor. Her akşam kullandığımız mutfaklarımızda elektrikli ev aletleri bolca bulunmakta. Su ısıtıcılar da olmazsa olmaz elektrikli ürünlerden bir tanesi. Ev halkı için hazırlanacak olan yemeklerde ve sıcak içeceklerde bu ısıtıcılar olmadan çok fazla zaman kaybı yaşanmaktadır. Yemeğe harcanan zaman sebebiyle insanlar kendilerine zaman ayırmakta ciddi zorluk yaşarlar.

Profesyonel Mutfaklarda Su Isıtıcı Modelleri

Restoranlar, oteller ya da binlerce kişiye yemek hazırlanan yemekhanelerde su ısıtıcı modellerinin kullanılmama ihtimali yoktur. Sıcak suyu sürekli olarak kullanan bu alanlarda en kaliteli su ısıtıcıları tercih edilmektedir. Profesyonel mutfaklara özel bir su ısıtıcıdan bahsetmek çok mümkün olmaz. Yeterli ebatlara sahip tüm ısıtıcılar profesyonel mutfaklarda kolayca kullanılabilir.

Ofislerde Kullanılan Su Isıtıcı Modelleri

Ülkemizde kahve ya da çay gibi sıcak içecekler oldukça popüler. Bu sebeple de birçoğumuz çalışma ortamında sürekli olarak bu sıcak içecekleri tercih ediyoruz. Ofislere gelen misafirlerimize sunduğumuz imkânların içerisinde de bu sıcak içecekler yer alıyor. Ofisler bu yüzden su ısıtıcı modellerinin en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesi olarak gösterilebilir.

Su Isıtıcı Türleri Nelerdir?

Sıcak suyu elde etmek amacıyla kullanılan ürünler arasında çok ciddi farklardan bahsetmek mümkün değil. Üretim işlemlerini gerçekleştiren birçok farklı marka bulunsa da ortaya çıkan ürünler genellikle benzer özelliklerde olur. Su ısıtıcı modelleri kullanılan ana malzemeye göre sınıflandırılmaktadır.

Hepimizin tercih ettiği elektrikli su ısıtıcı modelleri;
• Plastik su ısıtıcı,
• Cam su ısıtıcı,
• Çelik su ısıtıcı, olmak üzere üç farklı gruba ayrılabilmektedir.

Isıtıcılarda görünen dış gövdenin üretiminde kullanılan malzeme su ısıtıcılarının farklı kategorilere ayrılmasını sağlar. Bu ürünlerin öne çıkan özelliklerinin bilinmesi ve buna göre satın alınması gerekmektedir.

Plastik Su Isıtıcı Modelleri

Su ısıtıcılarının ilk çeşidi olan plastik ürünler neredeyse tüm markalar tarafından üretilmektedir. Plastik su ısıtıcı modellerinin en önemli özelliği her zaman uygun fiyatlar ile satılmasıdır. Eğer çok ucuz bir ürün almayı düşünüyorsanız zaman kaybetmeden plastik ürünlere yönelebilirsiniz. Ancak ucuz etin yahnisinin iyi olmayacağını da bilmeniz gerekli.

Plastik su ısıtıcısı modellerinin ucuz olmasının sebebi üzerinde kullanılan plastiğin değeridir. Plastiğin dayanım seviyesi ve sertliği arttıkça ürünün değerinde de artış meydana gelir. Ancak kullanılan plastik ne kadar dayanıklı olursa olsun cam ya da çelik ürünlerin yerini tutması oldukça zordur.

Çok uzun süre kullanım düşünülmüyorsa ya da su ısıtıcısının düzgün bir biçimde korunabileceğine olan inanç düşük seviyedeyse plastik ürünler doğru bir seçim olur. Yere düştüklerinde ya da darbe aldıklarında herhangi bir sorun yaşamazlar. Fiyatları da uygun düzeyde olduğundan herhangi bir sorunda yenilenmesi daha kolaydır. Yalnızca bazı modellerde plastik sebebiyle suda farklı kokular ortaya çıkabilir. Bunun olmadığından emin olunması şarttır.

Cam Su Isıtıcı Modelleri

Su ısıtıcılarında cam modeller bir diğer seçenektir. Cam su ısıtıcıları oldukça fazla tercih edilir. Bir yandan fiyatının tatmin edici düzeyde olması bir yandan da şık durması sebebiyle cam ısıtıcılar fazlaca popüler ürünlerdir. Özellikle evlerde kullanılmak amacıyla alınacak olan ürünlerde rahatlıkla cam modeller tercih edilebilir.

Cam modellerin en önemli özelliği görsel açıdan tatmin edici olması ve son derece sağlıklı bir şekilde suyu kaynatabilmesidir. Suyun muhafaza edilmesi için en doğru malzeme her zaman cam olacaktır. Bu sebeple de insanlar mutfaklarında harika bir görüntü ortaya çıkarması amacıyla cam su ısıtıcılarını tercih edebilirler. Ancak bu ürünlerin bazı handikaplarının olduğunu da unutmamak gerekir.

