Turbo Fırın Rezistansları

...
Turbo Fırın Rezistansları
Turbo Fırın Rezistansları

Ser Rezistans kuruluşu olan Rezistans Market olarak sizlere sunduğumuz turbo fırın rezistansı modelleri arasında farklı ihtiyaçlarınıza uygun olan modeller yer almaktadır. Her biri farklı kullanım alanlarına göre dizayn edilen turbo fırın rezistansı modelleri normal fırındaki ince hava katmanının altında yer alan ısıdan yiyeceklerin izole edilmesinin tersi şekilde çalışır. 

Normal fırınlarda hava tabakası yiyeceklerin eşit olmayacak biçimde pişmesine sebep olur. Bu durum aynı zamanda yemeklerin pişme süresini de uzatır. Ancak konveksiyonlu fırınlar turbo fırın rezistansları ile çalışırlar. Turbo fırın rezistansı ile çalıştırılan fırınlarda 1 veya 2 adet fan kullanılır ve içerideki hava devamlı olarak dolaşmaya başlar.

Konveksiyonlu yapıya sahip fırınlar gıdaların normal fırınlara göre yanmadan ve kurumadan daha pratik bir şekilde hızlıca pişirilmesini sağlar. Bu durum size büyük bir enerji tasarrufu olarak geri döner. Fırın içerisinde yer alan turbo fırın rezistansları en önemli ısıtma elemanlarıdır. 

Genel olarak seramik bağlayıcılar ile kaplanan nikel tellerden üretilen bu tür ürünler çelik ya da pirinç izolasyona da sahip olabilmektedir. Özel tüpler içerisinde bulunan fırın rezistansları kullanım alanlarına göre ve teknik özelliklerine göre farklılık gösterebilirler. Fakat boru rezistans olarak adlandırılan tiplerin de kullanımları da yaygındır. Seçim esnasında bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre adımlar atarken aynı zamanda kullanım alanlarınızı da göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır. 

Turbo Fırın Rezistansı Modelleri

Genellikle seramik bağlayıcılar ile kaplanan nikel tellerden üretilen bu rezistanslar çelik ya da pirinç izolasyona sahip olan tüpler içerisinde yer alır. Turbo fırın rezistansı modellerinin şekilleri ise kullanım alanlarına ve teknik özelliklerine göre farklılıklar gösterebilir. Fakat boru rezistans olarak adlandırılan tiplerin kullanımları daha yaygındır.

Fırınların iç, üst, alt ve arka kısmında yer alan turbo fırın rezistansı fiyatları seçeceğiniz ürünün özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Ancak Rezistans Market olarak sizlere sunduğumuz turbo fırın rezistansı modelleri arasında kendi bütçenize en uygun olan ekonomik seçeneklere de rastlayabilirsiniz.

Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Bursa gibi şehirlerimize daha erken termin fırsatı ile sunduğumuz ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizlerle iletişim kanallarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Turbo Fırın Nedir? 

Turbon fırınlar, sahip oldukları işlevsel özellikleri sayesinde üç tepsi yemeği aynı anda eşit bir şekilde pişirebilmektedir. Aynı zamanda yemeklerin kokularının da birbirine karışmamasını sağlayabilen turbo fırınlar, bu özellikleri sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Hem zamandan hem de enerjiden tasarruf elde edebileceğiniz turbon fırınlar aynı zamanda dekoratif olarak da şık olan fırın çeşitleri arasında yer almaktadır.

Turbo rezistanslar sayesinde ısıtılan hava, turbo fan vasıtasıyla tepsiler arasında eşit olarak dolaşır. Bu durum her yemeğin özenle pişirilmesini de sağar. Pişirme sürecinde koku yapmaya sebep olan yağ zerrecikleri de fırının içerisinde sirküle edilen havaya karışır. Arka tarafta yer alan ısıtıcıya yapışıp yanan mekanizmalar yemeklerin kokularının birbirine geçmemesine imkan tanır.

Turbo fırınları seçerek sizler de birden fazla yemeği aynı anda pişirebilir ve pişen yemeklerinizi eşit bir şekilde tüketime hazır gelmesini sağlayabilirsiniz. Koku problemini de ortadan kaldırabileceğiniz bu fırınların daha güvenilir şekilde çalışabilmesi için turbon fırın rezistansı ve normal fırın rezistansı modellerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Mini ve Luxell Fırın Rezistansları

Lezzetli yemeklerinizi hazırlayabilmenizi sağlayan fırınlar özel rezistans çeşitlerine ihtiyaç duyarlar. Her insanın evinde yer alan ve mutfakların vazgeçilmez parçası haline gelen fırınlar, klasik, turbo ya da mini gibi farklı modellerde tasarlanır. Seramik ocak şeklinde ve duvar fırınları şeklinde özel olarak tasarlanan fırın modelleri üretilmektedir. 

Luxell fırın modelleri ise birbiriyle benzer çalışma mekaniklerine sahiptir. Tezgah üstü olan fırınlarda da aynı çalışma mekanikleri bulunmaktadır. Konveksiyonlu fırınlara göre aynı mekaniklere sahip olan bu fırınlar daha az ısıtma ve pişirme için yaygın olarak tercih edilmektedir.

Klasik Luxell fırın rezistansı modelleri temel ısıtma bileşenleri arasındadır. Tıpkı mini fırın rezistansı modellerinde de olduğu gibi bu rezistans türünde de enerji tasarrufu elde edilebilmektedir. Minimum enerji tüketimiyle maksimum verimlilik elde edebileceğiniz Luxell fırın rezistansı modelleri kapalı ve çelik bir kutu içerisinde üst ve alt kısımlarda iki ayrı parçadan meydana gelir. 

Rezistanslar, thermostat ve ayarlanabilir olan anahtarlar tarafından kontrol altında tutulur. Dışarıdan bakıldığı zaman göremeyeceğiniz fırın rezistansları metal kılıflar ile çevrili olan kablolar ile tasarlanırlar. 

Elektrik enerjisini teller ve telleri çevreleyen metali ısıtabilmek için kullanan rezistanslar sıcak havanın fırın etrafında dolaşabilmesini sağlar. Meydana gelen sıcak havanın dışarıya üflenmesi içini se fırınların iç kısımlarında özel fanlar bulunur. Bazı özel üretime sahip olan elektrikli fırın modelleri, istediğiniz zaman yararlanabileceğiniz konveksiyon özelliklerini de sizlere sunar. 

Fırınlarınızın eskisi kadar ısınmadığını ya da düşük performans ile çalıştığını düşünüyorsanız fırın rezistansı modelinizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Rezistans Market olarak sizlere sunduğumuz fırın rezistansı modelleri arasında farklı bütçelere uyum sağlayabilecek birbirinden özgün modeller yer almaktadır. 

Turbo Fırın Rezistansı Nasıl Seçilir?

Rezistans seçimlerinin tıpkı diğer tür elektronik cihazlarda olduğu gibi ciddiye alınması son derece önemlidir. Rezistanslar fırınlar içerisinde kullanılır. Bu durum cihazların güvenilir olmasını da doğrudan etkileyebilmektedir. Rezistansları yanlış şekilde seçtiğiniz takdirde kullandığınız elektronik cihazlara büyük bir hasar verebilir ve bir daha kullanılamayacak hale gelmesine yol açabilirsiniz. 

Turbo fırın rezistansı seçiminizi yaparken ilk etapta firma tercihlerinize dikkat etmelisiniz. Müşterileri tarafından olumlu geri dönüşler alan ve güvenilir hizmetleriyle dikkat çeken firmaları tercih etmelisiniz. Böylelikle satın aldığınız ürünleri daha uzun süre boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Ürün fiyatları seçim esnasında dikkat edilmesi gereken diğer temel detaylar arasında yer almaktadır. Ürünlerin fiyatları arasında karşılaştırmaya yapmaya başladığınız zaman birtakım farklılıklar görebilirsiniz. Bu farklılıklar ürünlerin marka, model ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak seçim yaparken sadece uygun fiyatlı olduğu için bir ürünü seçmemelisiniz.

Uygun fiyatlı olan ürünleri sizlere en kaliteli şekilde sunabilecek olan firmaları ön planda tutmalısınız. Uygun fiyatlı adı altında kalitesiz ürünleri sizlere sunan firmaları tercih etmekten uzak durmalısınız. Bu firmaları tercih ettiğiniz zaman uygun fiyatlı olarak aldığınız ürünler kısa süre içerisinde kullanılamaz hale gelebileceği için bütçeniz zarara uğramış olur.

Endüstriyel alanlarda kullanılan fırınlar için de ayrı olarak tasarlanan fırın rezistansları profesyonel ve çözüm odaklı yaklaşan firmamız tarafından sizlere sunulmaktadır. Dünya kalite standartlarında sunduğumuz ürünlerimiz talepleriniz doğrultusunda şekillenebilmektedir. Her geçen gün daha çeşitlendirdiğimiz ürün seçeneklerimize göz atarak kendi ihtiyaçlarınıza özel olabilecek ürünlere sahip olabilirsiniz. 

Kurumumuzun uzman kadrosu ve mühendisleri tarafından dizayn edilen ve güvenilir bir şekilde sizlere sunulan ürünler müşteri odaklı tasarım dinamiklerine sahiptir. Yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyat seçenekleriyle buluşturma konusunda sınır tanımayan firmamız sürekli olarak %100 müşteri memnuniyeti stratejisiyle çalışmalarına devam etmektedir. Standart ölçülerde ve özelliklerde üretilen fırın rezistanslarını dilerseniz kendi özel ihtiyaçlarınıza özel olabilecek şekilde de üretebilirsiniz. Ürünlerin teknik özellikleri ve fiyat seçenekleriyle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz ekibimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Sepetiniz Boş