Camın en dezavantaja sahip olan özelliği kolay kırılan bir malzeme olmasıdır. Cam ürünler darbelere karşı oldukça dayanıksız olurlar. Özellikle çok fazla kullanılan iş ortamlarında cam modelleri satın almak son derece yanlış bir karar olacaktır. En ufak bir darbede küçük bir kısmı kırılabilir ve bu durumda kullanılamayacak seviyeye gelmektedir.

Çelik Su Isıtıcı Modelleri

Çelik su ısıtıcıları sektördeki en çok tercih edilen ürünlerdir. Metalin verdiği güven su ısıtıcısı alırken de ortaya çıkar. Paslanmaz çelikten yapılan elektrikli su ısıtıcıları hem dayanıklı hem de sağlıklı ürünlerdir. Gün içerisinde yemeklerimizi pişirdiğimiz çelik tencereler gibi bu ısıtıcılar da su için oldukça uygun bir malzeme olarak gösterilebilir.

Diğer seçeneklere göre çelik su ısıtıcıları darbelere karşı en dayanıklı ürünlerdir. Isıtıcının düşürülmesi ya da dışarıdan bir darbe alması durumunda hiçbir sorun yaşanmaz. Çok büyük darbelerde küçük çizikler ya da çukurlar ile olay atlatılır ve ürün kullanılmaya devam eder. Bu sebeple de herkesin ilk tercihi paslanmaz çelikten üretilen ısıtıcılardır.

Çelik ısıtıcıların çok fazla dezavantajından bahsetmek mümkün olmaz. Burada tek olumsuz yön olarak diğer seçeneklere göre biraz daha pahalı ürünler olması gösterilebilir. Ancak uzun vadede çok daha kazançlı bir alışveriş imkanı sunmaktadır. Ayrıca fiyat farkları çok yüksek seviyelerde olmadığından birçok insan bu ürünleri tercih eder.

Su Isıtıcı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Paranızın boşa gitmemesini istiyorsanız elektronik cihazları alırken çok dikkatli olmanız ve iyi bir şekilde araştırma yapmanız gerekli. Bu kural diğer elektrikli ev aletleri için geçerli olduğu gibi su ısıtıcıları için de geçerli. Satın alırken dikkat edilmesi gereken etmenlerin hepsi için ürünleri incelerseniz sizin için en doğru kararları verebilirsiniz.

Hangi Malzemeyi Tercih Edeceğinizi Bilin

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi su ısıtıcıları farklı kategorilere ayrılır. Plastik, cam ya da paslanma çelikten üretilen bu ürünler arasından karar vermeniz şarttır. Her ürünün avantajlı ve dezavantajlı olduğu konuları belirleyerek buna göre karar vermeniz gerekecektir. Yapacağınız tercihin ödemeniz gereken ücrette değişikliklere sebep olacağını unutmayın.

Kullanım Alanınıza Göre Karar Verin

Su ısıtıcılarının sürekli olarak kullanıldığı birçok farklı alan yer almaktadır. Sizin kullanım alanınız hangisi ise kullanım alanına göre seçim yapmanız gerekli olacaktır. Eğer evlerde kullanacaksanız cam ya da çelik ürünler daha doğru bir tercih olur. İşyerinde ise plastik ya da paslanmaz çelikten yapılan ürünleri alabilirsiniz.

Su Isıtıcınız Kaç Litrelik?

Alışverişlerde herhangi bir sıvı söz konusu ise her zaman kapasite konusu ön planda olacaktır. Kettle modelleri arasından karar verirken de bu önemli bir ayrıntıdır. Alacağınız su ısıtıcıları genellikle 0,3 litreden başlayarak 2,5 litreye kadar büyüyen kapasitelere sahiptir. Genel olarak ne kadar kaynar suya ihtiyacınız olduğunu düşünerek buna göre karar vermeniz en doğru tercih olacaktır.

Isıtma Gücü Ne Kadar?

Su ısıtıcıları oldukça kısa bir süre içerisinde suyu ısıtmayı başarmaktadır. Ancak bu süre kendi aralarında ciddi farklılıklar oluşturabilir. Isıtıcılardan bir tanesi 2 litrelik suyu 5 dakikada ısıtıyorken diğeri 10 dakikada ısıtabilir. Sizin için zamanın ne kadar değerli olduğu son derece önemlidir. Profesyonel mutfaklarda her zaman düşük sürede suyu ısıtabilen ürünler tercih edilir.

Rezistans Yapısı Gizli mi Açık Mı?

Su ısıtıcıları geçmiş yıllarda açık rezistanslar ile üretilmekteydi. Isıtıcının içerisine bakıldığında rahatlıkla rezistanslar görülebiliyordu. Su da aynı alana konarak ısıtma işlemi gerçekleşmekteydi. Günümüzde suyun ısıtılması için yine rezistanslar kullanılıyor ancak bunlar ürünün içerisinde gizlenmiş şekilde. Bu sayede su ile rezistans aynı ortamda bulunmuyor. Hem insan hem de su ısıtıcısının sağlığı için böylesi çok daha iyi.

Otomatik Kapama Özelliği Var Mı?

Otomatik olarak kendini kapama özelliği su ısıtıcıların neredeyse tamamında söz konusudur. Ancak geçmiş sezonlarda üretilen ve günümüzde satışına devam edilen modellerde otomatik kapanma özelliği olmaz. Böyle durumlarda kaynama başladığında sizin cihazı kapatmanız gerekir ve bu oldukça zorlu bir iştir.

Görünüşüne Dikkat Etmek Hakkınız

Elektrikli ev aletleri satın alırken görünüşe bakmak en doğal hakkınız. Çok sayıda farklı marka tarafından üretilen ürünler olduğundan kendiniz için en güzel gözüken ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Yalnızca görselliğe göre karar vermek yanlış bir karar olacaktır ancak tamamen görselliği arka plana atmamalısınız.

Kullanılan Malzeme Kalitesine Dikkat

Su ısıtıcılarında oldukça değişken fiyatlar karşınıza çıkar. Bunun en büyük sebebi kullanılan malzemenin kalitesidir. Normal şartlarda çelik ürünler plastik ürünlere göre daha kaliteli olurlar. Ancak çok üst kalitede plastikler olabileceği gibi çok düşük kalitede çelik ürünler de olabilir.

Üretici Referanslarını Dikkate Alın

Satın alabileceğiniz birçok farklı ürün olduğu için üretici firmalar hakkında yorumları dikkate almanız önemli. Firmamız bu konuda oldukça hassas davranan üreticilerin başında gelir. Daha öncesinde ürün satışı gerçekleştirdiğimiz müşterilerimizin tamamı bizim için referanstır. Herhangi bir ürünümüzü satın alan kişilerden istediğiniz sorulara cevap alabilirsiniz.

Paranızı Boşa Harcamayın

Elektrikli ev aletleri satın alınırken birçok insan marka bazlı alışveriş yapmaktadır. Ancak alacağınız ürünün markasına bakaran karar vermek sizleri yanıltır. Su ısıtıcısı satın alırken en ucuz ürünlere yönelmeniz hata olacaktır. Ancak firmamız gibi fiyat/performans oranı muhteşem seviyelerde olan markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Online Su Isıtıcısı Alışverişi

Su ısıtıcısı almak istiyorsanız bu alışverişi yapabileceğiniz birçok farklı nokta bulunur. Ancak insanların çok büyük bir kısmı internet siteleri üzerinden alışverişlerini gerçekleştirmektedir. Bunun en önemli sebebi hiçbir zaman mağazalarda daha uygun fiyatlarda bir alışveriş yapılamayacak olmasıdır. En iyi ihtimalle internetteki fiyatların aynısı yakalanabilir.

Su ısıtıcısı sayın satın alırken online alışveriş yöntemi tercih edildiğinde ürün için yerinizden kalkmanıza dahi gerek kalmaz. Akıllı telefonlarınız ya da bilgisayarlarınız üzerinden kolayca sipariş verebilirsiniz. Verdiğiniz siparişler birkaç gün içerisinde sizlere teslim edilir ve direkt olarak kullanmaya başlarsınız. Her yönden çok daha avantajlı bir alışveriş olur.

Su ısıtıcısı alırken dikkat etmeniz gereken etmenlerden üst kısımda bahsettik. Bu etmenlerin tamamı internet üzerinden değerlendirilebilmektedir. Bu doğrultuda sitemiz gibi sizin için güvenilir bir adres bulduğunuzda alışverişlerinizi kısa sürede tamamlayın. Doğru adreslerden alışverişlerinizi yaptığınızda hem en iyi fiyatları elde edecek hem de kısa sürede ürününüze kavuşacaksınız.

Su Isıtıcılarını Neden Sitemizden Almalısınız?

Sitemizin ön plana çıkan birçok farklı özelliği bulunur. Hiç kuşkusuz bunların ilk sırasında fiyat/performans oranı yer alacaktır. Su ısıtıcı modellerini satın alırken birçok farklı ürünler karşılaşırsınız. Hepsinin kalite düzeyi ve talep edilen ücretleri farklı olacaktır. Ne zaman en yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyatlara almayı başarırsanız o zaman doğru bir alışveriş yapmış olursunuz. Bunun tek adresi ise Rezistans Market sitesi olacaktır.

Firmamız su ısıtıcı sektöründe hem üretici hem de satış noktası görevini üstlenmektedir. Üreticiden halka satış işlemi gerçekleştiğinden fiyatlarımız her zaman sektör ortalamasının altında olur. Sitemizde yer alan su ısıtıcılarını incelediğinizde sizler de gördüğünüz fiyatlara inanmakta zorluk çekebilirsiniz.

Sitemiz kargo konusunda son derece hassas davranmaktadır. Elektrikli ev aletleri satın alınırken ürünler çok özenli bir biçimde paketlenir ve herhangi bir çizik dahi almadığından emin olunur. Mesai saatleri içerisinde verilen ürünler aynı gün kargoya verilecektir. Bulunduğunuz şehre göre bir gün içerisinde dahi ürünleriniz gelebilir. Farklı şehirlerde olsanız da ürünleri sizlere ulaşma süresi birkaç günü aşmayacaktır.

İletişim Formu
Sepetiniz Boş